MarcinRajca

Rozdenty brzuch po przebytej biegunce

Polecane posty

MarcinRajca    0

Witam.

Moje cielaki dopadła biegunka jakieś 3 tygodnie temu. Długo z tym walczyłem ale udało się je wyleczyć 

Z tym ze jedna jałóweczka i jeden byczek które najbardziej wymenczyla biegunka mają cały czas rozdente brzuchy ( jak glodujace dzieci w Afryce)  najbardziej w dolnej części brzucha. Mają apetyt są teraz na diecie siano +ospa z owsa z dodatkiem drożdży. 

Może to być od siana?  Przyznam że ostatnio dałem im kilka razy siana z balona który okazał się zatechnietych ale nie zjadły go wiele jak zauważyłem co jest. 

Może po tej biegunce mają jakiś problem z flora bakteryjną w zwaczu? 

Proszę o jakieś porady co mam z nimi robić.  Bo napewno coś im dolega. 

paul7    1

Poisz je jeszcze mlekiem? Spróbuj odstawić te drożdże na kilka dni.

MarcinRajca    0

Nie juz od miesiąca nie dostają mleka. 

Myślałem przywrócić tym dwum sztukom mleko bo bo po tej biegunce są wychudzone. 

Ok odstawie im drożdże i zobaczymy co będzie. 

Wiadomość z agroFakt.pl

gustaww    82

Podobnie i ja miałem ale jak przeszły na kiszonkę to z biegiem czasu wyrastają z tego, żebra zarosły  mięsemi brzuchy jak beczki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnikos25
      Witam, mam jałówkę 14 miesięcy  waży z 300 kg ale ostatnio przestała prawie jeść ospę i już od małego pije strasznie dużo wody około 50 litrów siano je nawet dobrze. Przed pojeniem wygląda na taką zapadniętą, a już po wszystko jest ok. Była odrobaczona w październiku. Dodam jeszcze że przy pojeniu strasznie się ślini, a po zabraniu wiadra z woda jeszcze sama ssie swój język. Co może jej być?
    • Przez Magda2202
      Witam mam problem z krowa jest nie cale 2 miesiace po wycieleniu i od tygodnia zaczęła robić twarde bobki jak konie nie pobiera już sruty I bardzo mało pije próbowaliśmy już ja dopajac ciepła woda i nawet nie chce spróbować dajemy jej trawę ale to też nie pomaga I nic się nie dzieje 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez superfarmer02
      pomocy😢 wczioraj padł mi byczek ok 150kg. kaszlał szybko oddychał nie miał biegunki dostał antybiotyk zachowywał się normalnie i w ciągu pół godz. zdechł dzis to samo z jałoszką ok 5 mieś. te same obiawy zdechła na oczach przewruciła się zaczeła charczeć i koniec dostała też antybiotyk wieczorem ma przyjechać wet oboje dostawaly siano ziemniaki i śrute nie wiem co robić cała obora zaczyna pokasływać sory za błędy ale pisze na telefonie PS.nie miały temperatury ani biegunki
    • Przez kat
      Ktoś przerabiał w swoim stadzie takową? U nas w ciągu 3 dni 5sztuk zaczęło obficie laksować. Weterynarz dał jakieś zastrzyki kazał dawać kredę pastewną i Enterogast. Mogę jeszcze dodać ze zarażone sztuki są bardzo podatne na zapalenie płuc.
      Miał ktoś do czynienia z tą choroba wirusowa? Jak najlepiej łagodzić skutki biegunki?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj