daniel18

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą

Polecane posty

Wacek21    35

Ja zastosowałem guardian Complete Mix ale widac takie koła z ostrozeniem i samosiewami zbóż


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Wacek21 a w jakiej ilości stosowałem Swoj Guardian? bo wiem ze ten normalny a Ten Twoj to jest jakoś różnica,.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

A jeśli liście fioletowe to brak fosforu?? a jakiego składnika najbardziej QQ potrzebuje przy starcie?? czy potas do startu nie jest potrzebny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Fioletowe liście to oznaka braku fosforu, najlepiej będzie jak pryśniesz odrzywką dolistną fosforową . A kukurydza na start to raczej azotu troche potrzebuje , a jeśli chodzi o dane czysto naukowe to kuka potrzebuje niby najwięcej potasu później azotu i fosforu ( magnezu bardzo dużo potrzebuje chyba 5 kg czystego składnika na hektar, a przecież jest to mikro element >> tak przynajmniej twierdzą naukowcy). Jak będziesz pryskał to oczywiście mocznika dosyp ;) a potas jak by ktoś nie wiedział jest wymywany z ziemi :D


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Też tak myślałem że fosforu... ;) ja pryskam Basfoliarem 6 12 6 NPK 6 litry/ha + basfoliar 36 N 2 litry/ha pryskam co 7 dni, 3 razy a jak zdąże to i 4 ale najczęściej jest już za wysoka teraz zamierzam dosypac mocznika 5-10kg/ha mocznika tylko czy nie przedobrze z tym mocznikiem?? :D moim zadaniem konieczne jest sianie siewnikiem z nawozami bo dałem tylko do ziemi Amofosmagu 300kg/ha i mocznika 300kh/ha i dodatkowo co roku jest obornik a jak go nie starcza to chociaż beczką gnojówke tam gdzie brak obornika... a QQ dalej braki :) no puźniej jest ok wyższa sieczkarni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

W takiej dawce to raczej nie. Kukurydza do startu potrzebuje dużo azotu. U mnie dobrze na jednym polu ruszyła ale tam był gnój rozrzucony na zaorane już pole i doszliśmy do wniosku że siewnik się będzie zapychał i ściągał wszystko więc spróbowaliśmy to kultywatorem zmieszać z ziemią ale było jeszcze gorzej i w końcu jeszcze raz to zaoraliśmy (niestety część nawozu była już rozsiana) i płytka orka przyorała nawóz. Z początku kukurydza była super ale teraz trochę zwalnia bo pewnie za głęboko nawóz jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wacek21 a w jakiej ilości stosowałem Swoj Guardian? bo wiem ze ten normalny a Ten Twoj to jest jakoś różnica,.

 

Dawałem go 5l na 1.5ha, roznica jest taka ze mozna tez nim prsykac powschodowo ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

może póxno piszę ale koledzy lisciozwój może wystapić po zastosowaniu herbicydu, niektóre odmiany kuku są wrażliwe na niektóre składniki herbicydów, co w niektórych ulotkach od srodków jest podane. Lisciozwój suszowy występuje przy okresowym braku wody i wsyokich temperaturach oraz nadmiernym promieniowaniu słonecznym. Brak mikro i makroelementów stweirdzić można po kolorze liści głównie. oto wynik badań naukowych, sam doswiadczyłem to u siebie www.progress.plantprotection.pl/pliki/2008/48-2-16.pdf


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

koledzy jaka najlepsza i w miare tania odżywka fosforowa???? jaka dawka na ha???czy mozna razem z odzywka dosypac te 10-15kg mocznika do tego samego opryskiwacza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYBI55    0

panowie może wiecie czy można przerobić siewnik punktowy od buraków na siewnik do kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Wszystko da sie zrobić tylko jest pytanie czy ma to sens?a przepraszam nie wszystko da sie zrobić gosc jeden mi mowił ze nie mozna gołemu do kieszeni nasrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYBI55    0

ha ha gratuluję dowcipu, ale Ja poważnie pytam.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos292    0

jEŚLI KUKURYDZA ROBI SIĘ CIEMNO BRĄZOWA TO MA ZA MAŁO FOSFORU, NAJLEPIEJ OPSKAJ DOLISTNIE

 

Wyłącz caps lock!

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1109    0

Ja w tym roku chroniłem kukurydze LUMAX em. na niektórych polach przedwschodowo( znacznie gorsze efekty) a na niektórych powschodowo. Dwuliścienne załatwił perfekcyjnie do tego czsu nie ma po nich śladu jednak zostawił chwastnice i trzeba było wykonać drugi zabieg. Musze przyznać że LUMAX jest bardzo bezpieczny dla kukurydzy nie ma śladów wykonywania zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja trzeci rok lumaxem pryskałem chwastnicę jak najbardziej wytępił przedwschodowo byle na wilgotna ziemię pryskać, pole jest czyściutkie oprócz perzu i skrzypu wszytsko wziął szczaw mlecz itp itd


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

wydaje mi sie ze opryski od chwastow ja troche przypalily czym ja podratowac?

post-6533-0-65693400-1339704694_thumb.jpg

post-6533-0-38316400-1339704713_thumb.jpg

Edytowano przez darek16

AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

panowie może wiecie czy można przerobić siewnik punktowy od buraków na siewnik do kukurydzy?

 

da się jak najbardziej,bierzesz stare tarcze od buraków i wiercisz większe otwory,siewnik będzie siał kukurydzę bez problemowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Wszystko da sie zrobić tylko jest pytanie czy ma to sens?a przepraszam nie wszystko da sie zrobić gosc jeden mi mowił ze nie mozna gołemu do kieszeni nasrać

Można i gołemu nasrać do kieszeni pod warunkiem że będzie się nazywał Goły :lol: Co do przeróbki tarcz to główny problem polega na tym że trudno dobrać odpowiednią średnice otworu pod ziarno. Ponieważ drobny siew będzie nabierał się po 2 ziarna, natomiast gruby może się rozłupywać o zgarniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFeliks    0

podpinam się do tematu.moja kukurydza zaczyna mieć białe plamy,co to i jak to zwalczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8868    0

witam moja qq ma 7 listki i zauważyłem, że zaczyna pojawiać się proso i owies około 10-20 cm możecie mi doradzić co zastosować aby to zwalczyć (w miarę rozsądnej cenie)

odmiana qq jak dobrze pamiętam to dumka i san

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Koledzy na liściach i obrzeżach kukurydzy pojawiły się białe plamy.Co to może być?Zanim sie pojawiły opryskałem cynkiem z mocznikiem i magnezem.Przypaliłem czy to coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Mam problem z kuku

A mianowicie się rozkrzewia :/

już drugi rok z rzędu i nie wiem o co kaman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj