daniel18

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Antek21    1

Ja siałem tak jakoś 5-6maj. Pole jest dosyć dobrze nawożone wiec to też jest inna sprawa. Ja pryskam odżywka"KRISTANOL" 2x co 7 dni i efekty widac.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dziś pryskałem jakąś odrzywką 19-19-19 plus jeszcze dodałek z 5 kilo moncznika to kiedy mogę posypac pogłównie moncznikiem i w jakiej dawce? a może lepiej znów powtórzyc taką samą dawkę niż moncznik pogłównie? jeszcze jedno pytanko, brak którego składnika objawia się białymi jasnymi podłużnymi paskami na liściach kukurydzy? takie zjawisko wystąpiło na części pola tak placami nie na całym dodam że dałem przed siewem 250kg/ha moncznika i 300kg/ha polifoski 6 do podsiewacza. ph gleby nie znam bo to jest świerzo nabyta działka i jeszcze wyników prób nie odebrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Jakbyś mogł to lepiej opryskać jeszcze raz odzywka a to dlatego ze podsiewajac qq prosto nawozem to granulki nawozu wpadaja w kielichy i niepotrzebnie przypalaja.... bynajmniej takie jest moje zdanie.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

jak dziś pryskałem jakąś odrzywką 19-19-19 plus jeszcze dodałek z 5 kilo moncznika to kiedy mogę posypac pogłównie moncznikiem i w jakiej dawce? a może lepiej znów powtórzyc taką samą dawkę niż moncznik pogłównie? jeszcze jedno pytanko, brak którego składnika objawia się białymi jasnymi podłużnymi paskami na liściach kukurydzy? takie zjawisko wystąpiło na części pola tak placami nie na całym dodam że dałem przed siewem 250kg/ha moncznika i 300kg/ha polifoski 6 do podsiewacza. ph gleby nie znam bo to jest świerzo nabyta działka i jeszcze wyników prób nie odebrałem.

 

Brak cynku, opryskaj odżywką zawierającą cynk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak cynku, opryskaj odżywką zawierającą cynk...

dzięki kolego musze sprawdzić czy na opakowaniu tego dolistnego jest cynk, nie pamiętam nazwy bo to jakiś belgijski środek i zapamiętałem tylko n-p-k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

@krzysiekfarmer5 Mam Kristanol 13-40-13 Żółty. w poprzednich latach pryskałem też innymi odżywkami ale już nie pamietam:)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

mam pytanie czy 50 kg mocznika na 600 litrów nie będzie za dużo do tego jeszcze 12 litrów odżywki to wszystko na 3 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Można można:) bendzie rosła ze ho ho

DARKPANTER z tym to troche przesadziłeś.... bo na 600 litrów to 50 kg to troche za dużo. to już lepiej opryskac 2 razy w miejszej dawce.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0

Masz objaw niedoboru fosoru i azotu(suche czubki).Ze swoich doświadczen to cieppppło ciepło i ciepło.Przy niskich temp.skladniki nie są pobierane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

beny862. zgadzam sie z Toba . przecierz kuku to roslina ciepłolubna i potrzebuje dużo słońca.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2329    0

witam.może pomożecie mi znaleźć przyczynę zamierania brzegów liści kukurydzę. mam odmianę gazzelle z syngenty. już 2 tygodnie temu pryskałem nowym opryskiem elumis.chwasty zginęły ale i kukurydza przestała rosnąć,liście dookoła zamierają.prawie każdy liść.co może być przyczyną?czy to wina oprysku?dawkę oprysku dałem 1,5lna ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

ciepło musi być nie zaszkodzi jej a jak teraz sypne 100 kg mocznika na hektar?

 

 

Moim zdaniem lepiej poczekac az sie ociepli i tak podwieczór posypać jak zajdzie słońce.

A panowie co sie dzieje jak całe rośliny sa jednakowo wielkie jak pozostale ale sa iałe jak śnieg???


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Może niedobór azotu ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

A widzicie i teraz sa problemy.... a nie lepiej opryskac QQ odrazu po zasianiu? my siejemy już 11 lat i zawsze po siewie sie pryska i ma sie z głowy.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Jaki środek stosujesz po siewie ? czy jeden zabiek zalatwia sprawę ?. U mnie głównie występuje proso, perz co byś radził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

to jest tak ze w dzien siejemy a wieczorem opryskamy i spokój. pryskam GUARDIANEM.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ja pryskam tak jak antek również GUARDIANEM MIX ale w tym roku trafiła się atrazyna to się kupiło wyszło sporo taniej i na polu badylka nie ma po niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Z ta atrazyna to tak głośno nie mów..., być może nie jestem do końca doinformowany, ale nie można jej stosować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Guardian nie działa chyba na wszystkie dwuliścienne (?)

 

My stosujemy LUMAX... został tylko w niektórych miejscach perz którego potraktuje się Titusem.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj