daniel18

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz007    2

Nazwy nie pamiętam, bo to jakaś czeska odmiana kukurydzy. A kupiona w pobliskim sklepie rolniczym. Musisz podzwonić i popytać może u Ciebie też ją mają. A skąd jesteś?

Przeszedłem się sprawdzić co jest napisane na etykiecie i odmiana tej kukurydzy nazywa się PYROXENIA z firmy Oseva.

Edytowano przez Lukasz007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo112    0

Wrócę jeszcze do tematu poskręcanych liści. W "Farmerze" był kiedyś artykuł i tam było napisane, że liście się zwijają gdy jest nieodpowiednie nawożenie potasem, który odpowiada za gospodarkę wodną organizmu (coś w stylu pompy sodowo - potasowej). Więc skoro przy braku potasu podczas suszy liście padają, to analogicznie można stwierdzić, że podczas mocnych opadów kukurydza nie radzi sobie z wodą przez braki potasu. Niestety uzupełniać jego niedobory chyba moim zdaniem można tylko za pomocą oprysków odżywkami. U nas na pola po deszczach poszło 1kg Kristalonu żółtego + 400ml Tytanitu na 300l wody/ha a kolejnego dnia ok 100kg/ha mocznika. Kukurydza która stała ok dwóch tygodni zatopiona i była żółta, po tygodniu czasu od tych zabiegów zrobiła się zielona i leci dalej, ta co stała w wodzie ma ok 80cm wysokości a miała może 15cm jak woda zeszla. Proponuję tylko owe zabiegi wykonać pod wieczór.

Pozdrawiam, pablo112.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie mam problem. moja kukurydza miejscami jest wysoka (około110cm) ładnie zielona i nic jej nie brakuje a miejscami jest niska na okolo 30cm jasno zielona lub nawet zółtawa. Nawóz wszedzie byl podawany jednakowo rozsiewaczem wiec nie wiem o co chodzi i jak ją wyrównac w tej sytuacji. Chcialem jej podac odzywke,lecz wczoraj wieczorem zdazyłem opryskac nie całą połowe uprawy około 6ha (10kg/ha mocznika 6kg/ha siarczanu magnezu i 3l odzywki mikro) i dzis od rana juz pada, mam nadzieje ze podziała odżywka.

 

Chcialbym jej podac saletry amonowej teraz aby szybko wystrzelila i moze uzupełniła braki azotu ale nie wiem jak sie za to zabrac zeby jej nie popalic. Wybralem saletre zamiast mocznika ze wzgledu na szybkosc działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

mocznik kolego nie saletra ,bo będziesz zaraz płakał jak załatwisz kukurydze ...co do nierównych roślin to pewnie ph gleby daje sygnał do wapnowania ,no i w mokrzejszych miejscach rośliny słabo albo wcale nie pobierają składników pokarmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Koledzy QQ zbita przez gradobicie. Co jej podać? Poszedł fosfor (rasasol) i teraz Mocznik pójdzie. Jeszcze coś dorzucić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo112    0

ja bym dorzucił jakiś biostymulator, żeby się szybciej regenerowała. Tytanit, Asahi sl- o tych słyszałem dobre opinie, po asahi kukurydza zbita doszczętnie po tyg zaczęła pędzić dalej, wadą jest wysoki koszt zakupu i trzeba sobie przekalkulować czy się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

kozulek, a czy jesli ph gleby daje znaki czyli jest za kwasna, a na 100% tak jest bo gdzie niegdzie pojawia sie skrzyp polny i wiem ze gleba jest kwasna to czy mocznik poratuje sytuacje? Na worku napisane jest zeby nie stosowac przy skrajnym zakwaszeniu gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

poratowac to możesz najlepiej dolistnie,dobre mikro z potasem ,siarczan + mocznik ...w glebę to pewnie dałeś co trzeba i tu jak ph słabe to już nic pogłównie nie pomożesz ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

uff, jednak kukurydza w końcu na tym polu ruszyła :)

xmqkar.jpg

 

 

 

gu2p47.jpg

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zachodziłem w głowę dlaczego qq się zwija. Po wielu poszukiwaniach informacji w zeszły czwartek pojechałem na pole podać odżywki: mocznik 10kg/ha , agroleaf power fosforowy 5kg/ha + ekolist potasowy. Dziś obszedłem i mile się zdziwiłem. liście zaczęły się odwijać i rozkładać. Wygląda to naprawdę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazdzioch    1

co mam zrobic doradzcie mi tu koniec lipca a moja kukurydza nie chce sie oderwac od ziemi ma tylko 1metr miałem biede i tylko dałem 100kg pod korzen co mam zrobic i czy mozna cos wogole zrobic pomocy ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

100 kg czego.

teraz to już po robocie, ale daj mocznik i opryskaj siarczanem magnezu.

Kuku to roślina wysokonakładowa, nie masz kasy, siejesz owies czy inne partactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Kilka dni temu zachodziłem w głowę dlaczego qq się zwija. Po wielu poszukiwaniach informacji w zeszły czwartek pojechałem na pole podać odżywki: mocznik 10kg/ha , agroleaf power fosforowy 5kg/ha + ekolist potasowy. Dziś obszedłem i mile się zdziwiłem. liście zaczęły się odwijać i rozkładać. Wygląda to naprawdę dobrze.

 

 

mocznik 10kg/ha, agroleaf power fosforowy 5kg/ha + ekolist potasowy - Ile łącznie za to zapłaciłeś?

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

byłem w agromie i gosciu mi dał 3kg plonwitu optyk 0,5 asahi na hektar zobacze co bedzie

Dałeś tam jakiś azot ? Zabierasz się od d*py strony

Edytowano przez matava

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazdzioch    1

zapłaciłem 270zł troche byłem w szoku ale chce ratowac moja kukurydze bo moje byczk nie beda miały kiszonki z kukurydzy to co mam teraz zrobis jak opryskałem juz tamtym ? tak mi doradzili w agromie

 

270zł na 2he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutz-86    0

Wiatm. Proszę o pomoc, kukurydza ma 7-8 liści, a pozostałe liście są zbite razem, wygląda to jak "szczypior" gdy to rozerwe to co niektóre są zrośnięte razem.

Data siewu 20 kwiecień. Nawożenie stosowane było tylko pod korzeni: mocznik 300kg/ha, sól potasowa 100 kg/ha, polidap 100 kg/ha, polifoska (6) 200 kg/ha, herbicydy mustang 306 i milagro 060 w dwóch zabiegach, dwa razy odżywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj