damian3060

1 świnia na własny ubój

Polecane posty

Bananek    16681

A krew chyba już tylko Puławy mogą badać do uboju. czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyż niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262
19 godzin temu, zetorki12 napisał:

Nie . To nie tak , Nie widzieliście mojego pięknego zdjęcia świniaka na święta ?

zgłaszasz , pobiera wet krew , wynik , świniak w łeb , badanie , wyrejestrowanie , sam ubijasz po szybkim szkoleniu . Tak w skrócie i nie po kolei .

To szkolenie jest chyba tylko po to aby wydać parę zł. Mówię tu o uboju na własny użytek.Dawniej wpisywało się właściciela świni i to wszystko. Jeżeli chodzi o sprzedaż lokalną, to uprawnienia zdobywa się na 3 miesięcznej praktyce w masarni.Było o tym ostatnio w telewizji.

18 godzin temu, Roki212 napisał:

No właśnie włośnicę badało się zawsze po ubiciu, myślałem że może krew wykazywała wszystko 

To teraz trzeba mieć rozplanowane wszystko wcześniej w czasie, aby ubić mniej więcej wtedy kiedy się chce

Według przepisów, nie wolno Ci ruszyć mięsa,dopóki nie dostaniesz zaświadczenia od weterynarza. Także na wsi ,żeby coś zjeść należy najpierw przestrzegać przepisów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, dsbh napisał:

o szkolenie jest chyba tylko po to aby wydać parę zł. Mówię tu o uboju na własny użytek.Dawniej wpisywało się właściciela świni i to wszystko. Jeżeli chodzi o sprzedaż lokalną, to uprawnienia zdobywa się na 3 miesięcznej praktyce w masarni.Było o tym ostatnio w telewizji.

Nic za to nie płaciłem . Przeczytałem kilka stron pisma i zostałem fachowcem od uboju .    Zwykła durnota jakich wiele .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262

I siebie wpisujesz w inspekcji ? Dawno nie robiłem uboju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Oczywiście . A kogo ? Mam wkopać ... kogoś ?

Na telefon zgłaszasz . Jedynie ze świstkiem badania na włośnice po uboju trzeba się zgłosić osobiście . No i telefonicznie tez trzeba zapytać czy wynik badania na ASF czy jest .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj