damian3060

1 świnia na własny ubój

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian3060    0
witam czy mogę hodować 1 świnię na własny ubój jakie wymogi muszę spełnić przez asf czy muszę zgłaszać że hoduję i jakie wymogi musi spełniać chlewnia . jestem ciemny w tym temacie ale jak mam pole to może bym spróbował czy lepiej kupić tusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet nie próbuj . Warunki takie same jak np przy hodowli 100. Jedynie w ukryciu , albo kupić tusze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian3060    0

w ukryciu nie da rady bo jak kontrola chodziła w związku z asf to tylko do piwnicy nie zajrzeli a resztę wszędzie ;) dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829
damian3060 napisał:

tylko do piwnicy nie zajrzeli

czyli możesz, tylko pomyśl gdzie możesz to robić bezpiecznie. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Jak w czasie okupacji, po cichu i bez świadków🌛🐖🔨🔪🥩🥓🧂😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak PiS z ASF walczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

W piwnicy to nie koszerne - najlepiej w zapolinie w stodole - mniej słychać chrząkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian3060    0

no ale bałbym się że znów wpadną i 5000 psu w du.. pujdzie bo słyszałem że takie kary a po drugie u nas góry to można by jakiś schron w lesie wykopać i tam hodować xd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrym tropem idziesz . Po za Twoim gospodarstwem nie Twoje . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian3060    0

xd masz rację jeszcze sąsiad ukradnie ;)


żarty żartami ale katastrofa z tym asf mój dziadek, tata zawsze trzymali na własny użytek a teraz.. skończy się to kiedys? ps nie ma lepszej szyneczki jak własnej produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, damian3060 napisał:

witam czy mogę hodować 1 świnię na własny ubój jakie wymogi muszę spełnić przez asf czy muszę zgłaszać że hoduję i jakie wymogi musi spełniać chlewnia . jestem ciemny w tym temacie ale jak mam pole to może bym spróbował czy lepiej kupić tusze

Kup półtusze i sobie przerób wedle uznania i spokojna głowa. Nie wiem jak zdrowo byś się odżywiał, to gwarantuję ci że i tak zejdziesz na co inne z tego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818
6 godzin temu, zetorki12 napisał:

Jedynie w ukryciu

Hehe u mnie jeden tak trzymał to woził gdzieś na odludzie gdzie zabili i rozebrali xD i zapewne myśli że nikt nie wie :) 

Na jedną sztukę właśnie szkoda zachodu wymogów tyle że taniej kupić właśnie półtusze i wedle własnego uznania przerobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe jak by się tłumaczył podczas kontroli jak cały samochód wyrobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Roki212 napisał:

 i zapewne myśli że nikt nie wie :) 

Ważne by kontrole nie wiedziały . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Kontrola kontrolą ale teraz jest taka zawiść w ludziach że szybciej ktoś podpierdoli niż sami z siebie skontrolują i łapną bo są tacy co mają ból dupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na szczęście nie wszędzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Bedzie wiózł wyroby, a zatrzyma go Policja do kontroli, a tam wędzarnia w samochodzie.  :P  I co powie do policjanta? chcesz gryza?   xD

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zakupów wozić już nie można ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można, tylko zazwyczaj ma się rachunek i zakupy są w torbie lub dwóch, a nie w całym samochodzie do tego żadnego rachunku.      :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian3060    0

z tym nie problem gorzej przewozić ubitego świniaka chyba że zapiąć mu pasy i jak coś to tłumaczyć się że kolegę z imprezy wiozę ;) bo wędzić mogę w domu chyba jeszcze takiego przepisu nie wymyślili coby zabraniał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Tak? a jakbyś się tłumaczył? a policjant, może dzika przerobionego pan przewozi skoro żadnych rachunków.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupuje się w sklepie , maszynką , w kichę i do wędzarki . Nic w tym niezwykłego , ani nie legalnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mówię o zawiezieniu świniaka i przewożeniu gotowych wyrobów bez jakiegokolwiek rachunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

No ale jak kupiłeś świniaka to masz papier, a jak miałes swojego ubiłeś i przerobiłeś w domu. To gdzie policja miała złapać jak nosiłeś z wędzarki do domu czy chowałes do lodówki :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedaż bezpośrednia jest legalna i coś do 20 tyś na rok bez żadnej kasy fiskalnej, tylko ewidencja papierowa... 

 

Jak kupisz takie wyroby też nie masz pargonu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj