Polecane posty

damian3060    0
witam czy mogę hodować 1 świnię na własny ubój jakie wymogi muszę spełnić przez asf czy muszę zgłaszać że hoduję i jakie wymogi musi spełniać chlewnia . jestem ciemny w tym temacie ale jak mam pole to może bym spróbował czy lepiej kupić tusze

Gość   
Gość

Nawet nie próbuj . Warunki takie same jak np przy hodowli 100. Jedynie w ukryciu , albo kupić tusze .

damian3060    0

w ukryciu nie da rady bo jak kontrola chodziła w związku z asf to tylko do piwnicy nie zajrzeli a resztę wszędzie ;) dziękuję za pomoc

Wiadomość z agroFakt.pl

Bananek    3421
damian3060 napisał:

tylko do piwnicy nie zajrzeli

czyli możesz, tylko pomyśl gdzie możesz to robić bezpiecznie. 😉

bergman31    74

Jak w czasie okupacji, po cichu i bez świadków🌛🐖🔨🔪🥩🥓🧂😉

Gość   
Gość

No tak PiS z ASF walczy .

many12    300

W piwnicy to nie koszerne - najlepiej w zapolinie w stodole - mniej słychać chrząkanie?

damian3060    0

no ale bałbym się że znów wpadną i 5000 psu w du.. pujdzie bo słyszałem że takie kary a po drugie u nas góry to można by jakiś schron w lesie wykopać i tam hodować xd ;)

Gość   
Gość

Dobrym tropem idziesz . Po za Twoim gospodarstwem nie Twoje . ;)

damian3060    0

xd masz rację jeszcze sąsiad ukradnie ;)

żarty żartami ale katastrofa z tym asf mój dziadek, tata zawsze trzymali na własny użytek a teraz.. skończy się to kiedys? ps nie ma lepszej szyneczki jak własnej produkcji

Sean    1976
6 godzin temu, damian3060 napisał:

witam czy mogę hodować 1 świnię na własny ubój jakie wymogi muszę spełnić przez asf czy muszę zgłaszać że hoduję i jakie wymogi musi spełniać chlewnia . jestem ciemny w tym temacie ale jak mam pole to może bym spróbował czy lepiej kupić tusze

Kup półtusze i sobie przerób wedle uznania i spokojna głowa. Nie wiem jak zdrowo byś się odżywiał, to gwarantuję ci że i tak zejdziesz na co inne z tego świata.

• Like 1

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

Roki212    411
6 godzin temu, zetorki12 napisał:

Jedynie w ukryciu

Hehe u mnie jeden tak trzymał to woził gdzieś na odludzie gdzie zabili i rozebrali xD i zapewne myśli że nikt nie wie :) 

Na jedną sztukę właśnie szkoda zachodu wymogów tyle że taniej kupić właśnie półtusze i wedle własnego uznania przerobić

Sean    1976

Ciekawe jak by się tłumaczył podczas kontroli jak cały samochód wyrobów.

STEPHEN KING

Gość   
Gość
1 minutę temu, Roki212 napisał:

i zapewne myśli że nikt nie wie :) 

Ważne by kontrole nie wiedziały . :D

Roki212    411

Kontrola kontrolą ale teraz jest taka zawiść w ludziach że szybciej ktoś podpierdoli niż sami z siebie skontrolują i łapną bo są tacy co mają ból dupu

Gość   
Gość

Na szczęście nie wszędzie .

Sean    1976
Napisano (edytowany)

Bedzie wiózł wyroby, a zatrzyma go Policja do kontroli, a tam wędzarnia w samochodzie.  :P  I co powie do policjanta? chcesz gryza?   xD

Edytowano przez Sean

STEPHEN KING

Gość   
Gość

Zakupów wozić już nie można ? :o

Sean    1976

Można, tylko zazwyczaj ma się rachunek i zakupy są w torbie lub dwóch, a nie w całym samochodzie do tego żadnego rachunku.      :D

STEPHEN KING

damian3060    0

z tym nie problem gorzej przewozić ubitego świniaka chyba że zapiąć mu pasy i jak coś to tłumaczyć się że kolegę z imprezy wiozę ;) bo wędzić mogę w domu chyba jeszcze takiego przepisu nie wymyślili coby zabraniał ;)

Sean    1976
Napisano (edytowany)

Tak? a jakbyś się tłumaczył? a policjant, może dzika przerobionego pan przewozi skoro żadnych rachunków.

Edytowano przez Sean

STEPHEN KING

Gość   
Gość

Kupuje się w sklepie , maszynką , w kichę i do wędzarki . Nic w tym niezwykłego , ani nie legalnego .

Sean    1976

Ja mówię o zawiezieniu świniaka i przewożeniu gotowych wyrobów bez jakiegokolwiek rachunku.

STEPHEN KING

Roki212    411

No ale jak kupiłeś świniaka to masz papier, a jak miałes swojego ubiłeś i przerobiłeś w domu. To gdzie policja miała złapać jak nosiłeś z wędzarki do domu czy chowałes do lodówki :P 

ogarek    553

Sprzedaż bezpośrednia jest legalna i coś do 20 tyś na rok bez żadnej kasy fiskalnej, tylko ewidencja papierowa... 

Jak kupisz takie wyroby też nie masz pargonu 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez romus
      Witam, 
      Jak podłączyć mieszalnik pasz? (w gwiazdę czy trójkąt) jaki zastosować wlacznik? 
      Ojciec dostał ten mieszalnik, niestety niema instalacji o tego mieszalnik 

• Przez Szymo1212
      Witam mam pytanie do osób które w ostatnim czasie ogarniały papiery odnośnie budowy a dokładnie chodzi mi o Charakterystykę zabudowy i zagospodarowania terenu w formie opisowej i graficznej może ktoś z was posiada przykład tego jak to powinno wyglądać bądź sie zna i potafił by mi troszkę podpowiedzieć 
    • Przez Bary353
      Witam.
      Jestem tu nowy na forum, ale przejrzałem już sporo tematów i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie:)
      Chciałbym się dowiedzieć (najlepiej od kogoś kto taką chlewnie budował w ostatnim czasie) jaki jest całkowity koszt wybudowania chlewni na 2000 sztuk na rusztach. 
      Gdy rozmawiałem z jednym z przedstawicieli firmy Agrolix powiedzieli mi, że to koszt ok. 2.000.000 zł. Z pełnym wyposażeniem Big Dutchman, Utwardzonym terenem w okół chlewni itp. 
      Zależałoby mi na opini kogoś kto stawiał taką chlewnie. Wiem, że najlepiej byłoby zlecić jakiejś firmie zrobienie kosztorysu i byłoby po sprawie, tylko takie kosztorysy nie sprawdzają się nigdy w 100%. 
      Dziękuję za uwagę
    • Przez Nasters
      Mam na sprzedanie wyposażenie Chlewni Trzody:

Wszystko firmy Big Dutchman (Bardzo Solidna Niemiecka Firma)

*Ruszta Plastikowe

*Wygrodzenia do Warchlakarni

*Tubomaty (Automaty Paszowe)

*Kojce porodowe dla macior i całe wyposażenie porodówki

*Pojedynki dla macior 

Zainteresowanych proszę o kontakt w Wiadomości Prywatnej (Priv)
    • Przez patrykfor
      Witam koledzy którą firmę polecacie do wyposażenia tuczarni   Zootech ,wesstron czy hog slat
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj