yacenty

Kverneland Focus 2 - isobus

Polecane posty

read    22
1 godzinę temu, sw_kamil napisał:

Ja mam optime to u mnie jest czujnik radarowy i z niego bierze prędkość jeśli sieję ciągnikiem bez ISO bus. Może z tym czujnikiem jest problem, ewentualnie jak Jacek pisał może coś w ustawieniach terminala

Proszę podeślij zdjęcia tego czujnika radarowego oraz to ( ciekawi mnie gdzie jest podłączony w płytę  Isobus ten czujnik. U mnie nie ma czujnika radaru. Jedynie co jest to czujnik na kole z diodą nawet go kupiłem nowego ( tym od napędu nawozu). Jutro będę szukał czy Telus daje to ustawienie o którym Jacek mówił.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    150

To jak masz czujnik na kole to radaru pewnie nie będzie, bo u mnie nie ma czujnika na kole

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18
Dnia 2.02.2020 o 11:30, yacenty napisał:

 

Edytowano przez Przepiorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22
Dnia 6.03.2022 o 06:15, sw_kamil napisał:

To jak masz czujnik na kole to radaru pewnie nie będzie, bo u mnie nie ma czujnika na kole

Okazało się , że w Tellus Go jest wybór czy czyta prędkość z koła czy z radaru czy z ISO BUS. Jednak po zmianie czujnika na kole trzeba było go skalibrować na odległości 100m- musiała aplikacja się skalibrować i siewnik sieje. 

Próbowaliśmy też pobrać dane z Bluetooth anteny GPS poprzez  bluetooth dołączonego do Tellus Go jednak bez rezultatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

;) a nie mówiłem. do gpsa musi być odpowiednia antena i wpięcie odpowiednim kablem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

O ile dobrze pamiętam obsługiwany jest protokół NMEA  i podłączone pod gniazdo RS232

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

@yacenty Jak i się udało z Tellusem i licencjami. Interesuje mnie w Tellusie Go odblokowanie TC i VR. Dowiaduję się jeszcze , że jeszcze tellusa można odblokować na inne obce maszyny z poza grupy KV. Ponadto TC muszę też wprowadzić na sterownik siewnika kukurydzy. Już nie wiem ile euro szykować za hobby :D

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

nie bardzo rozumiem o co pytasz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22
20 godzin temu, yacenty napisał:

nie bardzo rozumiem o co pytasz

Przepraszam. Fatycznie źle napisałem.  Chciałem dopytać czy masz wiedzę szerszą o zakupie licencji do Kvernelanda do mapowania i kontroli sekcji ponieważ na początku wątku o tym pisałeś. 

U siebie mam Optima HD e-drive i-Tellus Go i chciałem dokupić licencję. Dziś gość pouczył mnie , że licencji także trzeba wgrać w maszynę ( sterownik ISO aby mieć section control Geo-SC ) dodatkowo chciałem mieć zmienną obsadę opartą o mapy pola.  geo- VR. 

Jeśli masz szerszą wiedzę proszę podziel się.

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

z tego co wiem jak są maszyny kv to nie trzeba mieć dodatkowych licencji. natomiast jak chcesz podłączyć siewnik kv z nawigacją trimble to musisz kupić licencję do siewnika. w trimblu też musisz mieć licencję do TC. oczywiście vr to kolejna licencja. ja mam nową płytę główną do rozsiewacza i będę kombinował ale póki co stara jeszcze dycha to tematu nie kończyłem

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    150

Przerabiałem ten temat. Najpierw musisz odblokować kontrolę sekcji w maszynie. Jak to zrobisz to tellus ma 25 tzw godz testowych przez które będzie działać kontrola sekcji, po wykorzystaniu tych godz się blokuje i musisz odblokować terminal aby działało SC. Możesz to zrobić również wcześniej. Nie ma znaczenia czy są to maszyny KV czy inne. Licencje są do kupienia na:

Isomatchshop

Edytowano przez sw_kamil
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

to które licencję trzeba kupić wg tego sklepu? która do siewnika a która do panelu?

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

ale mi się wydaje że seeder Control jest domyślnie na siewniku i nie musisz jej kupować o ile jeździsz na tellusue


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    150

Też tak myślałem dopóki się nie przekonałem na własnej skórze. Kupiłem nową optimę, miałem odblokowaną kontrolę sekcji  w tellusie, a tu "zonk" siewnik nie współpracuje. Dopiero po odblokowaniu licencji w siewniku zaczęło działać. Chyba tylko KV ma taką politykę jeśli chodzi o blokowanie funkcji w maszynach. Kupując opryskiwacz Horscha kontrolę sekcji dostałem w standardzie bez żadnych dodatkowych opłat. A KV za wszystko dodatkowo każe sobie płacić i to słono

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

dobrze wiedzieć, czyli jednak u siebie tez będę musiał dokupić ten seeder control.

W trimblu tez są klocki lego, co chwila trzeba coś dokupić, tu 500, tu 700 tu 1200e


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

@sw_kamil mnie właśnie tak uświadamiał gość który ma na sprzedaż Tellusa GO z kluczami , że muszę mieć odblokowaną maszynę. 

U mnie na moim zablokowanym Tellusie mam te 25 godzin ( wniosek wstępny ( wg tego co napisałeś) ktoś już odblokował maszynę )

Gość mówił mi także , że wykupił jeszcze jedną licencję, aby Terminal Tellus mógł działać na innych maszynach ISO z poza grupy KV - nazwy klucza nie podał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18
Dnia 4.04.2022 o 07:45, sw_kamil napisał:

Też tak myślałem dopóki się nie przekonałem na własnej skórze. Kupiłem nową optimę, miałem odblokowaną kontrolę sekcji  w tellusie, a tu "zonk" siewnik nie współpracuje. Dopiero po odblokowaniu licencji w siewniku zaczęło działać. Chyba tylko KV ma taką politykę jeśli chodzi o blokowanie funkcji w maszynach. Kupując opryskiwacz Horscha kontrolę sekcji dostałem w standardzie bez żadnych dodatkowych opłat. A KV za wszystko dodatkowo każe sobie płacić i to słono

Podłączałem do dwóch producentów zestawów nawigacji z odblokowaną licencją Iso UT/TC dwa różne siewniki Kverneland na ISOBUS (jeden z 2014 drugi z 2019r). Jedynym problemem była potrzeba zaktualizowania oprogramowania w siewnikach. W starszym był komputer główny i trzy komputery „sekcyjne”, w nowszym aktualizacja w jednym komputerze pokładowym. Był problem ze sterowaniem sekcjami, albo z importem automatycznym siewnika do garażu. W rozsiewaczu nawozow z nową płytą (ale nieaktualnym oprogramowaniem) obsługa mogła być ręczna rozsiewacza, natomiast nie można było obsłużyć sekcji (2) ponieważ stara wersja oprogramowania nie obsługiwała funkcji Geo. Po aktualizacji ta funkcja była już dostępna i można było sterować dwiema sekcjami. W żadnym wypadku nie trzeba było kupować licencji TC i innych do komputerów siewników czy rozsiewaczy. 
Po aktualizacji wszystko pięknie pracowało (obsługa plus section control). 

Przepraszam za tyle wstawionych filmów . System AgroFoto informował, ze za duży plik jest. Wiec skręcałem długość filmiku.Okazało się, ze dodał trzy.  A skasować nadmiarowych nie można .

  Edytowano przez Przepiorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

Mnie czeka montaż nowej płyty głównej do starego rozsiewacza. Nie dało się robić TC, bo miał oprogramowanie w wersji EDW1. A dopiero EDW2 ma opcję TC i całego dobytku GEO.

Udało mi się kupić płytę główną, jaka szła do maszyn z 2018 roku, więc mam nadzieje, że wszystko będzie śmigać, ale jestem w takim niedoczasie, ze nie mam pół dnia na wymianę płyty głównej i ponowną kalibrację rozsiewacza.

Może przed jesiennymi nawozami zrobię. Poza tym stara płyta jeszcze dycha, trochę świruje, ale dycha.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22
Dnia 10.04.2022 o 17:28, yacenty napisał:

Mnie czeka montaż nowej płyty głównej do starego rozsiewacza. Nie dało się robić TC, bo miał oprogramowanie w wersji EDW1. A dopiero EDW2 ma opcję TC i całego dobytku GEO.

Udało mi się kupić płytę główną, jaka szła do maszyn z 2018 roku, więc mam nadzieje, że wszystko będzie śmigać, ale jestem w takim niedoczasie, ze nie mam pół dnia na wymianę płyty głównej i ponowną kalibrację rozsiewacza.

Może przed jesiennymi nawozami zrobię. Poza tym stara płyta jeszcze dycha, trochę świruje, ale dycha.

Ja mam Kverneland RO-EDW z 2010 i Tellus twierdzi , że mam za stare oprogramowanie choć później wyświetla się możliwość TC - można zaznaczyć .

Póki co czekam na kabel od nawigacji do połączenia  z Tellusem aby to potestować. ( Nie sprawdzałem jakie mam EDW  Pewnie w Telusie będzie napisane? czy na samej płycie. )

 

Może ten sam problem co TY mam w optimie HD z 2007 2009? , że jakiś nie wyświetla się opcja TC ( był znajomy z otwartym kluczami tellusem i nic się nie dogadały sprzęty )

Pytanie czy idzie wgrać nowszy soft do siewnika /rozsiewacza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

troszkę tylko, jeśli płyta nie jest gotowa pod edw2 to nic nie zrobisz. mój siewnik był u chłopaków z osadkowskiego, kombinowali byli na łączach z serwisem KV i finalnie decyzja wymień płytę na taką która wspiera edw2


one chyba były od 2012 albo 14, wie. jak masz sprzęt z 10 czy nawet 8 roku to moim zdaniem nie zrobisz na nim geo. TC? hmm może ale wątpię


jest napisane w diagnostyce maszyny. nie jestem teraz przy ciągniku ale trzeba troszkę pokikac po panelu i znajdziesz

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Jeżeli wstawisz nową płytę do starszego rozsiewacza z wcześniejsza wersją płyty , to będziesz miał GEO TC. Tylko trzeba zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji również na tej płycie. zapewni to prawidłowa komunikację z panelem gps Iso .
Nowe oprogramowanie bardziej zabezpiecza silniki sterujące wysiewem przed przeciążeniem. We wcześniejszych wersjach zdarzało się, ze częściej się psuły z powodu przeciążenia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Team_Deutz    1

Siemanko, może ktoś będzie w stanie coś poradzić. Mam terminal focus 2 i siewnik do buraków unicorn 12. Mianowicie, terminal ma wyjście rs 232, jak przypuszczam pod antenę do kontroli sekcji, i mam pytanie czy można dołączyć do tego jakiś inny wyświetlacz żeby rysował i pokazywał kiedy wyłącza. W drugim siewniku jest tellus Pro więc u góry siewnik, na dole mapa i  problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

a ten siewnik ma isobus? bo z tego co czytałem były focusy w wersji nie ISO, jeśli to jest isobus to mozesz siewnik zapiąć do tellusa pro i musi działac. Ja tak podpiałem stary rozsiewacz który miał dedykowanego focusa 2 isobus, do ciagnika, który fabrycznie ma tellusa pro 12"


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj