yacenty

Kverneland Focus 2 - isobus

Polecane posty

yacenty    3871

Hej,

Czy ktoś przerabiał temat podłączania rozsiewacza Exacta TL, wyposażonego w terminal Focus II do innego terminala ISOBUS?
Kupiłem taki rozsiewacz i zastanawiam się czy uda mi się go wpiąć do nawigacji.

Spotkałem się z opinią ze niestety trzeba wykupić jakąś spechalną licencję od KV, która kosztuje 2600e czyli więcej niż zapłaciłem za rozsiewacz :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    153

Jeśli rozsiewacz jest z isobus to podłączasz to każdego innego terminala w tym standardzie i działa, jeśli rozsiewacz nie ma isobus to raczej sama licencja tu nic nie da.   Ale skoro jest z FOCUS to myślę że ten rozsiewacz jest bez isobus, bo one miały terminal  isomatch tellus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ale masz taki i spróbowałeś czy gadasz jak w teorii powinien działać isobus?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    153

Takiego nie mam, ale mam inne maszyny kvernelanda z isobus jak i bez i z maszynami bez isobus terminal  isomatch tellus nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a podłączałes taki rozsiewacz do isobusa choćby Mullera albo JD?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    153

Nie. Porównywałem tylko miedzy terminalem focus a  isomatch tellus

Ale teoretyczni isobus kvernelanda JD czy mullera powinien działać tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ale mówie - spotkałem się z plotką ze tu jednak trzeba mieć cudowną licencję i chce to potwierdzić. A już kiedys podjechałem ciągnikiem z ISO do siewnika tez z ISO - pokazał ze sie połączył ale nic nie byłem w stanie ustawić - siewnik nic nie przyjmował.
Nie były to maszyny KV


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
Napisano (edytowany)

Dostałem taką wskazówkę  z DF , cytuję :::     Prosimy pamiętać, że dla systemu zdolnego do działania z innymi terminalami ISOBUS konieczne jest dodatkowo oprogramowanie   SECTION CONTROL , dostępne np. u producenta ciągnika. Jest ono często niezainstalowane w standardowych wersjach innych terminali ISOBUS ;;;; koniec cytatu
Może coś pomogłem😉

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

czyli coś jest na rzeczy, zobaczymy zaryzykuję - najwyżej bede miał 2 ekrany w ciagniku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

 

1 godzinę temu, yacenty napisał:

czyli coś jest na rzeczy, zobaczymy zaryzykuję - najwyżej bede miał 2 ekrany w ciagniku

no baa kto bogatemu zabroni :))   ,, na jednym rozsiewacz  a na drugim TVP info i człowiek  od razu robi się szczęśliwy 😂
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

jeden kieruje drugi mierzy ile nawozu wysiac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

To był żart , domyślam się że nie chodzi o teleexpres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

nie mam. rozsiewacz jedzie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Jacek, żeby podłączyć się  z rozsiewaczem przez ISOBUS , komputer rozsiewacza MUSI pracować i mieć wtyczkę ISOBUS. Nie inaczej. Odnosnie licencji. Zdaje się ze masz gfx który może pracować w technologii Iso. Jak odblokujemy Iso bus i ISO TC w Gpsie to będziesz mieć zamykanie sekcji automatyczne. Jeżeli rozsiewacz nie ma ISOBUS, to możesz zastosować np RCM z Raven, który obsługuje rozsiewacze z wagą i pracuje w technologi ISOBUS. I wtedy podłączasz go do dowolnego terminala ISO .

https://ravenprecision.com/products/application-controls/raven-rate-control-module

Edytowano przez Przepiorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

w teorii ma isobusa, z drugiej strony żeby wyjąć ekran i wpiąć go ekran innego producenta musi mieć jakąś licencję task co trollera. mówię tyle co usłyszałem i jest jobcomputer nie będzie miał tej licencji to nie będzie gadał z żadnym innym terminalem poza KV. przyjedzie rozsiewacz to będę rozkmnial


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Funkcje zamykania sekcji przejmuje terminal GPS  ISOBUS . I to on musi mieć odblokowany TC który odpowiada za zamykanie sekcji a licencja VRA za czytanie  map aplikacji. Kontrole na dawka i sekcjami GPS a monitor jest terminalem wykonawczym. Być może jest możliwość połączenia przez port szeregowy z gpsem . Tego niech ci powiedzą z Kverneland albo z Trimble czy można podłączyć. Jak powiedzą ze tak to zleć im to i niech podłączają. Jak nie podłączą to zwrot kasy i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Nasze wspaniałe serwisy są od zarabiania a nie zwracania kasy .Jeszcze gdyby za tym szedł profesjonalizm ?A tak nawiasem to w samo zamykanie bym się już nie bawił jeżeli z dofinansowania to zmienne dawkowanie na podstawie mapowania plus zmienna szerokość robocza rozsiewacza to pojutrze będzie codzienność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

dofinansuje mi mój portfel więc robię to hobbystycznie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar322    15

Pracowałem w wielkoobszarowej firmie i mieliśmy tam praktycznie wszystkie maszyny horscha. Zmienialiśmy monitory pomiędzy maszynami np od pronto do maestro i terminal zgrywał sobie oprogramowanie z maszyny. Trzeba było tylko usunąć poprzednią maszynę z pamięci bo strasznie się wszystko wieszało. Jak przyszła nowa r-ka john deera to można było podłączyć się pod isobus i na monitorze w traktorze pojawiała się kolejna zakładka do obsługi siewnika bez używania monitora mulera. Wszystko zależy od tego, czy Twój rozsiewacz ma isobus i czy jest zgodny z normą iso monitora. Wcześniej przy modelu 8530 był osobny monitor do kierowania i osobny do siewnika z section control. Były też dwie anteny. Jedna na traktorze, a druga na siewniku. Mieliśmy też rozsiewacz raucha taki rozkładany z wysiewem rurkowym, który pracował z section control. Zepsuł się od niego monitor, więc podłączyliśmy od maestro i wszystko śmigało. Tylko rauch też miał monitor mulera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jessejgm    0

Dobry dzień. Mam monitor Kverneland Focus 2 i potrzebuję pomocy. Potrzebuję pinów połączeniowych lub schematu okablowania na kabel który idzie do monitora. monitor nie uruchamia się. Mam drukarkę Kuhn VB2160. złącze a

8289b1b9c1079d996d79cba8588d41a9.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Mam Kverneland Optima Profi HD i zakupiony do tego Telus Go połączony z Isobus maszyny. Maszyna siewnik kukurydzy nie widzi prędkości. Nie mam ciągnika z Isobusem. 

Co mogę zrobić ( jakiś radar do maszyny dokupić u producenta? ) czy sygnał z nawigacji przesłać jakoś do Telusa?

 

Ps. Maszyna sieje jak trzeba z ciągnikiem na iso a z samym Telus Go nie!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

sprawdź w ustawieniach czy nie da się wybrać źródła prędkości - np z koła siewnika.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    153

Ja mam optime to u mnie jest czujnik radarowy i z niego bierze prędkość jeśli sieję ciągnikiem bez ISO bus. Może z tym czujnikiem jest problem, ewentualnie jak Jacek pisał może coś w ustawieniach terminala

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj