majkel207

UNHZ 500 bardzo wolny

Polecane posty

majkel207    20

Witam, mam od jakiegoś czasu UNHZ 500, ma u mnie lekko bo go stosuje do trocin, torfu czyli materiały bardzo lekkie, problemem jest to że jest dosyć wolny, dało by rade go przyspieszyć, pracuje on z ciągnikiem 70KM i na wałku eco jak sie da trochę gazu tak na 1500 obr to szybciej chodzi ale i tak szału nie ma i trochę jakby szarpał przy opuszczaniu, drugi problem jest taki, że przy obrocie ma ze 2m luzu w jedną stronę, czym to może być spowodowane, za wszystkie wskazówki bardzo dziękuje, głównie zależy mi na szybkości tej maszyny

Jarecki21    21

Zacząłbym od sprawdzenia poziomu oleju i czy nie ma wody w oleju (przed rozpoczęciem pracy odkręć/poluzuj korek spustowy i zobacz czy nie leci woda). Może być pompa do wymiany, może coś przytkane  na ssaniu. Sprawnym takim ładowaczem pracuje się dość szybko. 

Wiadomość z agroFakt.pl

majkel207    20

Ten filtr się czyści czy wymienia?  warto by było przy tym wymienić olej bo nie wiem ile on tam ma

Morion    260

Najlepiej to spuść cały olej i wyczyść filtr, bo zapewne jest tam sporo syfu i pewnie wody.  Jak będzie w miarę klarowny możesz cześć wlać z powrotem a jak nie zakupisz nowy. Min to chyba 35 litrów max 55, ale nie pamiętam. U mnie jest max oleju i chodzi na 1200 obrotów. A co do luzu na wieży to albo kapitałka czyli rozebranie wieży albo trzeba sie przyzwyczaić. Ja wybrałem 2 opcję ;).

Sprawdż też wszystkie węże tzn ich szczelność i czy olej podczas pracy bardzo sie nie burzy.

majkel207    20
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, Morion napisał:

Najlepiej to spuść cały olej i wyczyść filtr, bo zapewne jest tam sporo syfu i pewnie wody.  Jak będzie w miarę klarowny możesz cześć wlać z powrotem a jak nie zakupisz nowy. Min to chyba 35 litrów max 55, ale nie pamiętam. U mnie jest max oleju i chodzi na 1200 obrotów. A co do luzu na wieży to albo kapitałka czyli rozebranie wieży albo trzeba sie przyzwyczaić. Ja wybrałem 2 opcję ;).

Sprawdż też wszystkie węże tzn ich szczelność i czy olej podczas pracy bardzo sie nie burzy.

A jaki olej polecacie do niego? Zależy mi żeby sprawnie pracował i przy niższych temperaturach, bo teraz dopuki się nie rozgrzeje to działa bardzo wolno

Edytowano przez majkel207

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Daaniel766
      witam. panowie mam problem z cyklopem.. otóż załadowałem dwie łyżki obornika i cyklop umarł, zero reakcji, jedynie łapy wolno się opuszczają i podnoszą. w oleju zrobiła się śmietana wyjąłem filtr ssawny i też nic .. ktoś może wie co się stało? bo nawet nie mogę zjechać cyklopem z płyty. proszę o jakąkolwiek pomoc
    • Przez Jasio88
      Posiadam nasz z wózka widłowego przystosowany do ciągnika, mam pytanie do posiadaczy podobnych ustrojstw jakie ciężary targacie nimi? Bo swoim tak do 700kg podnosi normalnie ale np z dwoma biegami już sobie nie radzi tak samo 1000l też już nie podniesie. Nie wiem czy szukać przyczyny w samym naszycie czy pompa nie radzi sobie, czepiam go do 1014 ale kolega przy 360 jak pożyczył mówił że też z większym ciężarem miał problem.
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

• Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Zakupiłem niedawno ładowacz troll i strasznie drażni mnie opcja obrotu tej maszyny. Jest bardzo niestabilna/niedokładna- wygląda to tak, iż zamykając sekcję rozdzielacza obrót trwa dalej siłą bezwładności. Prosto mówiąc siłownik nie ma stałej, twardej pozycji lecz trochę się wciąga i wyciąga pod wpływem zewnętrznego pchnięcia ramienia. Są zamontowane na przewodach tzw zawory ciśnieniowe dwukierunkowe tłumiące. Czy to przez nie hydraulika tak działa, czy też jest to oznaka ich niesprawności? Zawory działają w ten sposób, iż gdy się za długo przytrzyma przepływ oleju na jeden siłownik i dojdzie do do krańcowego położenia, to olej przepływa automatycznie na inny siłownik. Zawór wygląda tak https://sklep-rolnicze.eu/zawor-cisnienia-dwukierunkowy-tlum,3,75168,12967
    • Przez fartom
      Witam , mam pytanie, jaki macie olej w trollach hydrauliczny, czy hydrauliczni-przekładniowy i jaka gęstość oleju? W moim goliacie niedawno zalałem nowym hydraulicznym i jak się zagrzeje to kiepściutko podnosi, na zimnym oleju jest ok. myślicie że to wina oleju, czy jakaś inna usterka?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj