majkel207

UNHZ 500 bardzo wolny

Polecane posty

majkel207    21

Witam, mam od jakiegoś czasu UNHZ 500, ma u mnie lekko bo go stosuje do trocin, torfu czyli materiały bardzo lekkie, problemem jest to że jest dosyć wolny, dało by rade go przyspieszyć, pracuje on z ciągnikiem 70KM i na wałku eco jak sie da trochę gazu tak na 1500 obr to szybciej chodzi ale i tak szału nie ma i trochę jakby szarpał przy opuszczaniu, drugi problem jest taki, że przy obrocie ma ze 2m luzu w jedną stronę, czym to może być spowodowane, za wszystkie wskazówki bardzo dziękuje, głównie zależy mi na szybkości tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Zacząłbym od sprawdzenia poziomu oleju i czy nie ma wody w oleju (przed rozpoczęciem pracy odkręć/poluzuj korek spustowy i zobacz czy nie leci woda). Może być pompa do wymiany, może coś przytkane  na ssaniu. Sprawnym takim ładowaczem pracuje się dość szybko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Filtr  ssacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Ten filtr się czyści czy wymienia?  warto by było przy tym wymienić olej bo nie wiem ile on tam ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Najlepiej to spuść cały olej i wyczyść filtr, bo zapewne jest tam sporo syfu i pewnie wody.  Jak będzie w miarę klarowny możesz cześć wlać z powrotem a jak nie zakupisz nowy. Min to chyba 35 litrów max 55, ale nie pamiętam. U mnie jest max oleju i chodzi na 1200 obrotów. A co do luzu na wieży to albo kapitałka czyli rozebranie wieży albo trzeba sie przyzwyczaić. Ja wybrałem 2 opcję ;).

Sprawdż też wszystkie węże tzn ich szczelność i czy olej podczas pracy bardzo sie nie burzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, Morion napisał:

Najlepiej to spuść cały olej i wyczyść filtr, bo zapewne jest tam sporo syfu i pewnie wody.  Jak będzie w miarę klarowny możesz cześć wlać z powrotem a jak nie zakupisz nowy. Min to chyba 35 litrów max 55, ale nie pamiętam. U mnie jest max oleju i chodzi na 1200 obrotów. A co do luzu na wieży to albo kapitałka czyli rozebranie wieży albo trzeba sie przyzwyczaić. Ja wybrałem 2 opcję ;).

Sprawdż też wszystkie węże tzn ich szczelność i czy olej podczas pracy bardzo sie nie burzy.

A jaki olej polecacie do niego? Zależy mi żeby sprawnie pracował i przy niższych temperaturach, bo teraz dopuki się nie rozgrzeje to działa bardzo wolno

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj