Majorfarm

Utwardzenie pochyłego podwórka

Polecane posty

Majorfarm    0

Witam mam problem otóż obora stoi nieco wyżej ponad podwórko mam podwórko bardzo gorzyste tz różnica terenu dochodzi do 3 m i mam problem z tym jeżeli pasa to jest strasznie ślisko czym utwardzic jakieś pomysły 

cinek1808    291

Najlepiej kostka brukowa. Taniej wyjdzie zalać betonem a najtaniej przywieźć tłucznia i destrukt z asfaltu. 

matisz    69

Kostka nie zdaje w ogole egzaminu na pochyłosciach i podjazdach, podczas np. marznacego deszczu, szklanka sie robi ze nie idzie ustac, wiem z doswiadczenia bo na czesci podworka mam kostke a na czesci gospodarczej mam płyty azurowe zasypane grysem i tutaj o wiele lepsza przyczepnosc niz na kostce. Ale cena znowu na korzysc kostki i walory estetyczne tez.

Wiadomość z agroFakt.pl

robi57362    799

jak masz obore na górce to mniejsze zło ja mam w dolku i wszystka woda zap..rdala pod obore a tam bajoro😡

jesli pomoglem kliknij fajne

wieslaw16    60

Słyszałem od męża naszej radnej że ma być wprowadzony podatek od utwardzonej powierzchni podwórka, oraz od płotów ogrodzeniowych na fundamencie tylko nie wiadomo czy też ma to dotyczyć gospodarstw rolnych czy innych posesji.

sylip    30

Po 2 latach też się lasuje. Nawiozłem na drogę i bardzo się cieszyłem bo posklejał się jak nawierzchnia na szosie. Niestety po pierwszej zimie wszystko się pokruszyło, a po kolejnej nawet bardzo nie widać tego asfaltu.

cinek1808    291

Bo trzeba zrobić porządnie. Pobrać trochę ziemi aby wyrównać teren w miarę możliwości oraz zrobić lotto aby odprowadzić nadmiar wody. Najpierw bym dał tłuczeń. Trochę go zagęścił a potem destrukt. 

Majorfarm    0

Tak tuczen już był ale przy większych opadach wszytko splynelo kilka lat jest ziemia ale jest ona strasznie śliska dziś się wypier***liem i postanowiłem zrobić z tym porządek tak że potrzebuję czegoś co nie bedize śliskie i nie spłynie 

karol19920    14

U mnie podobny problem. Ja myślę o asfalcie. Jakie u was koszty położenia m2 z podbudową? 

sylip    30

Asfalt też będzie śliski. Jak ktoś wcześniej napisał - ażury wysypane grysem. U siebie co prawda mam zasadniczo płasko, ale się sprawdzają i to wysypane były piachem.

karol091193    257

To został Ci chyba tylko beton. Tylko zrób tak, aby wierzchnia warstwa była chropowata. Na przykład kup siatkę z oczkiem 1cmx1cm i rób odciski na betonie. Nawet jak skuje go lód to może aż tak bardzo śliska nie będzie, ewentualnie po kilku latach spróbujesz ją lekko sfrezować/naciąć jeżeli się mocno wyślizga tak jak w oborach wolnostanowiskowych na pełnej posadzce robi się dla krów aby się nie ślizgały. W sumie to na betonie nawet ie tak szkoda posypać solą szlaki komunikacyjne bo na kostkę to raczej tylko piasek

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

kizak    265

I beton,to woda podejdzie,mróz powysadza,możeszporobić szpary w betonie [dylatacje],alei tak jak ci beton podniesie,to za  chiny ci nie opadnie w to samo miejsce,zawsze jakiś kamyczek Ci  ,,pomoże'' by tak nie było.Grysy,tłucznie,może i dobra          sprawa. Jak kamyczki,to tylko tłuczeń,żadne tam małe z przesiewu otoczaki..Masz kamyczki,z kolei one,przy każdym nawet nastąpieniu ,,spływają'' w dół. Został tylko kamienny bruk, z polnych kamieni. Tak mam po części u siebie,i kutwa jest najtańszy ,i w d.... ma mróz.

kizak    265

Nie  ma złotego środka,ale to bardziej na gładkim betonie trzeba uważąć. Jeśli chodzi o ślisko i beton,można by ostrymi kamyczkami zamiast wygładzania posypać,tylko że wtedy utrzymanie czystości jest utrudnione,i każda słomka ze śmietką stanowi problem w usunięciu. Na kamień z pola ostre kamyki,co by weszły pomiędzy,jakby jeszcze przed chlapnąć zaprawąO.o

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez xMałoRolny
      Witajcie mam stary chlew i chcę wstawić tam byki. Mam w nim 4 kojce 2,5mx2,5m i zastanawiam się czy jakbym zrobił z nich dwa kojce 5x2,5 to wszystko było by git. Wiem że na jedną sztukę potrzeba 3m2 ale nwm jak jest z szerokością danego kojca i czy 2,5m to nie będzię za mało? na zwykłe stanowiska by starczyło ale nie chce pchać się w uwięziową. Chodzi tylko o to czy nie przyczepią się o wymiary tego kojca. 
    • Przez grzegorzc360
      Witam, poradźcie jaki odstęp miedzy rurkami zrobić w drabince paszowej skośnej, mile widziane zdjęcia bo już sam mam za dużo pomysłów. Pozdrawiam .
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam mam pytanie odnośnie domowej kwarantanny. Więc mam pytanie ojciec wraca z zagranicy i będzie miał przymusową kwarantannę 14dni, jako powracający z zagranicy. czytałem że jeśli chodzi o gospodarstwo rolne to obejmuje ona teren a nie sam dom. A co z domownikami? Też będą objęci twarantanna? Wszędzie pisze żeby miał osobne pomieszczenie nie przebywa z domownikami i zachowywał odstęp 2m a o tym czy domownicy też są objęci nic nie ma 
    • Przez Filip224
      Witam, mam możliwość zakupienia rurek pod tunel foliowy 3/4 cala , grubość scianki 1,5mm, długość rurki 6m i chciałbym widzieć czy taka rurka nie jest zbyt cienka ? Co sądzicie?
    • Przez krzysztoffo
      Witam mam kilka pytań co do siatek przeciw-śniegowy: 1.do kiedy mogą być na polach,i co jeśli utrudniają bądź uniemożliwiają wykonanie zabiegu(czy mogę je sam rozmontować) 2.czy należy mi się jakieś odszkodowanie i jeżeli tak,to gdzie mogę się o niego ubiegać oraz czy warto pozdrawiam i dziękuję za wypowiedzi
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj