Majorfarm

Utwardzenie pochyłego podwórka

Polecane posty

Majorfarm    1

Witam mam problem otóż obora stoi nieco wyżej ponad podwórko mam podwórko bardzo gorzyste tz różnica terenu dochodzi do 3 m i mam problem z tym jeżeli pasa to jest strasznie ślisko czym utwardzic jakieś pomysły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Najlepiej kostka brukowa. Taniej wyjdzie zalać betonem a najtaniej przywieźć tłucznia i destrukt z asfaltu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Kostka nie zdaje w ogole egzaminu na pochyłosciach i podjazdach, podczas np. marznacego deszczu, szklanka sie robi ze nie idzie ustac, wiem z doswiadczenia bo na czesci podworka mam kostke a na czesci gospodarczej mam płyty azurowe zasypane grysem i tutaj o wiele lepsza przyczepnosc niz na kostce. Ale cena znowu na korzysc kostki i walory estetyczne tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

jak masz obore na górce to mniejsze zło ja mam w dolku i wszystka woda zap..rdala pod obore a tam bajoro😡


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Słyszałem od męża naszej radnej że ma być wprowadzony podatek od utwardzonej powierzchni podwórka, oraz od płotów ogrodzeniowych na fundamencie tylko nie wiadomo czy też ma to dotyczyć gospodarstw rolnych czy innych posesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

Po 2 latach też się lasuje. Nawiozłem na drogę i bardzo się cieszyłem bo posklejał się jak nawierzchnia na szosie. Niestety po pierwszej zimie wszystko się pokruszyło, a po kolejnej nawet bardzo nie widać tego asfaltu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Bo trzeba zrobić porządnie. Pobrać trochę ziemi aby wyrównać teren w miarę możliwości oraz zrobić lotto aby odprowadzić nadmiar wody. Najpierw bym dał tłuczeń. Trochę go zagęścił a potem destrukt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majorfarm    1

Tak tuczen już był ale przy większych opadach wszytko splynelo kilka lat jest ziemia ale jest ona strasznie śliska dziś się wypier***liem i postanowiłem zrobić z tym porządek tak że potrzebuję czegoś co nie bedize śliskie i nie spłynie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

Asfalt też będzie śliski. Jak ktoś wcześniej napisał - ażury wysypane grysem. U siebie co prawda mam zasadniczo płasko, ale się sprawdzają i to wysypane były piachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

To został Ci chyba tylko beton. Tylko zrób tak, aby wierzchnia warstwa była chropowata. Na przykład kup siatkę z oczkiem 1cmx1cm i rób odciski na betonie. Nawet jak skuje go lód to może aż tak bardzo śliska nie będzie, ewentualnie po kilku latach spróbujesz ją lekko sfrezować/naciąć jeżeli się mocno wyślizga tak jak w oborach wolnostanowiskowych na pełnej posadzce robi się dla krów aby się nie ślizgały. W sumie to na betonie nawet ie tak szkoda posypać solą szlaki komunikacyjne bo na kostkę to raczej tylko piasek


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

   I beton,to woda podejdzie,mróz powysadza,możeszporobić szpary w betonie [dylatacje],alei tak jak ci beton podniesie,to za  chiny ci nie opadnie w to samo miejsce,zawsze jakiś kamyczek Ci  ,,pomoże'' by tak nie było.Grysy,tłucznie,może i dobra          sprawa. Jak kamyczki,to tylko tłuczeń,żadne tam małe z przesiewu otoczaki..Masz kamyczki,z kolei one,przy każdym nawet nastąpieniu ,,spływają'' w dół. Został tylko kamienny bruk, z polnych kamieni. Tak mam po części u siebie,i kutwa jest najtańszy ,i w d.... ma mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

Nie  ma złotego środka,ale to bardziej na gładkim betonie trzeba uważąć. Jeśli chodzi o ślisko i beton,można by ostrymi kamyczkami zamiast wygładzania posypać,tylko że wtedy utrzymanie czystości jest utrudnione,i każda słomka ze śmietką stanowi problem w usunięciu. Na kamień z pola ostre kamyki,co by weszły pomiędzy,jakby jeszcze przed chlapnąć zaprawąO.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

To może odświeżę temat.

Planuje utwardzenie placu pomiędzy budynkami gospodarczymi. Aktualnie jest tam beton, ale lany bardzo dawno temu więc spękał i wgl (robiony samemu, betoniarką "rozumiecie"). Teraz będę to wszystko wywoził kamieniem do równości, zagęszczał no i teraz pytanie ? 

Zastanawiam się nad asfaltem lub betonem zacieranym wraz z posypką 

Co będzie trwalsze ? Manewrują tam cysterny z paszą oraz beczkowozy do gnojowicy o pojemności 16 m3. 

Powierzchnia to około 800 m2

Co myślicie ? co będzie trwalsze ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Asfalt pod wpływem temperatury się topi, jeżeli postawisz taki beczkowóz w miejscu na trochę to mogą porobić się dołki. Doskonale to widać w miastach na przystankach autobusowych gdzie jest wylany asfalt. Właśnie z tego powodu jest układana kostba brukowa albo granitowa. Moim zdaniem beton i zacieranie jego z posypką na szkło


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6
karol091193 napisał:

Asfalt pod wpływem temperatury się topi, jeżeli postawisz taki beczkowóz w miejscu na trochę to mogą porobić się dołki. Doskonale to widać w miastach na przystankach autobusowych gdzie jest wylany asfalt. Właśnie z tego powodu jest układana kostba brukowa albo granitowa. Moim zdaniem beton i zacieranie jego z posypką na szkło

myślisz że do betonu nic więcej oprócz posypki dodawać nie trzeba? zawarcie j posypka wystarczy w zupełności żeby był trwały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Albo zbrojenie z druta zbrojonego albo rozproszone, czyli drobne druciki lub włókno szklane. Nie mam doswiadczenia w betonach jak to robią firmy, ale jak porozmawiasz z kimś kto tym się zajmuję to dokładnie Ci powie co i jak. Ja osobiście jeżeli teren jest w miarę równy to bym robił to bym robił posadzkę przemysłową jak w halach produkcyjnych bo przy spadku terenu to sam nie wiem czy bym odważył się zacierać beton na lustro. Może nie tyle na lato ale na zimę


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204
Dnia 20.12.2020 o 15:26, Badek15 napisał:

To może odświeżę temat.

Planuje utwardzenie placu pomiędzy budynkami gospodarczymi. Aktualnie jest tam beton, ale lany bardzo dawno temu więc spękał i wgl (robiony samemu, betoniarką "rozumiecie"). Teraz będę to wszystko wywoził kamieniem do równości, zagęszczał no i teraz pytanie ? 

Zastanawiam się nad asfaltem lub betonem zacieranym wraz z posypką 

Co będzie trwalsze ? Manewrują tam cysterny z paszą oraz beczkowozy do gnojowicy o pojemności 16 m3. 

Powierzchnia to około 800 m2

Co myślicie ? co będzie trwalsze ? 

Beton bedzie dobrym rozwiazaniem ale nie zacierany na lustro tylko szczotkowany, wtedy bedzie taki chropowaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj