NewVario

Skąd różnice w cenach maszyn w Polsce i zagranicą?

Polecane posty

NewVario    39

Witam wszystkich, mam kilka pytań / wątpliwości  , może ktoś wie z czego to wynika: 

Rozsiewacz np. Axis 20.2 EMC v4 + Telimat, plandeka, nadstawka , quanton a.  koszt w niemczech u dealera to ok. 43 tyś netto, który jest ogólno-widoczny.

 

Koszt w Polsce ok 53 tyś netto. 

Ktoś mi powie z czego wynika różnica? Dealer nie wie.

 

Edytowano przez NewVario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To pytanie to jakiś żart?

A nie wiesz na czym polega handel? Jeden sprzeda za 40 tys drugi za to samo będzie chciał 60 tys i co w tym dziwnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

 

30 minut temu, damianzbr napisał:

To pytanie to jakiś żart?

A nie wiesz na czym polega handel? Jeden sprzeda za 40 tys drugi za to samo będzie chciał 60 tys i co w tym dziwnego??

raczej patologia, jak te wszystkie regionalizacje dilerskie itp. podejdz na targach do dilera powiedz ze potrzebujesz maszyne za 900k to sie okaze ze regionalizacje sa do obejscia, powiedz ze szukasz traktora za 350k to cie oleja. generalnie trzeba szukac, zalozyciel tematu juz wie ze jego lokalny diler chce go sliznac na ladne tysiaczki wiec ja bym go ominał i nie wracal

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Kilka lat wstecz podobny przypadek z myjką Kranzle że cena w Niemczech 20% tańsza niż w Polsce ostatecznie kupiłem po promocyjnej cenie w kraju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Koledzy nie robię sobie żartów, ogólnie sprawa wygląda tak: Pytałem u dwóch różnych dealerów: sprawa wygląda tak, że oni dzwonią do kierownika regionalnego, on podaje wycenę, dostałem u dwóch tę samą wycenę. Poradzi ktoś coś ? Zna ktoś "dobrego dealera" kuhna ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Ty Sumek z tego co kojarzę kupujesz mds jak wyglądały Twoje targi i czym on się głównie od Axis różni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Różni się wszystkim.

Wszedłem na plac, pokazałem palcem chce tego tylko przykręćcie telimat i w poniedziałek chce to mieć na podwórku. Był w środę za co jeszcze dostali zjebe. :)

Axis jest dużo większy, ma 2 komory, a nie 1. Zupełnie inna liga.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

A z cena od razu się dogadaliscie ? Mi się nie chce wierzyć, że te rozsiewacze są w PL 20% droższe, martwi mnie to że dwóch różnych dealerów dało te sama cene. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

A mi się chce wierzyć. Jak nie zadzwonisz do Kuhn Maszyny Rolnicze to się prawdy nie dowiesz. Wszyscy kupują od nich maszyny. 

Z cena tak. Dali mi taka, że nikt w Polsce nawet się nie zbliżył do niej. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Każdy regulamin musi być zgodny z konstytucją i obowiązującymi przepisami. Wątpię czy są przepisy w prawie, które zabraniają konsumentowi robienia zakupów tam gdzie mu się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Trzeba do nich jechać czy przez tel też powiedzą jakąś normalna cenę ? Myślisz że cena dobra tylko na te z placu czy też na zamawiane ?

Jutro do nich zadzwonię, jak się okaże że to prawda, że w niemcowni taniej o 2.5 k euro to się wkurzę. I jak tu kupic ciągnik/kombajn jak Ci na 60tys ponad 10 zawyża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45

W 2017 kupiłem kuhn axis 30.2 M z telimatem, 3200l, drabinka, plandeka, komputer quatron. Cena 41000 netto. Za belke z oświetleniem chcieli dodatkowo 2500 netto. Zrobiłem sam z nierdzewki i z ładnymi lampami, wyszło do 500 zł.

To sama konfiguracja wyposażenia u każdego dilera kosztowała inaczej. Trzeba się targować, cena którą dają w ofercie jest jeszcze do urwania. Jak planujesz zakup kilku maszyn to kupując u jednego dostajesz jeszcze większy rabat. Ja tak zrobiłem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Oferta z października:

To samo co wyżej plus belka z światłami od dilera ale bez komputera 50 tys netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204
13 godzin temu, Partyzant85 napisał:

 Każdy regulamin musi być zgodny z konstytucją i obowiązującymi przepisami. Wątpię czy są przepisy w prawie, które zabraniają konsumentowi robienia zakupów tam gdzie mu się podoba.

Zakupy możesz robić gdzie ci się podoba ale sprzedawca może ci odmówić sprzedaży powołując się na strategię sprzedażową firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, Partyzant85 napisał:

 Każdy regulamin musi być zgodny z konstytucją i obowiązującymi przepisami. Wątpię czy są przepisy w prawie, które zabraniają konsumentowi robienia zakupów tam gdzie mu się podoba.

Zakupy możesz robić tylko nie każdy Ci sprzeda chodzi o to by nie konkurować ceną podobnie jest z nasionami firmy mają wyłączność i albo bierzesz od nich albo inną odmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Podobnie było u mnie z amazone u oficjalnych dielerów były droższe niż w punkcie gdzie amazone nie handlowali tylko specjalnie dla mnie ściągali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioagri    22
18 godzin temu, sumek666 napisał:

@Pioagri temat dla Ciebie 

Tak, w sierpniu 2019 zakupiłem Axis 20.2 Q V4 z roku 2018

Telimat, plandeka, nadstawka ( max ladownosc 2300kg) ,oświetlenie, komputer. Cena około 43tys. Dokładnie nie pamiętam. Jak na razie maszyna super 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj