slawekr6

Którą prase wybrać? Mchale F5500 vs Kverneland 6250

Polecane posty

slawekr6    28

Witam stoję przed wyborem zakupu prasy i chciałbym zasięgnoć porady która z maszyn wybrac. Prasa będzie robiłaok 1200 - 1500 bel w roku z czego co najmniej  połowa to sianokiszonka. Rozważam  Mchale F 5500 lub 5400C ( cena 127 500zł i 123 500zł dodam że mam daleko do dealera bo 135km) i Kverneland 6250 ( cena 116 000zł  do siedziby Kerneland w Toruniu mam ok 50 km).  Najbliżej mam do krone 1250 mc cena ok 115 000zl, tylko że ona nie ma opuszczanej podłogi i raczej ja wykluczam.  Jeśli chodzi o Mchale to obawiam sie  tej komory walcowej  czy słome bedzie mozna belować w dzień, kolejny minus to taki iż podobno ta prasa  ma bardo duże zapotrzebowanie mocy a mój konik ma 100 km  i słyszałem na bednarach że nie da rady sobie w tej prasie aczkolwiek dealer twierdzi inaczej.  Co do kverneland to wiem iż jest to komora walcowo  łancuchowa ale tylko tą biore pod uwage bo  walcowa jest za droga.  Jeśli chodzi o Ta 6250  to martwią mnie łożyska bezobsługowe. Prosze o porade co wybrać i mile widziane  opinie użytkowników tych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Mchale bez gadania, choćby dlatego, że ma wszystkie łozyska smarne. W słomie niby sobie radzi przez 18 wałków w komorze. Przynajmniej bliska firma usługowa ma takie i w dzień normalnie jeżdżą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Mchale f5400c u mnie pracuje z ciągnikiem o mocy 90-95 km na 8 nożach. W okolicy te prasy też bez problemowo w słomie pracują. U mnie minimum 1000bel samej słomy musi zrobić. I cena poniżej 120tys z placu w Rolmechu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
47 minut temu, Ursusc385 napisał:

Mchale bez gadania, choćby dlatego, że ma wszystkie łozyska smarne. W słomie niby sobie radzi przez 18 wałków w komorze. Przynajmniej bliska firma usługowa ma takie i w dzień normalnie jeżdżą

Chodzi może o tą firmę z Warpun?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Dodi- mi powiedział jakiś tam serwisant w Bednarach ,że bedzie mało mocy i że pompe mam za słabą do niej. Choć nie rozumiem co ma tutaj pompa  skoro przecież to nie ciągnik utrzymuje ciśnienie cały czas podczas prasowania tylko podczas zamykania komory nabijamy ciśnienie i to prasa je utrzymuje podczas belowania .  Czytałem gdzieś że pisałeś że można dołożyć jakiś dodatkowy wałek gdyby bela stawała . Pytałem mojego dealera ale mówi że nie ma czegoś takiego.  A jak jest rozwiązana siatka w tej prasie , czy ładnie owija bele? No i jak to jest , czy siatka nie jest jakoś przykryta osłoną a co podczas deszczu czy ta rolka papierowa  na której nawinieta jest siatka sie nie rozpadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Może Tomek?😉 Ja rozmawiałem z szefem Wieśkiem to bardzo je zachwalał,że mega solidne i jakaś tam ma kilkanascie tyś bel i zero awarii i wlaśnie mi je polecał bo też się rozglądam tylko nie wiem czy Mchale, JD, Krone i czy stało czy zmiennokomorowa.

@slawekr6 wiesz może jak cenowo wyglądały pasówki tych dwóch marek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Nawet w instrukcji jest mowa o tej rolce jeśli bele będą się zatrzymywać. Na uruchomieniu też się martwiłem że McCormick będzie zdychał, a czuł ją tylko przy dobijaniu. Nawet serwisant mówił od samego początku, że nie będzie tak źle jak się spodziewałem. A to podczas deszczu prasujesz? Dokończyć robotę można, ale nie kilka godzin. Jeśli chodzi o siatke to wszystko jest idealnie owinięte. O takie rzeczy raczej bym się nie martwił. Konstrukcja prasy tak jak Paweł wspominał o podwójnym łożyskowaniu, średnica rotora, przepustowość maszyny i co najważniejsze wartość ewentualnej odsprzedaży za kilkanascie lat się liczy. A nie takie pierdoły moim zdaniem. 

IMG_20190902_123857.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

To w dobrej cenie masz tego Michale  . Ja na jesieni za swoją 5400c płaciłem 126 netto i to po negocjacjach. A w tym momencie koszt takiej prasy to 136 netto. W Danex brałem ale oni mają wyłączność na całe Podlasie więc kroją jak tylko chcą. Faktem jest że każdy zachwala kto ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
3 godziny temu, Ursusc385 napisał:

Tak, kolega u niego jeździł  i jeździ co jakiś czas

hej mógłbyś mi powiedzieć czy na twojej tabliczce w paszowozie w  strautmanie jest pojemność w m3?

sorki ze tutaj piszę ale nie moglłem na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
1 godzinę temu, martin0000 napisał:

Może Tomek?😉 Ja rozmawiałem z szefem Wieśkiem to bardzo je zachwalał,że mega solidne i jakaś tam ma kilkanascie tyś bel i zero awarii i wlaśnie mi je polecał bo też się rozglądam tylko nie wiem czy Mchale, JD, Krone i czy stało czy zmiennokomorowa.

@slawekr6 wiesz może jak cenowo wyglądały pasówki tych dwóch marek?

Tomek ;) skąd jesteś? Też aktualnie stoję przed tym wyborem jeśli mi przyznaja kasę, i myślę nad mchale f5500 bądź jd f441r nie ukrywam, że bardziej podoba mi się jd - lepszy sterownik, większe bele (135), możliwość skretnych kółek w podbieraczu i najważniejsze aparat do siatki uważam, że jest lepszy jak w mchale. Do tej pory mam jd f440m i bardzo zadowolony jestem. 

Tylko jedno ale, cena jd zwala z nóg... 

@Bercik92

20200129_133415.jpg

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517
56 minut temu, greg1985 napisał:

To w dobrej cenie masz tego Michale  . Ja na jesieni za swoją 5400c płaciłem 126 netto i to po negocjacjach. A w tym momencie koszt takiej prasy to 136 netto. 

We wrześniu w Fino lub Rolmechu 118tys. Wyjściowo cena około 130tys. Widełki mają duże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

@Ursusc385 Wyszembork a Ty? Nie masz przypadkiem Jd 6120m i czemu chcesz zmienić prase skoro jesteś zadowolony z tej co masz? Mi akurat przyznali dofinansowanie i już powoli muszę się decydować którą konkretnie wybrać, tylko największy ból głowy mam czy pasowa czy walcowa i też nie wiem czy wybór nie padnie na jd ale to głównie ze względu na solidnego dilera 😉 A ja tam nie porównywałem żadnych pras bo jaka by nie była to i tak  bedzie lepsza niż tą co mam😉 i tak najlepiej  w polu  sprawdzać.

Jd będzie droższa niż Mchale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

@martin0000

Na Wyszembork jeżdżę słomę prasować co roku, tak mam 6120M i jestem z drugiej strony Mrągowa - Piecki :) Prasę zmieniam bo trafiło się dofinansowanie (natura 2000) i po prostu po zwrocie i po sprzedaniu starej wyjdzie mnie ona za darmo ;)  Ja już z różnymi osobami rozmawiałem - pas czy walec no i jest tak - pas do suchego siano/słoma - walec do reszty czyli sianokiszonka. I osobiście postawiłem z powrotem na walcową (nawet dealer polecał bardziej). Rozmawiałem z Tomkiem i to samo, jak jeździł to pasówki do sianokiszonki nie używają bo są problemy.

Mchale F5500 - 130 tyś netto

JD F441R - 160 tyś netto - ale tu mi cene wyliczał pracownik, muszę przejechać się do prezesa lepiej po negocjować...

JD F441M kupi za ok 150 tyś brutto, ale część łożysk ma krytych nie smarowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Jesteś pewny tej ceny 160 tyś netto?? Chyba to nie możliwe bo jak tak to wole już Mchale. U mnie  będzie 70% trawy 30% słoma tylko że zawsze chciałem zmiennokomorową, ciężki temat😉

Mchale z Bagienic od Marcina?

Widziałem jak jechałeś w wakacje trasą Wyszembork -Zalec, nie wiem czy pamietasz po prawej stronie Proxime z prasą Unia też słome belowaliśmy wtedy za takim domem😉

 Wiesz co podobno prezes jest najdroższy a ludzie myślą że jest najtaniej. Jak coś to idz do Grześka Da.(jest tam ich dwóch drugi to Dr.) on ode mnie z wioski jest jak coś.🙂

Moja strona właśnie nie leży na naturze szkoda😥

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

@martin0000

Taak nie dawno wycenę mi robili i aż mnie zatkało jak usłyszałem tą cenę. Jak do tej pory prezes mi daje ok ceny nie mogę narzekać, zobaczymy co jeszcze powie mi z tą prasą jak mu pokaże ofertę mchale za 160 ale brutto ;) jak dobrej ceny nie da to Marcin zarobi ;) Od Ciebie z wioski też kojarzę tego sprzedawce, spoko gościu zobaczymy co wyjdzie ;)

Tak Mchale od Marcina z Bagienic.

A pamiętam pamiętam jak robiliście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

W życiu bym tej prasy nie kupił, chyba ochujeli z tą ceną.

Ta Mchale to cena ostateczna czy coś do urwania?

Ja Twój zestaw od razu poznałem bo skojarzył mi się z konkurencyjnego forum😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Podobno jeszcze do urwania ale to podobno no i okaże się przy negocjacjach 😁

 

Cena chora za jd, może dlatego jeszcze nigdy takiego modelu nie sprowadzali, bo kto to kupi 🤨🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

A oddajesz swoją w rozliczenie czy na własną rekę sprzedajesz? Ciekawe jak podchodzą do takiej transakcji wiązanej bo dla mnie też to będzie miało duże znaczenie.

Mi tak szczerze jakoś prasy jd nie podchodzą, plus tylko że Fricke sprzedaje nawet troszke zastanawiam się nad Kvernelandem, w sumie jeszcze Kuhn, Massey  i Fendt są w Mrągowie więc jest w czym wybierać, jeszcze Claas w Olsztynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

zastanów sie nad lely v 160 ( obecnie fendt i massey) te same prasy tylko farba inna super prasy 

a jak kupować to tylko pasówke 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

To dołóż mu 30tys do pasówki, która do końca w jego gospodarstwie się nie sprawdzi. 

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
27 minut temu, martin0000 napisał:

A oddajesz swoją w rozliczenie czy na własną rekę sprzedajesz? Ciekawe jak podchodzą do takiej transakcji wiązanej bo dla mnie też to będzie miało duże znaczenie.

Mi tak szczerze jakoś prasy jd nie podchodzą, plus tylko że Fricke sprzedaje nawet troszke zastanawiam się nad Kvernelandem, w sumie jeszcze Kuhn, Massey  i Fendt są w Mrągowie więc jest w czym wybierać, jeszcze Claas w Olsztynie.

Metal łacha wzięli w rozliczenie i ze wszystkich firm w Mrągowie najlepiej zapłacili :)

Kverneland ma dziwny aparat do siatki mi się w ogóle nie podoba, bo trzeba siatkę dźwigać by ją założyć ;) lely walcowa (fendt) jest dosyć awaryjna a claas ciężko idzie i ogólnie też podobno lipa ;)

Po przeanalizowaniu tego wszystkiego przez dłuższy czas to dla mnie tylko mchale -i jd te 2 marki ;) jeśli chodzi o prasy walcowe ;)

Pasowke do kiszonki odpuść i pogadaj z Wieskiem o tym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj