News
Jeleń61

Suszarnia do kukurydzy 120-160 t/doba - Jaką wybrać ?

Polecane posty

Jeleń61    0

Witam, rozglądam się za suszarnią i zastanawia mnie model Drzewicz m852 z racji że posiadam już do niej chłodnice. Czy ktoś może coś o niej powiedzieć? Może ktoś poleci jakąś suszarnie do kukurydzy o wydajności 120-160 ton na dobę? Suszarnia ma służyć raczej tylko do kukurydzy.

Jarecki21    22

Wydajność M-852: 100t/dobę przy wilgotności wejściowej ok. 25%. Moim zdaniem dość udana maszyna. W tym roku planuję modernizację i przejść na suszenie na temperaturę. 

Jeleń61    0
Napisano (edytowany)

Aha to trochę mało liczyłem że 130 przesypie. A ktoś może coś powiedzieć o suszarni araj dt 1516 albo 1512

Edytowano przez Jeleń61

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Krzysztofb
      Witam, może ktoś doradzić zakup sadzarki do cebuli i czosnku, na co. zwrócić uwagę,lub jakiegoś sprawdzonego wykonawcę 
    • Przez karol259
      Witam,

w tm roku będę starał się o dotacje na młodego rolnika. Jak na razie jeszcze nie jestem zdecydowany na zakup konkretnych maszyn i chciałem zapytać was o doradzenie, podzielenie się wiedzą oraz ewentualną krytykę.

Moje gospodarstwo wygląda następująco:
      52 ha gruntów ornych, od II do IVa, gleby mozaikowate, teren pagórgkowaty, wyłącznie produkcja roślinna ( zboża, ewentualnie motylkowate i rzepak)

Posiadane maszyny obecnie:
      1x c-385, 4xc-360, liczne pługi 3 oraz 4 skibowe, liczne kultywatory, opryskiwacz 300l, lej do nawozu, Bizon ZO 56. Reszty nie ma co wymieniać 😅

Planuje zakupić z dotacji jedynie podstawowe maszyny do uprawy oraz pielęgnacji i ochrony roślin. Nowe ciągniki ani kombajny nie wchodzą w grę, ponieważ przy obecnych cenach maszyn i ciągników oraz obecnej sytuacji ekonomicznej w jakiej znajdują się rolnicy oraz za niedługo też prawdopodobnie caly świat, jest to z mojego punktu widzenia pozbawione jakiegokolwiek sensu.

Planowany zakup maszyn:
      1. Pług: coś z Unii, myślę nad Ibis Vario
      2. Siew: też coś z Unii, myślę nad Poznaniak'iem + aregat uprawowy
      3. Rozsiewacz nawozów: coś z Sulky lub ewentualnie jakies do max. 30.000 PLN o pojemnośi na 2 Big Bagi
      4. Opryskiwacz: absoultnie nie mam pojęcia
      6. Agregat scierniskowy: Mandam lub podobny
      5. Głębosz: ewentualnie
      Ze swoich pieniędzy chcę wydać maksymalnie 50.000 PLN na wyżej wzmienione maszyny.
      Ciągnik jaki planuje zakupić, to używany CASE MAGNUM seria 7xxx lub CASE MX od 160KM w górę. Ewentualnie John Deere serii 4xxx lub 8xxx z lat 90-ych, od 160KM w górę.

Jeżeli potrzeba więcej informacji to śmiało pytać.

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Xerkses
      Możecie polecić jakieś wilgotnościomierze do zbóż do 1700 zł .
    • Przez Laki7745
      Witam. Chcę założyć hamulce pneumatyczno hydrauliczne do przyczepy rolniczej Gomsielmasz( ruska). Może moglibyście mi podpowiedzieć o jakiś sprawdzonych patentach?. Mile widziane foto z montażu takich hamulców. Może ktoś z was już przerabiał taką przyczepę i wie wszystko co i jak. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Majorfarm
      Wit mam problem otóż w moim trollu słabo podnosi przerywa podnosząc olej i filtry nowe co zrobić aby chodził płynnie 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj