Arturo1610

New Holland BR 6090/Case RB344 -Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ?

Polecane posty

Arturo1610    13
witam. zastanawiam się nad zakupem prasy case lub nh i nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej używanej maszyny? macie jakieś propozycje co w nich lubi się psuć i gdzie zajrzeć przy zakupie żeby nie kupić jakiegoś zajechanego bubla tylko porządną maszynę. co sprawdzić na komputerze i jak to zrobić jakiś licznik balotów albo jak sprawdzić czy owijanie działa jak należy? proszę o jakieś rady bo nigdy nie miałem styczności z tymi prasami A słyszałem że są bardzo dobre i ludzie polecają. słucham waszych rad i z góry dziękuję 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

z jakiego wojewodztwa jestes? Ja bede zamawial nowa br 6090 a obecna sprzedawal z 2011 roku . Jak do samej słomy to za ta cene lepszej sie nie kupi moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

łódzkie. ja potrzebuje do slomy i sianokiszonki ale nie ma tego dużo max 1500 balotów rocznie wszystkiego. chce żeby były noze w niej. ile będziesz cenił? I jaki ma przebieg ?


I województwo mi nie robi, pojadę w każdy zakątek polski ale musi być coś co będzie tego warte 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Sam w tamtym roku rozmyślałem za w.w. markami i modelami, ale wyszedł brak funduszy i drogie używki były, bo połowa ceny nowej w pełnej opcji zamawiano a to się nie kalkulowało mi. Na komputer nie patrz jaki przebieg, chyba, że padnięty, wadliwy, to nowy koszt ponad 10tys. na zamówienie. Sprawdź wizualnie czy zęby rotora są proste, bo noży nie włączysz i bierz z nożami. Wejdź na koło i na górze patrz na komorę na takie wycięcie komory od koła do koła z zaokrąglanymi bokami, gównie lewa strona stojąc za prasą bo tam chyba kamienie wpadają i rwą  komorę oraz wyginają. Podnieś klapę i wejdź pod nią patrząc się na górną część komory (patrz się w kierunku wypadania balotu) po obu stronach są dwa wycięcia prostokątne z zaokrąglanymi bokami i od góry do dołu kierunek też się rwie komora  nie wiem czemu, ale w każdej mniej albo więcej było zadarcie. Trzeba pilnować co rusz czujników przed kurzem, piachem, pyłem bo szaleją potem. Standardowo stan wizualnie łożysk na prętach komory i czy pręty nie pogięte oraz stan łańcucha komory i czy jest jeszcze naciąg. Sprawdzisz to po dwóch stronach komory za plastikową klapką czarną. Zobacz dolny walec czy nie był robiony na mocowaniach śrub. Prasa jest naprawdę wydajna i ładnie zagęszcza materiał sianokiszonki suchej i słomy. Aczkolwiek słoma żytnia przesuszona słyszałem też balot potrafi się ślizgać. Tak na szybko ja tyle zauważyłem  mankamentów. 

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Ja tez z łódzkiego tylko ze moja nie ma noży wiec niewiem czy taka cie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj