luk2782

NH TL 100A czy forterra 100KM?

Polecane posty

luk2782    19

po głebokim przemysleniu. postawie na New hollanda ale nie TL ale TS100A Delta. wszystkim dziekuje za cenne uwagi i spostrzeżenia.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

jeszcze go nie kupiłem ale jak bede brał to ze skrzynia 24x24 to jest chyba dual comand taka mi starczy ale obowiązkowo z elektrohydraulicznym rewersem.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

chce go szaepnąc na zwrot jesli sie uda:)

wojtek własnie takiego chciałem kupic mówisz ze siada? co nawala?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

tzn mi nic sie nie zepsulo ale muj sasiad ma tez takiego i siadlo mu po roku ehr al e mnie wkurza w nim to ze jest zle zestopniowana skrzynia i silnik caly czas ma ciezko do 1500 obr i wkurzajoce jest to ze puszcza hymure czarnego dymu po dodaniu gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Koledzy jestem nowy jeżeli mam doradzic to weź lepiej CASE IH MXU X-line. Odnośnie różnic między TS100A a TS 100A Delta różnic jest sporo: wyposażenie, inny dach, silnik, udźwig podnośnika, wydatek hydrauliki. Generalnie Delta jest prostsza, słabo wyposażona ale zapewne sporo tańsza. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczostek    0

Dzięki MCKYLO za informacje!!!! Na twoim miejscu kupił bym Fendta 309ci troche droższy, ale to co

, ale wiesz ze 20000h będzie pracowł bez remontu i jest dużo lepiej wykonany. Mniej ci napewno Fendt bedzie palił jak New Holland, a i bedzie elastyczniejszy  w transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

z tym co napisałeś to zgodzę sie tylko że jest droższy i może lepszy w transporcie ale to za sprawą sprzęgła ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Koledzy co do Fendta 309 Ci to nic szczególnego poza nazwą Fendt i ceną silnik Deutz posłuchajcie jak chodzi jak sieczkarnia, inne marki mają lepszą kulturę pracy. No i cena można mieć konkurencję razem z ładowaczem w cenie Fendta. Wybór należy do Was. Oczywiście jest to dobra maszyna ale konkurencja też ma ciekawe oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
Koledzy co do Fendta 309 Ci to nic szczególnego poza nazwą Fendt i ceną silnik Deutz posłuchajcie jak chodzi jak sieczkarnia, inne marki mają lepszą kulturę pracy. No i cena można mieć konkurencję razem z ładowaczem w cenie Fendta. Wybór należy do Was. Oczywiście jest to dobra maszyna ale konkurencja też ma ciekawe oferty.

 

 

a co masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

309C ma kolega, fajny ciągnik jak dla mnie ładna praca silnika, i wogule. Jak ma lekko to owszem mało spali, ale jeśli np chodził przy kosiarce benowej 2.10 to ten kolega juz nie byl taki zodowlony z jego spalania bo zuzyl duzo wiecej paliwa niz zetor 7342 (taki nowszy z okrąłą maską). Oczywiscia wygoda pracy jest swietna, swietne ogumienie i wogule. To troche taka wyzsza klasa...

Mam u siebie NH TL100 przekladnia 24x24+ Revers, ma ponad 3 tys nastukane, rocznik chyba 2001, od czasu do czasu jakis bezpiecznik sie spali jak np przyczepa ma nie sprawne swiatła, myje myjką cisnieniową silnik i wszystko dookoła. Do niedawna był najwiekszym ciągnikiem w gospodarsawie, w sezonie praktycznie mało stoi. Chodzi pod prasą Krone KombiPack 1250, pozatym pług Kverneland AB100 50cm na korpus czyli 2 metry za ciąnikiem. Nadal wykonuje te czynnosci i nie tylko, mysle ze to byl dosc dobry wybór, serwis jest tani, oczywiscie nie byl bezawawaryjny ale to temat na inny wątek. Jak był nowy palił mniej, ale po podkreceniu troche pompy ma troche wiecej mocy i zecz jasna wiecej spali, przy prasie, czyli caly czas obroty ponad 2 tys pali ok 10 litrów na H, w orce ciut mniej. kosztował 125tys złotych. Zeotra Frontere ma sąsiad, zreszta bardzo dobry sąsiad, jezdzile tym ciągnikiem, to troche mocno trzesie jak dla mnie, i wszystko takie sztywne. Właściciel nie jest zbytnio zachwycony nim, ale jak sam mówi jaka cena taki towar, a i nie ma klimy w nim niestety. U mnie naszczescie jest:) nigdy ciągnika bez klimy nie kupie :)

 

A i zapomnilem dodac ze myjką własnie zerwałem troche farby z maski u siebie, podkład ma szary jak by ktos nie wiedział :) to dosyc ciekawie wgyloda, kumpel jak to zobaczył to myslał że tak ma byc hehe


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

1. Zetora chyba 7341 ma twój kolega

2. Zetora Forterra ,a nie frontera bo frontera to jest model samochodu opla

3. Napisałeś o wszystkim i o niczym , nastepnym razem doczytaj dobrze czego dotyczy wątek i dopiero się wypowiedz jeśli masz nam coś ciekawego do powiedzenia .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wojtek a doszła moja wiadomość na PM ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

zaplaciles 125 tys zl netto czy brutto i w ktorym roku


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

W tamtym czasie nie było jeszcze vatu na maszyny i urządzenia.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Pytanie może nie w temacie :)

@Viper jak ci się spisuje prasa Krone CombiPack1250 ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Jak narazie to jestem zadowolny, wyjezdzam z rana, ojciec dzwoni po jakiegos chlopaka do grabienia, on grabi ja zbieram i tak dziennie ze 150 balotów zwine i spac :) To jest nieporównywalne z konwekcojanalnym sposobem zbioru sianokiszonki. Przedtem mialem Classa tez kombi z tyłu była zaspolona owijarka McHale. Ja kupilem uzywke ale w bardzo dobrym stanie, i narazie jest ok.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj