karol

SPO 2007-20013 - wasze informacje

Polecane posty

Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Tej (gwara poznańska), odpowiedźcie na moje pytanie.

 

Yacenty, to masz cały sprzęt nowiutki? Tylko traktorka i kombajnu chyba ci brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
amazona tez :)

tak też to może opryskiwacz jakiś zawieszany od nich ;D ;D kto wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
Tej (gwara poznańska), odpowiedźcie na moje pytanie.

 

Yacenty, to masz cały sprzęt nowiutki? Tylko traktorka i kombajnu chyba ci brakuje?

no i oczywiscie pluga i siewnika - reszta jak mowilem: rozsiewacz 2004, opryskiwacz i agregat 2005 i czego tu wiecej potrzeba? kawalka przyczepy raz w roku? mysle ze jakis remoncik i beda jak nowe

plug jest potrzebny na gwalt zwlaszcza do tego ciagnika, bo do mtzta ciezko bylo dobrac plug teraz jest latwiej, siewnik tez by sie przydal 3m i nowy bo na starym poznaniaku 2.7 ciezko zrobic sciezki na 15m


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Jaki potrzebujesz pług? Ja się aktualnie rozglądam za sześcioskibowym obracalnym z dobrymi zabezpieczeniami przeciw kamieniom, najlepiej zawieszany, odkładnie ażurowe, system Vario i ramię do wału zagęszczającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1
Czy ktoś podołał się samemu wypełniać wszystkie formalności związane z SPO czy każdy zasięgnął porad specjalistów? Zastanawiam się czy się w ogóle za to brać. Może jak się zainteresuję to przekonam tatę na np. kombajn John Deere 1450 ten za 370 tyś. zł, albo na ciągnik 5820 lub 6230 z ładowaczem czołowym.

 

samemu tego nie zrobisz,muszą Ci przydzielić kolesia który będzie  z Tobą robił ten plan , tylko cięzko o dobrego pomocnika, bo oni wolą sobie siedzieć, pić kawke i pie****** o byle czym ze sobą, zamiast pomóc rolnikowi w zdobyciu dotacji unijnych, a przecież za to im płacą!!

 

nam sie udało bo mieliśmy bardzo dobrą znajomą w ARiMR która pomogła nam to zrobić poza godzinami pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Spece od SPO z poprzednije edytcji 2004-2006 pytannie do was! czy podpieraliscie sie jakims komercyjnym lub jakim kolwiek kredytem na finasowanie tych inwestycji? wiadomo agencyjne odpadaja to moze jakis na działalnosc rolnicza? krótko terminowy do zwrotu? potrzebował bym taki kredyt na 2008 rok na poczatek bo wzioł bym sobie silosy na zboze z pełno mechanizacja. na do 30 kwietnia 2008 roku na moim regionie gospodarstwa dojtaja 75% zwrotu przez OSN!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie w Spółdzielczym istnieje coś takiego jak obrotowy na zakup środków do produkcji rolnej-zdaje się (bo nie korzystałem)-9 lub 10%+faktury (no ale z fakturami chyba każdy sobie poradzi ;D)-chyba taniej się nie znajdzie chyba ,że jakiś pomostowy-no i trochę hektarów musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

tez tak obstawiam! u mnie w BS jest na działalnosc rolnicza na 7% oni faktur nie potrzebuja tylko zabezpeiczenie jeszcze raz jak kredyt


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ciekawe jaka kwota Cię interesuje-no i jakim klientem jesteś-może wystarczyłoby poręczenie (dwóch sąsiadów-dobrych +jakiś mały weksel ?).Bo jak rozumiem chodzi o zabezpieczenie-albo hipoteka-ale odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

poreczenie odpada raczj hipoteka i ziema pod zastaw ewentualnie weksel kwota ok 160000zł. jak dobrze pojdzie to w 2007 bedze traktor tej wartosci i inny sprzet a takze ta ziemiamysle ze nie powinno byc problemu z pozyskanie tego kredytu. bardziej mnie martwi zgranie tego z wnioskiem na dofinansowanie. ale tak na razi to bym go załatwiał po podpisanu umowy na dofinasowanie jak go nie zrealizuje to poprostu wniosek przepada. ciekawy jestem jak to bedzie


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Dziś mój ojciec był na spotkaniu informacyjnym dotyczącym wszelkiego rodzaju środków unijnych w postaci dopłat. Z tego co się dowiedziałem wnioski o Strukturalny Program Operacyjny 2007-2013 będzie można składać od Maja 2007 roku. Wnioski te nie będą mogły zawierać błędów, pod rygorem odrzucenia akceptacji. Oznacza to, że nie będzie możliwości składania wyjaśnień i poprawek do złożonego wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie oznacza to że nie przyjmą wniosku dopuki nie będzie dobrze zrobiony


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Ja mam cały program PROW na lata 2007-2013 jakby ktoś chciał poczytać na dobranoć :unsure: to piszcie na rolnik74@wp.pl, jest to również dostępne w internecie!!

 

 

POZDRAWIAM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Nasz doradca z ODR-u jest totalnie niekompetentny, komuś jeszcze się tak trafiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

no to jestesmy w podobnej sytuacji.mój doradca w odr to sie nadaje do pchania karuzeli albo na wycieczke rolniczą jechac...(tylko z alko...):unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0
Ja mam cały program PROW na lata 2007-2013 jakby ktoś chciał poczytać na dobranoć smile.gif to piszcie na rolnik74@wp.pl, jest to również dostępne w internecie!!

 

 

POZDRAWIAM!!

 

Prześlij mi PROW na lata 2007-2013 mój email newholland24@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Nie ma jeszcze ostatecznej wersji PROW jak również szczegółów- Uzupełnienia, to co jest to projekt bardzo ogólny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

jutro moja mam jedzie do pani co poprawa te ustawy prow07-13 :((znajoma)jutro dam wam znać co i jak :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Witam

Ostatnio rozmawiałem z jednym z moich prowadzący na uczelni odnośnie SPO i dowiedziałem sie od niego że nie można wykorzystywać maszyn kupionych z dotacją do robienia usług. W wypadku przyłapania na czymś takim ponoć trzeba zwracać całą kasę z odsetkami!! Wiecie coś na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

to by była bzdura na biegunach, no ale w PL wszystko jest możliwe


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj