News
alvaroalvaro78

Dopłaty bezpośrednie 2020

Polecane posty

robert55555    1388

Pz P potencjalny grunt orny lub po kontroli

Peg Zal 2 zalesienia, może blednie naniesiony. Nikt 1ara nie zalesial.

Chyba że przesuwali granice i nie usunęli warstwy zal2. Może być pomyłka pracownika.

Największy błąd, jaki możemy popełnić w życiu, to poddanie się lękowi przed popełnieniem błędu. Odważni nie żyją wiecznie, ale nieśmiali nie żyją wcale.

Lukrolny    0

Witam. Czy krowa (3 lata) kupiona dzisiaj przed złożeniem wniosku może być podana do dopłat? Poprzedni właściciel nie składał wniosku jeszcze.

Jeżeli chcę złożyć wniosek (ja i brat) o dopłaty po zmarłym ojcu to czy można to zrobić na podstawie aktu dziedziczenia od notariusza (sprawa jeszcze jest w toku u notariusza) ? czy muszę robić dział spadku ? do tej pory ojciec jeszcze nie składał wniosku o dopłaty na ten rok. Bo z tego co się orientuję to musiał bym ja i brat wystąpić do ARIMR o nadanie nowych nr. ewidencyjnych i dopiero wtedy składać o dopłaty.

Wiadomość z agroFakt.pl

luki9610    76

Składasz na własny nr producenta, nadanie nr producenta to zwykle 3 dni, do dopłat nie ma wymogu umowy własności, dzierżawy , użyczenia itp masz byś tylko użytkownikiem w razie kontroli która nie jest zawsze na miejscu tylko zdalnie , plus ma tylko się na ten sam teren ubiegać tylko 1 osoba, tyle.  

Edytowano przez luki9610

Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

MałaMi    1

Dobrostan do krów mlecznych. Mąż przejął od rodziców gospodarkę razem z bydłem i krowy mimo ze się dojdą to sa wpisane jako mięsne. I tym sposobem nie wszystkie nam się liczą do dobrostanu. Da się jakoś to ogarnąć z tym typem krów ? Czy już pozamiatane ?

staszek131415    4158
2 godziny temu, Lukrolny napisał:

Witam. Czy krowa (3 lata) kupiona dzisiaj przed złożeniem wniosku może być podana do dopłat? Poprzedni właściciel nie składał wniosku jeszcze.

Nie

• Haha 1

luki9610 napisał:

Składasz na własny nr producenta, nadanie nr producenta to zwykle 3 dni, do dopłat nie ma wymogu umowy własności, dzierżawy , użyczenia itp masz byś tylko użytkownikiem w razie kontroli która nie jest zawsze na miejscu tylko zdalnie , plus ma tylko się na ten sam teren ubiegać tylko 1 osoba, tyle.  

Ale na jedną działkę może składać 2 rolnikow po połowie, jak mają współwłasność ?

Pafnucy    1899

Mogą. Byle by za dużo żaden nie podał

Edytowano przez Pafnucy

Winnetou    9
50 minut temu, MałaMi napisał:

Dobrostan do krów mlecznych. Mąż przejął od rodziców gospodarkę razem z bydłem i krowy mimo ze się dojdą to sa wpisane jako mięsne. I tym sposobem nie wszystkie nam się liczą do dobrostanu. Da się jakoś to ogarnąć z tym typem krów ? Czy już pozamiatane ?

Jeżeli rolnik w ramach pakietu, o którym mowa w § 4 ust. 2 pkt 2, utrzymuje w gospodarstwie rolnym krowy typu użytkowego kombinowanego, w odniesieniu do których nie został zgłoszony mleczny lub mięsny kierunek ich użytkowania, a w przypadku wariantu, o którym mowa w § 4 ust. 2 pkt 2 lit. c - utrzymuje w gospodarstwie rolnym również cielęta, jałówki i opasy o masie ciała do 300 kg typu użytkowego kombinowanego, w odniesieniu do których nie został zgłoszony mleczny lub mięsny kierunek ich użytkowania, zgłasza:
1) zmianę typu ich użytkowania w rejestrze zwierząt gospodarskich oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt, o którym mowa w przepisach o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, na typ użytkowy mleczny lub typ użytkowy mięsny albo
2) kierownikowi biura powiatowego Agencji mleczny lub mięsny kierunek ich użytkowania na formularzu udostępnionym przez Agencję wraz z podaniem numerów identyfikacyjnych tych zwierząt.
11.  Jeżeli rolnik nie dokonał zgłoszeń, o których mowa w ust. 10, kierownik biura powiatowego Agencji wzywa na piśmie rolnika do dokonania jednego z tych zgłoszeń, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania.
12.  Jeżeli mimo wezwania, o którym mowa w ust. 11, rolnik nie dokonał zgłoszeń, o których mowa w ust. 10:
1) płatność dobrostanowa nie przysługuje do krów w typie użytkowym kombinowanym, w odniesieniu do których rolnik nie dokonał tych zgłoszeń;
2) zwierzęta w typie użytkowym kombinowanym, w odniesieniu do których rolnik nie dokonał tych zgłoszeń, są objęte wymogami wariantów, o których mowa w § 4 ust. 2 pkt 2.
Z tego wynika, że tylko typ kombinowany można zmienić.

ok dzięki. jeszcze jedna sprawa znajomy złoźył wniosek w maju A teraz chciałby wydzierżawić jednä działkę na papier, w jaki sposób może teraz wykreślić tą działkę z wniosku na ten rok ?

luki9610    76
2 godziny temu, piotreksz231 napisał:

ok dzięki. jeszcze jedna sprawa znajomy złoźył wniosek w maju A teraz chciałby wydzierżawić jednä działkę na papier, w jaki sposób może teraz wykreślić tą działkę z wniosku na ten rok ?

skalda jeszcze raz ten sam wniosek bez tej działki  i tyle, do zmiany zmniejszające do wniosku może wysyłać do dnia otrzymania kasy na konto, tylko zmiany zwieszające powierzchnie są chyba o ile pamiętam do 27 czerwca do istniejącego już przed 15 czerwca wniosku,
 edit:
do   30 czerwca 2020 r.

Edytowano przez luki9610

Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Freeman    20

Wysyła zmianę. Loguje się do ewniosku, wybiera nowy wniosek (powinien mu się pojawić identyczny z wysłanym), w zakładce mapa usuwa wszystkie uprawy z działki, a potem działkę ewidencyjną i wysyła wniosek jeszcze raz bez tej jednej działki.

robert55555    1388
8 godzin temu, Lukrolny napisał:

Jeśli nie składal na nią na 100% to ty możesz złożyć na nią o doplaty

6 godzin temu, MałaMi napisał:

Zmiana typu użytkowania krów pomoże, jeśli się da to zrobić.

3 godziny temu, Freeman napisał:

Wysyła zmianę. Loguje się do ewniosku, wybiera nowy wniosek (powinien mu się pojawić identyczny z wysłanym), w zakładce mapa usuwa wszystkie uprawy z działki, a potem działkę ewidencyjną i wysyła wniosek jeszcze raz bez tej jednej działki.

Dokładnie tak

Największy błąd, jaki możemy popełnić w życiu, to poddanie się lękowi przed popełnieniem błędu. Odważni nie żyją wiecznie, ale nieśmiali nie żyją wcale.

rolnik379    2

Mam dwa pytania.

1 Czy międzyplon ścierniskowy obsiany gryką z pszenicą ozimą zostanie uznany przez ARiMR za obszar proekologiczny Efa14a? Wiem, że międzyplony obsiane mieszankami składającymi się z samych zbóż nie są uznawane za Efa14a. Mam wątpliwości czy gryka to zboże, czy też nie.

2 Czy jeśli po zaoraniu międzyplonu ścierniskowego składającego się z gryki i pszenicy ozimej, zasieje na następny rok pszenicę ozimą w plonie głównym to ARiMR nie będzie się czepiało?  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez lusssak
      3. Działanie
      „Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” Pomoc ta adresowana będzie do rolników, członków gospodarstw wiejskich, ubezpieczonych w systemie ubezpieczeń społecznych KRUS, którzy decydują się na podjęcie działalności pozarolniczej. Pomoc będzie wypłacana w formie premii – do 100 tys. zł, co najmniej w dwóch ratach w okresie maksymalnie pięciu lat.
      Zakłada się, że pomoc będzie mogła być przyznana, jeżeli:
      miejsce prowadzenia działalności będzie znajdować się na obszarze wiejskim;
      operacja będzie realizowana poza obszarem miast;
      zaplanowane zostanie utworzenie co najmniej jednego miejsca pracy w przeliczeniu średniorocznym (również samozatrudnienie);
      Pomoc będzie mogła być przyznana beneficjentowi tylko jeden raz w okresie realizacji Programu.
      Jednym z warunków przyznania pomocy będzie przedłożenie biznesplanu.
      Wypłacenie ostatniej raty uzależnione będzie od prawidłowej realizacji biznesplanu.

Witam. Natknąłem się ostatnio na powyższy program. Może zna ktoś więcej szczegółow dotyczących jak to mniej więcej będzie wyglądać. Z tego co sam ustaliłem, będzie to coś w stylu młodego rolnika, tylko że na założenie firmy.
    • Przez robert55555
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2019. 
      Temat na 2018 jest jeszcze otwarty, natomiast tutaj możemy już pisać o nadchodzącej edycji dopłat.
      Czy ARiMR udoskonaliła  składaniu e-wniosków przez aplikacje?
      Edit 
      Kwota obowiązuje z roku 2018. Biura już mają kwoty jakie umożliwiają logowanie.
      Dla tych osób którzy w 2018 roku składali oświadczenie. To konta są już utworzone, trzeba wejść w Ewniosek kliknąć nie pamiętam hasła i stoworzyc własne hasło. Pracownicy BP w 2018 roku rysowali za te osoby w aplikacji ewniosek i tworzyli konta i je blokowali. 

Trzeba  kliknac nie pamiętam hasła.
      Jakie nowe przepisy będą obowiązywać?
      Czy 2019 w rolnictwie będzie rokiem normalnym?

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TadzikC360
      Witam, mam kilka pytań dla osób którzy mają jakieś doświadczenie w sprawie dofinansowania Młody rolnik. Problem mój polega na tym że mam 4ha gruntów właśnych (swą one jeszcze na rodziców) i 10ha dzierżaw (umowy są nie spisane ale jest możliwość że w każdej chwili mogę spisać) , ja się uczę w technikum rolniczym (aktualnie 3 klasa) i czy za rok mógłbym ubiegać się o to dofinansowanie? Czy jest sens się starać? Czy nie ma szans? Jeżeli bym dostał to na co najlepiej przeznaczyć pieniądze? Myślałem o jakimś sprzęcie do uprawy (brak jakiegokolwiek hodowli) lub o zakupie ziemi. Z góry dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj