alvaroalvaro78

Dopłaty bezpośrednie 2020

Polecane posty

soltys48    19551
11 godzin temu, robert55555 napisał:

zlikwidowanie tuzu nie ma wpływu na dopłaty.

A idzie zlikwidować czy choćby odsunąć tuz cenny przyrodniczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839
23 minuty temu, marluk napisał:

@poosa21
dzięki kolego. Trafiłeś na fajnych ludzi. Kontrolę zrobili sami czy w twojej obecności na polu?

Najpierw zadzwonili że przyjadą wciągu 2 tyg. na pomiary pól i przyjechali w czasie żniw rzepakowych tydzień przed zakończeniem zoobowiązania MR. W czasie pomiarów zobaczyłem ich na ostatnim polu. W zeszlym roku miałem kontrolę RS to też sami jeździli po polach. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, soltys48 napisał:

A idzie zlikwidować czy choćby odsunąć tuz cenny przyrodniczo?

Mozesz zlikwidować ale będziesz musiał go znów założyć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@soltys48

https://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/cenny-tuz-musi-pozostac-nienaruszony,79700.html

 

Dla mnie nic ci nie grozi.

Załóżmy że dziki zryły ten tuz, więc musisz go od nowa odtworzyć.

https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/platnosci-bezposrednie-w-roku-2018/platnosci-bezposrednie-w-roku-2018/platnosc-za-zazielenienie/trwale-uzytki-zielone.html

Link do strony arimr dotyczący płatności z 2018 roku.

 

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    57
Dnia 22.06.2020 o 06:49, soltys48 napisał:

Czyli jak zaorze z chęcią rekultywacji nic mi nie grozi?

możesz mieć zmniejszoną płatność za zazielenienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2279

w agrobiznesie mówili dzisiaj że do końca tygodnia większość powinna mieć suszowe

przypadek  że przed 1 turą nie sądzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec maja złożyłem wniosek obszarowy ale teraz okazało się ze muszę wycofać dwie działki. Wchodzę więc we wniosek i robię korektę i wyrzucam te 2 działki.

Czy muszę coś zmienić jeszcze? O czym musze pamiętać zeby nie było niespodzianek? Bo może system sam coś odznaczy i będę miał problem.

 Wnioskowałem  standardowo o Jpo, ONW, Dopłatę do łubinu na ziarno.

Jeszcze jedno, jak robię korektę to znikają mi rozbieżności na działkach. Jak je wpisać jeszcze raz? czy trzeba to zrobić? Rozbieżności to MKO za mały i opisałem to we wcześniejszym wniosku jako cień drzew.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgłosić rozbieżności od nowa. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobić to najszybciej bo mam tych rozbieżności 10. Muszę  każdą działkę obrysowywać jeszcze raz? wtedy dopiero pojawia mi się możliwość dodania tych rozbieżności.

Czy mogę to zrobić jakoś inaczej prościej/szybciej? Działki mam już obrysowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś przepis bądź jest to unormowane do kiedy uprawa jara ma być na polu??

Konkretnie chodzi mi o łubin mam 3 dzialki w ekologii. Na 2 posialem bardzo wcześnie, ładnie powschodzil, nie przymarzl, susza go nie wzięła no i ostatnie deszcze i chcialem go skosic. Na jednej dzialce posiany pozniej jeszcze rosnie i podejrzewam początek badz polowa sierpnia do skoszenia. 

Czy teraz na początku lipca jak te 2 dzialki  go skosze mogę mieć nie przyjemności??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

W okresie od 15 maja do 15 lipca organ kontrolny będzie sprawdzał realizację dywersyfikacji upraw. Kontrola w tym zakresie będzie możliwa zarówno na podstawie obecności uprawy, jak i jej pozostałości (np. ścierniska) znajdujących się na polu po zbiorze, pod warunkiem, że pozostałości te będą stanowiły wyraźnie widoczny dowód uprawy. 

Możemy zatem uspokoić naszych Czytelników – nie ma żadnych podstaw, by twierdzić, że rozpoczęcie żniw przed 15 lipca jest niezgodne z przepisami o dopłatach bezpośrednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a przypomnisz mi do kiedy ma być koniczyna na polu? Bo czas już ją ściąć a nie pamiętam do kiedy musi być. 15 lipca?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paszkamax    16

Może ktoś pomóc pobrałem z ewniosku działki referencyjne i rolne w postaci pliku csv i po otworzeniu tego w excelu wszystko jest nieuporządkowane da się to jakoś naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze teraz wycofać dwie działki z żadnych konsekwencji? Zalało mi działkę nad rzeką  i już jej napewno nie skoszę. Składałem też na dopłaty do bydła, jak złoże korektę i wycofam tą działkę to nie trzeba będzie dodatkowo 30dni trzymać te zwierzęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

Bydła nie musisz trzymać dodatkowo 30 dni. To na pewno. Natomiast zmiany można było robić do 30 czerwca bez pomniejszeń i 10 lipca z procentowym odcięciem za każdy dzień zwłoki w przypadku nowo dodawanych działek. Po tym terminie zmiany nie są uwzględniane. Nie wiem, czy to dotyczy także wycofywanych działek. Raczej tak. Lepiej zapytaj w Agencji. Natomiast o fakcie nie skoszenia z powodu siły wyższej konieczne jest poinformowanie o tym Agencji, wtedy nic ci nie grozi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie nie ma co wycofywać tylko zgłosić zalanie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    202

Wycofać mozesz bez konsekwencji do dnia otrzymania decyzji lub kasy na konto. Zależy co bylo 1. 


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Powiedzcie mi bo mam problem z jedną działką. Mam zgłoszony tam ugór który miałem w planach zaorać a jakiś gość też zgłosił tą działkę do dotacji i wjechał kosiarką bijakową i ją skosił. Czy będą jakieś problemy z płatnościami jak dwie osoby zgłosiły tą samą działkę. Ja mam umowę dzierżawy on nic nie ma i on pewnie zgłosił trawy na ugorze a ja ugór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    202

Ty jesteś z błędowa? Wiesz jakie ciągniki ci to kosily? 


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
7 minut temu, luki9610 napisał:

Ty jesteś z błędowa? Wiesz jakie ciągniki ci to kosily? 

Niestety nie wiem bo to było koszone nocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

@robert55555 Pani, której robiłem wniosek dostała telefon do poprawki. Chodzi o to, że zrobiłem według tego co było we wniosku, a jedna działka uległa podziałowi, o czym mi nie powiedziała. Niby znam ogólne zasady i  w instrukcji wymienione są dokumenty, które należy zeskanować do odpowiedniego formatu. 

Pytanie. Który dokument najlepiej zeskanować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj