alvaroalvaro78

Dopłaty bezpośrednie 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vat    299

Jeszcze jedna rozbieżność - na jednej działce ktoś kiedyś wykopał "dziurę" (działka dzierżawiona), ale ta dziura według ARIMR ma powierzchnię 2x taką niż w rzeczywistości - jaką rozbieżność wpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRMATUSIK    1

Witam
Zeby spelnic warunki EFA chce wysiac miedzy plon.
Musze jakies oswiadczenie złozyc czy da sie to jakos zaznaczyc w wniosku ze cos takiego bd.
Pierwszy raz przekroczyłem 15 ha ornych.
Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interista    0
4 godziny temu, Music napisał:

Dzięki ;)

Jak opisujecie przydomowy warzywnik? Przeważającą uprawą np. ziemniakiem? Bo tak mi radzono wpisać?

Uprawa mieszana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Maksymalnie można dostać dopłatę do 20szt. bydła i 20 krów?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12246

Widzę że nie tylko ja dziś będę składał wniosek☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    202

Zawsze można wysłać dziś z błędami i poprawić potem na spokojnie już po 15 czerwca.  


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Można zmienić TUZ na trawy na gruntach ornych bez konsekwencji? Od wielu lat było wpisywane jako TUZ. W przyszłości część łąk chciałbym zlikwidować. Jest wyższa dopłata do traw na go niż TUZ? Łąki są koszone 2-3 razy w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Pod tym dzwoneczkiem pojawił się komunikat:

2020-06-13 19:38

Właśnie został złożony wniosek zawierający uprawę nachodzącą na uprawy w Twoim gospodarstwie.

Jak zobaczyć o którą działkę chodzi? Składam o dopłaty na te same działki co w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Miałem to samo,nie szło podejrzeć,ale jak już wysyłałem i klikałem zgody pokazało o jaka działkę chodzi i jak sąsiad wyrysował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@vat i @adam131

Jest sposób podejrzeć, tylko nie opłacalny czasowo. Bo system bierze działki z 2019.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Ale komunikat niby wskazuje, że ktoś złożył w tą sobotę na którąś z moich działek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

Dla mnie to przedszkole, i dziwię się, że Robert takie bzdury wygaduje. 

Nie chce mi się tłumaczyć. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Ja też składałem i mi wyskoczyło że ktoś złożył na moje ale złożyłem z błędem najwyżej będą wołać na wyjaśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Na jednej działce posiałem lucernę mieszańcową i wybrałem w uprawie lucerna mieszańcowa. Zaznaczyłem dopłatę do roślin pastewnych. 

Czy jednak muszę wybrać konkretnie:

- lucerna mieszańcowa na materiał siewny

lucerna mieszańcowa na nasiona

Lucerna mieszańcowa na zielony nawóz

lucerna mieszańcowa na zielony nawóz w roku następnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277
19 godzin temu, Fugeo napisał:

Mam ziemniaki na powierzchni 1,16 ha. Mam umowę na sprzedaż ziemniaków skrobiowych w której podana jest powierzchnia 1,10 ha. We wniosku całość podałem do płatności skrobiowej czyli 1,16. Będą się czepiać? Poprawiać umowę czy 6 arów podać jako ziemniaki jadalne?

Odnośnie tego posta.

Zmniejszyłem powierzchnię do takiej jak mam w umowie, czyli 1,1 ha, a 6 arów ziemniaków dodałem bez płatności skrobiowej i pojawia mi się taki błąd

 

Cytat

We wniosku występują błędy kontroli kompletności. Uwaga! Brak poprawy błędów może skutkować zmniejszeniem lub odmową przyznania płatności. Jeśli chcesz zweryfikować wprowadzone dane naciśnij ANULUJ.

Cytat

Jeśli chcesz wysłać wniosek mimo istniejących błędów kontroli kompletności naciśnij OK aby przejść do oświadczeń.

 

Umowę kontraktacyjną mam na 1,10 i płatność skrobiową mam we wniosku też 1,10 ha, a 6 arów bez dodatkowej płatności. Mogę tak zostawić czy coś muszę poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
damian12345 napisał:

Można zmienić TUZ na trawy na gruntach ornych bez konsekwencji? Od wielu lat było wpisywane jako TUZ. W przyszłości część łąk chciałbym zlikwidować. Jest wyższa dopłata do traw na go niż TUZ? Łąki są koszone 2-3 razy w roku.

orientuje się ktoś może w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Z tego co wiem to możesz zmienić/ zaorać chyba, że to TUZ cenny. Dopłata obszarowa jest taka sama do TUZ i traw na GO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Słuchajcie, czy jest możliwe, że nie pokaże mi krzyżówek z innymi rolnikami a potem przyjdzie pismo, że jest jednak kontrola krzyżowa?

W ciągu ostatniego miesiąca w eWniosku przyszły mi trzy powiadomienia, że ktoś złożył wniosek na którąś z moich upraw co w ogóle jest dla mnie dziwne, bo wszystkie dzierżawy mam czarno na białym ugadane z właścicielami. Co prawda grasuje u nas taki "obszarnik" który potrafi podawać wszystkie nieużytki jeden za drugim na pałę nawet nie wiedząc kto jest ich właścicielem.

A jak już wysyłałem wniosek to pokazało mi na pomarańczowo tylko jedną działkę, która też jest wyjaśniona i ją zignorowałem. Więc ciekawe, czy za kilka miesięcy mi nie przyjdzie jakieś pismo z krzyżówką. 

Jest to możliwe, że system nie pokaże mi tegorocznych krzyżówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Czy po 15 czerwca mogę we wniosku zrobić zmianę typu zamiana uprawy na jednej działce. Z owsa na mieszankę jarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Tak

7 godzin temu, KlimekPL napisał:

Słuchajcie, czy jest możliwe, że nie pokaże mi krzyżówek z innymi rolnikami a potem przyjdzie pismo, że jest jednak kontrola krzyżowa?

W ciągu ostatniego miesiąca w eWniosku przyszły mi trzy powiadomienia, że ktoś złożył wniosek na którąś z moich upraw co w ogóle jest dla mnie dziwne, bo wszystkie dzierżawy mam czarno na białym ugadane z właścicielami. Co prawda grasuje u nas taki "obszarnik" który potrafi podawać wszystkie nieużytki jeden za drugim na pałę nawet nie wiedząc kto jest ich właścicielem.

A jak już wysyłałem wniosek to pokazało mi na pomarańczowo tylko jedną działkę, która też jest wyjaśniona i ją zignorowałem. Więc ciekawe, czy za kilka miesięcy mi nie przyjdzie jakieś pismo z krzyżówką. 

Jest to możliwe, że system nie pokaże mi tegorocznych krzyżówek?

Może

Ty złożyłeś pierwszy i nic nie było potem ktoś złożył ponownie i pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Składalem wczoraj po 20 czyli na sam koniec terminu więc malo prawdopodobne ze ktos złoży po mnie. 

Ale zastanawia mnie dlaczego wcześniej miałem powiadomienia że ktoś właśnie złożył wniosek na jedną z moich działek. Głupie jest to, że od razu nie można tego podejrzeć o którą działkę chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

U mnie w szkole (dawno temu) był taki "zawodnik", co  grając w pingponga po każdym kiksie że zdziwieniem przyglądał się paletce. Nauczyciel za każdym razem kwitował krótko; - to nie rakietka jest winna😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj