alvaroalvaro78

Dopłaty bezpośrednie 2020

Polecane posty

galan99    7572

Jak jest wpisane w starostwie że to działka budowlana nic nie weźmiesz dopłat do tych 10 ary .

Pomimo że obrabiasz .

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

No to ci powiem ze mam w istnym  centrum miasta pole teren budowlany wszędzie bloki i domu i można na takie cos brać dotację. Jedynie wykluczone z dotacji sa tereny KOLEJOWE i Skarbu państwa jak nie masz umowy na nie. Wiec nie wciskaj chłopakowi GŁUPOTY. 


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
15 godzin temu, ciupek napisał:

Jeśli działka budowlana jest wykorzystywana do celów rolnych, a powierzchnia upraw na działce jest nie mniejsza niż 10 arów a w całym gospodarstwie min. 1ha to nie widzę problemu. Oczywiście ubiegasz się o kasę do powierzchni upraw, nie do całej działki. Budynki, utwardzone drogi, etc. trzeba wyłączyć.

Działka ma prawie hektar i nie ma żadnych zabudowań. Dzierżawię ją i właściciel powiedział, że chyba nie da się brać dopłat bo to budowlana i chciałem to zweryfikować.

Czyli bez problemu można brać dopłaty i nie będzie żadnych konsekwencji?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30

jest to działka budowlana czy rolno-budowlana?

Jeśli zadzwonisz sobie do ARiMR lub podejdziesz do Biura Powiatowego - będziesz miał pewność.

Ale jeśli tylko działka jest wykorzystywana rolniczo - nie powinno być problemów. Skoro nawet część lotnisk jest odpuszczona od dopłat ...

Daj znać, proszę, co wynikło ze sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

Robicie problem gdzie do niema, użytkujesz rolniczo i możesz brać tyle w temacie.  A nawet powinniście żeby ktoś za ciebie nie brał. 


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@robert55555 do kiedy jest obowiązek utrzymania uprawy na polu? Muszę posiać słonecznik ozdobny i chcę go jak najszybciej skasować. Do 31 lipca muszę go mieć czy dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To wszystko zależy. Niby do tej daty. Kwestia czy będzie kontrola i jak go nie będzie pytanie co zakoduje? 

Znam wiele przypadków jak była kontrola w sierpniu czy wrześniu i kodowala że nie było danej rośliny a część kodowala że teren przygotowany pod następna roślinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
Napisano (edytowany)

@robert55555 No ale w przypadku takiego sporu kto będzie miał rację? To nie moja wina, że nie zdążyli żeby zobaczyć go w lipcu a w sierpniu ja już nie mam obowiązku go trzymać. Czy jak zrobię zdjęcia z lipca to będzie to niezbity dowód w razie czego?

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam mały problem ze swoim wnioskiem na dopłaty bezpośrednie. Zaznaczyłem dobrostan krów - wypas i zgodnie z instrukcją muszę od 16.10 do 31.10 dostarczyć rejestr wypasu. Lecz aplikacja E-wniosek tak jakby wymagała go już teraz, wyskakuje mi taki błąd (zrzut ekranu poniżej.) Przez ten błąd nie mogę wysłać wniosku. Czy może załączyć do wnioski rejestr wypasu? (krowy na wypasie są już od tygodnia)

screen.jpg


KPZ "Zetor Team"- Wiceprezes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Mam pytanie - znajomy ma 7 ha i zawsze ktoś inny obrabiał mu wnioski i nie wie dokładnie co i jak. Jak najłatwiej sprawdzić czy jest objęty systemem małych gospodarstw? Po prostu sprawdzić ile miał wypłacone, i jeśli więcej niż 1250 eur to znaczy że NIE jest w tym systemie? W ogóle to mając 7 ha opłaca się być w SMG czy nie? Chyba bez smg dostanie się więcej dopłat? Dodam że to ktoś kto nie zajmuje się na codzien gospodarswem, pracuje normalnie na umowie o pracę i tylko ma ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wejdź na swój wniosek w podsumowaniu zobacz czy jesteś już w SMG? Kwestia co komu się opłaca? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sporex321    6

W wyszukiwarce beneficjentów na stronie ARiMR. Jeśli nie ma jego nazwiska, tylko numer decyzji tzn. że jest w SMG i tam sprawdzisz ile kasy dostaje. Za 7 ha w zeszłym roku wychodziło 6245zł, jeśli nie miał bydła. 1250 euro, to było 5462 zł. Strata 783 zł. Ale coś za coś. Teraz -jeśli nie pobiera ONW-, nie podlega kontrolom i nie musi tego utrzymywać w dobrej kulturze rolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli nie ma płatności typu strączkowe, pastewne, truskawki, jak są to kwota dopłat rośnie i tym samym strata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, sporex321 napisał:

W wyszukiwarce beneficjentów na stronie ARiMR. Jeśli nie ma jego nazwiska, tylko numer decyzji tzn. że jest w SMG i tam sprawdzisz ile kasy dostaje. Za 7 ha w zeszłym roku wychodziło 6245zł, jeśli nie miał bydła. 1250 euro, to było 5462 zł. Strata 783 zł. Ale coś za coś. Teraz -jeśli nie pobiera ONW-, nie podlega kontrolom i nie musi tego utrzymywać w dobrej kulturze rolnej.

gdzie jest wyszukiwarka beneficjentów będących w SMG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sporex321    6

To jest ogólna wyszukiwarka beneficjentów WPR. Z tym, że jeśli ktoś jest w SMG nie widnieją w niej jego dane osobowe (imię i nazwisko), tylko numer decyzji. Ktoś, kto nie załapał się wcześniej na SMG i bierze dopłaty mniejsze niż 1250 euro, już odnajdzie się po nazwisku. Na początku listy są ci z numerami, czyli z SMG, a na końcu reszta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati11    0

Złożyłam wniosek o zmianę danych i teraz otrzymałam wezwanie o uzupełnienie braków formalnych dotyczących rachunku bankowego. Posiadaczem konta jest moja tata a wnioskodawca babcia.  Co w takiej sytuacji? Wystarczy zaświadczenie z banku i umowa że tata jest właścicielem konta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakalec    0

witam i proszę pomoc

składam wniosek o płatność pierwszy raz (dotąd robiła to mama, ale przekazała gospodarstwo). Sprawdzam sobie wykaz działek referencyjnych na swoim wniosku i są rozbieżności ze stanem faktycznym.

przykład

mko 1,29 ha

hektar kwalifikowany 1,28 ha (zgadza się)

w tym grunty orne 0,95 ha (zgadza się)

Powierzchnia całkowita działki referencyjnej 1,34 ha (zgadza się)

Maksymalny kwalifikowany obszar do płatności JPO (MKO) 1,29 ha

Największy spójny obszar MKO (NSO) 0,95 ha

Trwały użytek zielony (TUZ) 1,29 ha (i tu jest rozbieżność, bo TUZ stanowi ok 0,34 ha a uprawa na gruntach ornych 0,95)

 Grunt orny (PEG_ORNY) 0,00 ha

moje pytanie: czy jakoś to można zmienić przez ewniosek? czy zgłaszać rozbieżności w LPIS? na działkach rolnych wykazuję już faktyczny stan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Popraw geometrię i sprawdź w pdf czy się zgadza różnica między powierzchnia kwalifikowana(grunt orny plus tuz) oraz odejmniej powierzchnię tuz i czy wyjdzie powierzchnia go prawidłowo.

Powinno być 1.28 ha, grunt orny 0.95 ha i TUZ 0.33 ha. Popraw geometrię  go lub tuz.

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

bydło urodzone do 15 maja się wlicza do dopłat czy do 15 czerwca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

urodzone do 15 maja. urodzone po 15 maja nie podajesz do dopłat, chyba że chcesz dostać sankcje, ale sądzę że niechesz dostac kary,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Podobno przy odhaczeniu 500+ dla mamek jest ważne jak taka mamka po urodzeniu była zakwalifikowana Czy typ mięsny, mieszany a może mleczny. Mamki dostana podobno tylko te, które miały zapodane typ mięsny I teraz problem bo w żadnym dokumencie nie ma napisane jaki to typ Wczoraj zostałem poinformowany żebym sobie sprawdził w agencji i ewentualnie wyprostował Cos ktoś wie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@debrzyna

Możesz wejść przez portal IRZ i sprawdzić potrzebne dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Pany złożyłem tydzień temu pierwszy raz wniosek o dopłaty przez internet i mam pytanie. Czy mogę zrobić korektę tego wniosku bo chciałem zmienić zgłoszoną przez siebie łąkę na pole? Chcę z tej łąki zrobić pole i myślę o jej zaoraniu i zasianiu gorczycy. We wcześniejszych wnioskach cały czas była ta łąka zgłaszana.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Axd529

Jeśli zgłosiłeś ja jako tuż lub trawy na go to możesz zlikwidować tuz. Jeśli masz więcej niż 10 ha na go pamiętaj o dywersyfikacji czy nie przekroczy % lub powyżej 15 ha na go o % do efa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

co oznaczaja skroty PEG PRD,   PZ P ,   PEG ZAL 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj