alvaroalvaro78

Dopłaty bezpośrednie 2020

Polecane posty

adam131    307
8 minut temu, Soltys85 napisał:

usunołem

usunąłem

8 minut temu, Soltys85 napisał:

ogulnie

ogólnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

W tym roku skasowałem, zrekultywawałem kilka nieużytków i posiałem trawę. Nieużytki to takie oczka zadrzewiań, zakrzewień przeważnie na TUZach(do okoła lub przynajmniej dwa boki). Są to tereny  wyłączone z płatnosci(obiekty zakreskowane równoległymi białymi albo szarymi liniami). Jak to dodać do dopłat?  Można na tym narysować uprawę następnie dodać tą uprawę(chyba tuz) i opisać rozbieżność? Z tym że wtedy wskakuje to jako oddzielna działka (uprawa) zgodnie z numeracją.

I jeszcze jedna sprawa. W tamtym roku zaorałem tuz i posiałem mieszankę zbożową. Na jesień posiałem trawę wieloletnią pastwiskową. czy w tym roku mogę na tej działce przywrócić tuz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 12.05.2020 o 15:28, aero2 napisał:

W wysłanym ewniosku źle podałem uprawę trzeba kliknąć wycofaj wniosek czy co inne aby dokonać korekty?

Jeżeli prawidłową uprawa nie ma dodatkowej płatności, nie uczestniczysz w dodatkowych programach prow, i uprawa główna nie ma 75 % , nie składasz o materiał siewny  to zostaw tak jak jest. Ile masz ha na go?

1 godzinę temu, Soltys85 napisał:

Witam, na jednej działce usunołem zakrzaczenia i pare drzew ogulnie 0,5 ha zgłaszac to do dopłat czy beda problemy??

Kwestia jakie mapy ma ARiMR. Jak nie uznają możesz odwołać od decyzji i poprosić o kontrolę całego gospodarstwa. Uznaje kontrola i dopłacają.

1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

W tym roku skasowałem, zrekultywawałem kilka nieużytków i posiałem trawę. Nieużytki to takie oczka zadrzewiań, zakrzewień przeważnie na TUZach(do okoła lub przynajmniej dwa boki). Są to tereny  wyłączone z płatnosci(obiekty zakreskowane równoległymi białymi albo szarymi liniami). Jak to dodać do dopłat?  Można na tym narysować uprawę następnie dodać tą uprawę(chyba tuz) i opisać rozbieżność? Z tym że wtedy wskakuje to jako oddzielna działka (uprawa) zgodnie z numeracją.

I jeszcze jedna sprawa. W tamtym roku zaorałem tuz i posiałem mieszankę zbożową. Na jesień posiałem trawę wieloletnią pastwiskową. czy w tym roku mogę na tej działce przywrócić tuz?

 

Zgłosić rozbieżność. Jak uznają to dobrze. Jak mają stare mapy mogą nie uznać/uznać w części. Zawsze możesz odwołać od decyzji i poprosić o kontrolę na miejscu. Kontrola sprawdzi i dopłaca kasę.

Chcesz tuz żeby mieć mniejsze powierzchnie ha na go? Możesz wstawić tuz. Najlepiej to trawy na go(wtedy masz wieksza powierzchnię ha na go, i jak masz efa to masz większą powierzchnię do efa). Twój wybór, zrób tuz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, robert55555 napisał:

Zgłosić rozbieżność. Jak uznają to dobrze. Jak mają stare mapy mogą nie uznać/uznać w części. Zawsze możesz odwołać od decyzji i poprosić o kontrolę na miejscu. Kontrola sprawdzi i dopłaca kasę.

Chcesz tuz żeby mieć mniejsze powierzchnie ha na go? Możesz wstawić tuz. Najlepiej to trawy na go(wtedy masz wieksza powierzchnię ha na go, i jak masz efa to masz większą powierzchnię do efa). Twój wybór, zrób tuz.

dzięki. Właśnie chodzi o to by nie powiększać GO i załapać się na obowiązek efa

Edytowano przez Troker1979
literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Troker1979

Napisze tak. 

Definicja TUZ - traktuje się łąkę która nie bierze udziału przez 5 lat w płodozmianie. 

To definicja. 

Życie swoją drogą.

Wybór jest twój.

Jeśli jesteś blisko 15 ha na go. Pamiętaj że jak przyjedzie kontrola dotyczącą powierzchni i zmierzy twoje uprawy na go i im wyjdzie że masz więcej niż 15.00 ha na go, to wtedy przy braku elementu efa, masz potracona kwotę z płatności zazielenienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

przed chwila telefon z agencji-od razu cisnienie w gore,klopoty beda a tu mile zaskoczenie,pan przypomina o zlozeniu wniosku😛


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    202
16 minut temu, jacus napisał:

przed chwila telefon z agencji-od razu cisnienie w gore,klopoty beda a tu mile zaskoczenie,pan przypomina o zlozeniu wniosku😛

Przecież termin jest do 15 czerwca to co oni tak gonią? 

image.png


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To prawda, do 15 czerwca dostałam też jakieś 2 tyg. temu takie info., jednakże z prośbą żeby wyrobić się jednak 14 maja. Zatem robię ostatnie szlify i wysyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja nawet jeszcze nie zaglądałem.... Składajcie... 15 maja losują pierwsza turę do kontroli i potrzebują ofiar... 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogarek 20 minut temu dzwonił inspektorat i rzeczywiście jutro do 12.00 mnie odwiedzą-kontrola,  masz nosa 👌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro jeszcze nie złożyłaś to co będą kontrolować? Raczej to nie kontrola z dopłat tylko inna.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bioasekuracje akurat.....Nie ważne z jakiego urzędu...ważne, że odhaczone będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Swinki jeszcze masz? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawdziwa farma musi być full wypas! Każdy u mnie ma inne upodobania do zwierząt więc trzeba tak zrobić, aby wszystkim dogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Czy można brać dopłaty jeśli się obrabia ziemię budowlaną?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek102    2

Które dokumenty skanujecie i zgłaszacie w rozbieżności w przypadku podziału działki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peenie    0

Cześć. Czy miał ktoś z Was problem w ramach obecnego bądź wcześniejszych wniosków, z wyskakującym komunikatem, że "uprawy przecinają się z innymi" i zaznaczone działki na pomarańczowo? W wątku z 2018 znalazłem informację, że dzieje się tak w sytuacji, kiedy działki w poprzednim roku były zgłoszone przez innego rolnika do dopłat. Czy jest to rzeczywisty powód i w przypadku braku wątpliwości, że nikt inny w tym roku nie deklarował działek do dopłat można wniosek spokojnie wysyłać? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszkol    5

Witam. Panowie podobne pytanie do peenie. Wysyłam pierwszy raz wniosek na swój nr gospodarstwa (w poprzednich latach wysyłałem na nr gospodarstwa rodziców) rodzice w tym roku nie składają wniosku a działki obrabiam ja. Prawie wszystkie działki świecą się na pomarańczowo i wyskoczyło sporo błędów z komunikatem typu "uprawa truskawka przecina się z innymi uprawami" czy "uprawa owies przecina się z innymi uprawami"(uprawy wyrysowane zgodnie ze stanem faktycznym). Pytanko czy wysyłać z błędami czy coś gdzieś wyjaśniać.                                                                                                                                                                                                                                                              Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    202

Jak wyświetla cie się na pomarańczowo na jest już na te pola złożony wniosek jest, na pewno na nr rodziców nic nie poszło? lub jakiś życzliwy sąsiad? Bo krzyżówki taka same z siebie się nie biorą.     


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszkol    5

Na nr rodziców 100% nic nie poszło a podczas wysyłania pojawił się komunikat że działki  w poprzednim roku były zgłoszone przez innego rolnika  lub zostały zakupione albo wydzierżawione i mogą wyświetlać się na pomarańczowo. Bardziej nurtują mnie komunikaty wyświetlane w błędach typu  "uprawa truskawka przecina się z innymi uprawami" czy "uprawa owies przecina się z innymi uprawami"(uprawy wyrysowane zgodnie ze stanem faktycznym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
11 minut temu, lukaszkol napisał:

Na nr rodziców 100% nic nie poszło a podczas wysyłania pojawił się komunikat że działki  w poprzednim roku były zgłoszone przez innego rolnika  lub zostały zakupione albo wydzierżawione i mogą wyświetlać się na pomarańczowo. Bardziej nurtują mnie komunikaty wyświetlane w błędach typu  "uprawa truskawka przecina się z innymi uprawami" czy "uprawa owies przecina się z innymi uprawami"(uprawy wyrysowane zgodnie ze stanem faktycznym).

ten komunikat odnosi się do działek na które rodzice składali wniosek w 2019....

napisałem priv

 

 

mam pytanie czy ktoś z Was składa wniosek o płatność rolnośrodowiskową, a dokładnie chodzi mi o rasy zachowawcze w tym przypadku rasę puławską?

Edytowano przez maverick1983

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, lukaszkol napisał:

Na nr rodziców 100% nic nie poszło a podczas wysyłania pojawił się komunikat że działki  w poprzednim roku były zgłoszone przez innego rolnika  lub zostały zakupione albo wydzierżawione i mogą wyświetlać się na pomarańczowo. Bardziej nurtują mnie komunikaty wyświetlane w błędach typu  "uprawa truskawka przecina się z innymi uprawami" czy "uprawa owies przecina się z innymi uprawami"(uprawy wyrysowane zgodnie ze stanem faktycznym).

Może minimalnie geometria gdzieś zachodzić. Przeklinaj geometrię i obserwuj linie. Zobaczysz czy gdzies nie zachodzi. Jeśli działki do których jest błąd że ktoś zgłosił i je uzytkujesz puść z błędem. Może ktoś się pomylił. Ważne że uzytkujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszkol    5

Doczytana dokładnie instrukcja wypełniania wniosku punkt 9 "kontrola krzyżowa powierzchni" i wniosek taki że należy wysłać z błędami. Błąd może być wynikiem przejęcia/zakupu/sprzedaży gospodarstwa. Działka referencyjna X była deklarowana przez pana Y w roku 2019 (spersonalizowane granice upraw), natomiast w roku 2020 nie będzie on składał wniosku, ponieważ sprzedał/ oddał/ wydzierżawił jedyną działkę panu Z (aplikacja odczytuje spersonalizowaną działkę jako działka pana Y). U pana Z poprzez kontrolę krzyżową wyskakuje komunikat w błędach typu "uprawa owies przecina się z innymi uprawami". Wysyłamy z błędami. U mnie 55 błędów. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
Napisano (edytowany)
Dnia 15.05.2020 o 15:42, kuba9449 napisał:

Czy można brać dopłaty jeśli się obrabia ziemię budowlaną?

Jeśli działka budowlana jest wykorzystywana do celów rolnych, a powierzchnia upraw na działce jest nie mniejsza niż 10 arów a w całym gospodarstwie min. 1ha to nie widzę problemu. Oczywiście ubiegasz się o kasę do powierzchni upraw, nie do całej działki. Budynki, utwardzone drogi, etc. trzeba wyłączyć.

Edytowano przez ciupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj