alvaroalvaro78

Dopłaty bezpośrednie 2020

Polecane posty

Ekstremalny    7
1 godzinę temu, robert55555 napisał:

Poco wychodzic wiesz że nie dostaniesz kasy na tą działkę. Jak nie chcesz tego błędu to usuń geometrię i po problemie

Czyli nie ma żadnej możliwości żeby za te 9arów dostać dopłatę ? Przecież to wszystko to jest jedna działka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, Ekstremalny napisał:

Czyli nie ma żadnej możliwości żeby za te 9arów dostać dopłatę ? Przecież to wszystko to jest jedna działka. 

działka rolna – oznacza zwarty obszar gruntu obejmujący nie więcej niż jedną grupę upraw o powierzchni nie mniejszej niż 0,1 ha, z tym, że zwarty obszar gruntów zalesionych w ramach PROW po roku 2008 oraz zwarty obszar zagajników o krótkiej rotacji, stanowi odrębną działkę rolną.

 

Możesz zrobić tak jak doradzał kolega @jaksiemasz

Ewentualnie wyrysujesz na kawałku lasu i zgłaszasz rozbieżność i liczysz na to ze poprawia peg do tej działki, jak nie poprawia to możesz mieć sankcje, jeśli różnica między powierzchnia deklarowana a stwierdzona jest więcej niż 3%. Wybór należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ekstremalny napisał:

Czyli nie ma żadnej możliwości żeby za te 9arów dostać dopłatę ? Przecież to wszystko to jest jedna działka. 

priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

W powiadomieniach jest taka informacja; że w dniu 04.20 został złożony wniosek zawierający uprawę nachodzącą na uprawy w moim gospodarstwie . Jak mogę sprawdzić na  której  to działce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

wycofaj wniosek w calosci i wpisuj jeszcze raz-ktoras wyjdzie na czerwono, teraz zastanow sie kto i czy przypadkiem, czy celowo.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7
Napisano (edytowany)
Dnia 29.04.2020 o 08:01, robert55555 napisał:

działka rolna – oznacza zwarty obszar gruntu obejmujący nie więcej niż jedną grupę upraw o powierzchni nie mniejszej niż 0,1 ha, z tym, że zwarty obszar gruntów zalesionych w ramach PROW po roku 2008 oraz zwarty obszar zagajników o krótkiej rotacji, stanowi odrębną działkę rolną.

 

Możesz zrobić tak jak doradzał kolega @jaksiemasz

Ewentualnie wyrysujesz na kawałku lasu i zgłaszasz rozbieżność i liczysz na to ze poprawia peg do tej działki, jak nie poprawia to możesz mieć sankcje, jeśli różnica między powierzchnia deklarowana a stwierdzona jest więcej niż 3%. Wybór należy do ciebie.

Rozumiem, a jeśli przy ziemniakach mam ogródek, będzie 1ar akurat to mogę je połączyć i akurat wyjdzie 10arów?

Na żółto to obecnie ziemniaki, na zielono ogródek z warzywami ogrodzony siatką, pomiędzy siatką a polem ziemniaków mam metr przerwy (rośnie trawa a drzew które są na mapce już nie ma ) - ten metr przerwy mam na przejazd ciągnikiem - jedno koło jedzie po trawie a drugie już po polu

 

Przechwytywanie.PNG

 

Edytowano przez Ekstremalny
błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30

Dosuń granicę grządek do ziemniaków i po sprawie. Albo popraw granice tak by doszedł ten 1ar. Szczerze - stwarzasz problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Spotkał się ktoś z taką sytuacją że rolnik ma zgłoszone krowy do płatności ale chce zrobić poprawki na gruntach - wtedy musi wysłać wniosek bez zaznaczenia dopłat do krów i dopiero jeszcze raz wysyła ten sam wniosek ale już z zanaczeniem płatności do krów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skąd taki pomysł? Napisze wprost głupoty piszesz(nie obraz się)!!!!

Robisz poprawki do gruntów i wysyłasz z płatnościami do krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 1.05.2020 o 13:43, Ekstremalny napisał:

Rozumiem, a jeśli przy ziemniakach mam ogródek, będzie 1ar akurat to mogę je połączyć i akurat wyjdzie 10arów?

Na żółto to obecnie ziemniaki, na zielono ogródek z warzywami ogrodzony siatką, pomiędzy siatką a polem ziemniaków mam metr przerwy (rośnie trawa a drzew które są na mapce już nie ma ) - ten metr przerwy mam na przejazd ciągnikiem - jedno koło jedzie po trawie a drugie już po polu

 

Przechwytywanie.PNG

 

Popraw granice i tyle a naciągniesz ten 1 ar ... Ten ogrodek to widać na poprzednim zdjeciu że jest na terenie wyłączonym więc i tak trza zrobić opis rozbieżności do tego bo nie przejdzie... Jest to lipa i naciąganie łączenie tego tak jak masz w tym stanie bo to nie bardzo spójne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

W tamtym roku robiłem badania gleby do pakietu rolnośrodowiskowego który już mi się skończył w tym roku siostra chcę składać wniosek na PRSK na działki na które ja mam badania gleby.

Siostra może użyć moich badań czy musi robić badania jeszcze raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeśli wysłałem zmianę do wniosku ale wyłączyłem z niej bydło to czy mogę ponownie zrobić zmianę i wysłać już z zaznaczeniem bydła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Mam rozbieżność na jednej działce ponieważ skasowałem zakrzaczenia i nie mogę wpisać opisu tej rozbieżności czy Wy też macie taki problem?Pokazuje grafike gdzie jest ta rozbieżność ale nie mogę wpisać opisu/uzasadnienia.
W ubiegłym roku normalnie to działało i wpisałem opis rozbieżności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Kamil_NH

Napisze wprost złe robisz że nie możesz zrobić opisu.

Wejdź w zakładkę wniosek, zjedz niżej do zakładki rozbieznosc, kliknij opis i opisz jak uważasz za stosowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, robert55555 napisał:

@Kamil_NH

Napisze wprost złe robisz że nie możesz zrobić opisu.

Wejdź w zakładkę wniosek, zjedz niżej do zakładki rozbieznosc, kliknij opis i opisz jak uważasz za stosowne.

Dzięki, poprzednio w podsumowaniu mi nie działało.

Edytowano przez Kamil_NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
12 minut temu, Kamil_NH napisał:

Mam rozbieżność na jednej działce ponieważ skasowałem zakrzaczenia i nie mogę wpisać opisu tej rozbieżności czy Wy też macie taki problem?Pokazuje grafike gdzie jest ta rozbieżność ale nie mogę wpisać opisu/uzasadnienia.
W ubiegłym roku normalnie to działało i wpisałem opis rozbieżności.

Usuń tą działkę i od nowa zaznacz granice i powinno zaskoczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poco usuwać działkę. Najpierw trzeba usunąć geometrię. Potem usuwamy działkę. I co znów dodajemy? Klika nie w tym.miejscu co trzeba i stąd nie może dodać opisu rozbieżności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

Czy wnioski 2020 i przesunięcie do 15 czerwca jest juz oficjalne? Bo topagrar swoje pisze tak samo arimr na stronie komunikaty sa sprzeczne. 


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszkol    5

Witam. Panowie podpowie ktoś czy mogę zaznaczyć we wniosku płatność dla młodych rolników? Jestem rocznik 1981 pozostaję w związku małżeńskim żona rocznik 1987 nigdy nie korzystaliśmy z żadnych premii. Wniosek w tym roku składam pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz zaznaczyć. Jak nie przysługuje to dostaniesz odmowę do młodego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

 Chcąc usunąć działke wystarczy z mapki usunąć geometrie? Druga sprawa, to działki TUZ cenny. Moge taką działke usunąć? Bo bobry weszły na dobre i nie będzie opcji tego skosić. Trzecia sprawa, to ten element ze zdjęcia. Zaznaczać czy nie? Areał to coś lekko ponad 5ha

Doplaty 2020.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aero2    0

W wysłanym ewniosku źle podałem uprawę trzeba kliknąć wycofaj wniosek czy co inne aby dokonać korekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wybierz jeszcze raz wniosek do wypełnienia. Popraw uprawę i wyślij. Będzie to potraktowane jako zmiana do wniosku.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Witam, na jednej działce usunołem zakrzaczenia i pare drzew ogulnie 0,5 ha zgłaszac to do dopłat czy beda problemy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj