alvaroalvaro78

Dopłaty bezpośrednie 2020

Polecane posty

OKEY    154

Nie macie problemów z wejściem na e wniosek i logowanie? Jeszcze kilka dni temu było wszystko ok a od wczoraj pojawiają sie jakieś błędy z datą lub certyfikatem bezpieczeństwa .

 

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Miałem podobnie, po godzinie już szło normalnie. 

Czy dostanę dopłatę do tuż jeżeli nie mam bydła? Ostatnio ardanowski straszył że takim jak ja się nie należy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

Wyorane 2ha TUZ i 0,5ha trawy na GO, zasiane 1,2ha trawy na GO w innym miejscu a na 2ha byłego TUZ zboże, bo siew trawy niemożliwy (dużo kęp zostało, bardzo stara łąka) ale po zbożu będzie znowu trawa. Nie będzie problemów, że ilość traw się zmniejszyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142
Dnia 19.04.2020 o 16:24, galan99 napisał:

Główną uprawą będzie ta uprawa co jest jej więcej , danej uprawy nie może być mniej jak 0,10 ary żeby zaliczyło .

Czyli musze wyrysować uprawy jednak?

Dnia 19.04.2020 o 16:24, galan99 napisał:

Główną uprawą będzie ta uprawa co jest jej więcej , danej uprawy nie może być mniej jak 0,10 ary żeby zaliczyło .

Czyli musze wyrysować uprawy jednak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Rejestr wypasu - czy trzeba prowadzić w formie elektronicznej, czy można sobie zrobić tabele i tam zaznaczać. Sciągnołem plik ze strony agencji, otwiera się ale nic nie mogę wpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz zrobić tabele w zeszycie i wpisywać tam dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

jak ustawić na TUZ czyli trawy bo mi  z powierzchni z bazy referencyjnej pisze  Grunt orny (PEG_ORNY)  0,50ha  czyli cała działka, a ja chce takie zielone wypełnienie z dwoma pionowymi kreseczkami.

czy dopłata za grunt orny jest większa niż trawy?

w zwykłym TUZ można zaorywać lub zrobić jakieś ziemniaczysko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lolek2000 napisał:

jak ustawić na TUZ czyli trawy bo mi  z powierzchni z bazy referencyjnej pisze  Grunt orny (PEG_ORNY)  0,50ha  czyli cała działka, a ja chce takie zielone wypełnienie z dwoma pionowymi kreseczkami.

czy dopłata za grunt orny jest większa niż trawy?

w zwykłym TUZ można zaorywać lub zrobić jakieś ziemniaczysko?

Trawy na gruntach ornych zaznacz zawsze można zlikwidować kiedy się chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaksiemasz    10

Jednak bym na wszelki  wypadek zaznaczył Trawy na GO. Wtedy bez obaw, że każą przywrócić tuz można w kolejnych latach zaorać. Po 5-latach ta działka stanie się tuzem z automatu, a skoro u niego widnieje GO, tzn. że prawdopodobnie nie brał dopłat przez 5 lat.

Gdzie się można dowiedzieć, na których działkach znajduje  TUZ C?. W e-wniosku jest podane, że ktoś ma np.50 ar takich ogółem, tylko nigdzie nie ma info gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
15 godzin temu, lolek2000 napisał:

ale nigdy ornego nie miałem a łąkę na siano miałem od dawna jak to zgłosić?

To zależy co chcesz osiągnąć, u mnie łąka od lat osiemdziesiątych (wcześniej grunt orny był w ewidencji gruntów) a w ostatnich latach po wsianiu koniczyny czerwonej była zgłaszana jako koniczyna (trawę trochę zlikwidowano talerzówką i chemią a wsiano koniczynę), rok później jako ugór czy jakoś tak a potem jako trawy na ugorze (koniczyna słaba a trawy nie odpuszczały i nie chciało się pryskać bo drzewa i słupy energetyczne). Nie mam krów a TUZów nie potrzebuję. Zbiór organizują sobie Ci którzy chcą trawę skosić. W tym roku tak z 1/3 wyłączyłem/nie zgłaszałem bo leży tam żwir na budowę, 1/3 pójdzie jako ugór bo nawiozłem tam ziemi z wykopów a jako trawę na ugorze zgłoszę pozostałą 1/3. Za rok chyba znów jako ugór bo po niwelacji całość pójdzie pod talerzówkę i pewnie jakaś koniczyna będzie posiana lub lucerna.

Także są różne sposoby 😉 Ważne żeby powierzchni grały i uprawy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaksiemasz    10

Można a nawet trzeba😄 

Jak masz fajną siostrę, to bym się z nią spotkał -w pół drogi- w Nowym Targu. Taki wniosek Ci wyrychtuję, że w agencji Cię mogą cmoknąć😉

Edytowano przez jaksiemasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lolek2000 napisał:

na tuz nie można kosic i suszyć siana? nie rozumiem

przynajmniej raz w roku:D lub wypas....napisałem do Ciebie na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam taki problem. W ubiegłym roku rodzice składali e wniosek w gminie z pomocą pani z urzędu, a w tym roku ja muszę im to wypełnić.
Nie mam pojęcia jak to zrobić. Nic się nie pozmieniało, nadal te same działki, te same uprawy, wniosek o przyznanie jednolitej płatności obszarowej.
Nic nie rozumiem z instrukcji podanej przez ARiMR i dodatkowo jest jakiś błąd "Na działce referencyjnej wyrysowano / zgłoszono uprawy, których łączna powierzchnia przekracza maksymalny kwalifikowany obszar uprawniony do płatności - MKO. Jeżeli dla działki zgłoszono rozbieżność a deklaracja jest zgodna ze stanem faktycznym wniosek może być wysłany z błędem." Rodzice nic nie zgłaszali. Wszystko jest tak samo jak w przypadku wypełniania wniosku w urzędzie w ubiegłym roku.
Proszę o wyrozumiałość i o pomoc. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Witam,chce dodać działki do e-wniosku i wyskakuje mi błąd  w rozbieżności,by  zupełnić opis.Miał ktoś taki błąd i jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest czerwony napis ",uzupełnij opis" klikasz i piszesz treść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Ja mam pytanie, może dziwne. W haśle do wniosku podaje sie przynajmniej 1 dużą litere i cyfre? Bo nie zapisałem sobie dokładnie, a nie chce znowu iść do banku po ostatni przelew itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W haśle musisz mieć min. 8znakow(1 wielką litere lub 1 mała; oraz jedną cyfre lub znak specjalny)

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7
Dnia 26.04.2020 o 17:15, robert55555 napisał:

W haśle musisz mieć min. 8znakow(1 wielką litere lub 1 mała; oraz jedną cyfre lub znak specjalny)

Cześć, mógłbyś pomóc bo widzę , że ogarniasz ten eWniosek ? To wszystko to jedna działka, po lewej TUZ + uprawy, po środku las ( nie zgłaszany do dopłat) po prawej uprawa ziemniaków która przez to pewnie że jest oddzielona przez las od reszty i że ma mniej niż 0,10 ha zrobiła się jako nowa działka rolna i w eWniosku mam informację , że powierzchnia działki jest mniejsza niż 0,10ha i nastąpi odmowa przyznania płatności. Jak z tego wyjść ?

 

Adnotacja 2020-04-28 213002.png

Edytowano przez Ekstremalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Ekstremalny napisał:

Cześć, mógłbyś pomóc bo widzę , że ogarniasz ten eWniosek ? To wszystko to jedna działka, po lewej TUZ + uprawy, po środku las ( nie zgłaszany do dopłat) po prawej uprawa ziemniaków która przez to pewnie że jest oddzielona przez las od reszty i że ma mniej niż 0,10 ha zrobiła się jako nowa działka rolna i w eWniosku mam informację , że powierzchnia działki jest mniejsza niż 0,10ha i nastąpi odmowa przyznania płatności. Jak z tego wyjść ? Niestety tak jest że działka jeśli ma poniżej 10 arów i nie łączy się z inną działką następuje odmowa płatności. Masz dwa wyjścia albo zwiększysz do 10 arów i wyrysujesz na wykreskowanej części i dodasz rozbieżność lub usuwasz i nie bierzesz dopłat na tą część. Koło domu nie masz jakiegoś sadu?

 

 

Adnotacja 2020-04-28 213002.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Ekstremalny napisał:

Cześć, mógłbyś pomóc bo widzę , że ogarniasz ten eWniosek ? To wszystko to jedna działka, po lewej TUZ + uprawy, po środku las ( nie zgłaszany do dopłat) po prawej uprawa ziemniaków która przez to pewnie że jest oddzielona przez las od reszty i że ma mniej niż 0,10 ha zrobiła się jako nowa działka rolna i w eWniosku mam informację , że powierzchnia działki jest mniejsza niż 0,10ha i nastąpi odmowa przyznania płatności. Jak z tego wyjść ?

 

 

Adnotacja 2020-04-28 213002.png

Poco wychodzic wiesz że nie dostaniesz kasy na tą działkę. Jak nie chcesz tego błędu to usuń geometrię i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj