alvaroalvaro78

Dopłaty bezpośrednie 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
10 minut temu, Damianxx napisał:

Opcja 1. Czy aplikacja pozwoli wysłać wniosek pomimo niespełnienia Wymogu w tabeli Zazielenienie "Wynik kontroli TUZ cennych." ?

Opcja 2. odpada , działka to w całości TUZ , położona na trenie parku narodowego.

Tak pozwoli. 

 

8 minut temu, poosa21 napisał:

s

Tak było zrobione. I nie działało, ale pozmieniałem łubin na facelie i błąd zniknął. Później znowu zmieniłem na łubin i teraz jest dobrze. Tylko w podsumowaniu pokazuje żyto które stanowi 12% a nie widzi pszenicy która stanowi 30% powierzchni. Ale błędu nie ma.

Źle działa skoro widzi mniejszy % , a większego % nie widzi.

Jeśli masz efa to sprawdź ręcznie czy dobrze liczy % oraz powierzchnie do efa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

napisz w czym jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Do kiedy jest obowiązek utrzymania uprawy na polu? Do końca lipca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ugór z roślinami miododajnymi - ktoś to wpisywał?
Daje EFA x1,5. Mam tam nostrzyk dwuletni+przegorzan kulisty (załącznik nr 5- są).

Tylko jak to oznaczyć jaka roślina tam jest? Lub jaka mieszanka roślin tam jest? Bo poza JPO to tam nie idzie nic wybrać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

chyba logiczne ze jak jest ugor to nie powinno na nim byc zadnej rosliny uprawnej. 

jak smiga aplikacja-nie mam jeszcze natchnienia wypelniac, idzie plynnie czy cos szwankuje, jak w porowaniu z ubieglymi latami

maja znowu przedluzyc termin o miesiac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

masz trawę na ugorze i bo nie masz załącznika jakie trawy wysiane a tutaj jest ugór z roślinami miododajnymi i są określone w załączniku te rośliny ale czy się je wpisuje a jeżeli tak to gdzie? Twoja wypowiedź nie wnosi za wiele do mego pytania 😉

Aplikacja ma byka, wyraziłem zgodę na kontakt ale nie zaznaczyłem zgody na działania infromacyjne (ostatni checkbox nie zaznacznony). Na wniosku wychodzi odwrotnie - pierwsze pole jest nie zaznaczone (a powinno być) a jest drugie (choć go nie zaznaczałem). 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

ugor-definicja spisana ze strony agencji- teren na ktorym od 1 I do 31 VIII nie jest prowadzona produkcja rolna, jesli cos na nim zasiales to jest to jeszcze ugor czy nie ?? zadzwon do agencji i sie dowiedz-moze przepisy sie roznia od rozsadku.

ja sieje nostrzyk jako przerywnik plodozmianu zbozowego- podaje jako rosline pastewna przez dwa lata , na gruncie ornym, tak naprawde to malo co uroslo, a w drugim roku to prawie go nie bylo widac z chwastow- przed kontrola z agencji go stalerzowalem pod zasiew i tak zapisali w raporcie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

W radiu coś mówili o przesunięciu o miesiąc terminu składania wniosków. Także trzeba poczekać chyba na oficjalny komunikat. Mi nawet pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Witam, mam problem z wypasem bydła, Pobrałem rejestr i dołączyłem sztuki z IRZ, w instrukcji jest napisane że rejestr dodaje się w załączniku przez E-Wniosek od 16 do 31 Października więc tuż po zakończonym okresie wypasu. Czy mogę bezpiecznie złożyć sam wniosek o płatności bezpośrednie taki sam jak co roku ? Czy trzeba deklarować teraz w tym wniosku że się będzie wypasało bydło ? Jak złożyć ten wniosek dobrostanowy? Rozpoczęcie wypasu rozpocząłbym pod koniec maja lecz nie znam aktualnie dokładnej daty, a instrukcja daje do zrozumienia aby tą datę zaznaczyć. Skąd agencja będzie wiedziała że chcę wystąpić o płatność do wypasu aby mnie skontrolować ? Jak podać TUZ na którym dane bydło będzie wypasane ? Świeży temat, proszę o pomoc. Zależy mi jak na najszybszym złożeniu wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wybierając pakiet 2.1 aplikacja nie wołała o datę. przypominała o rejestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Jak sądzicie, jak będą przebiegały kontrole z wypasem ? Niektórzy twierdzą że będą szukać nieprawidłowości w gospodarstwie aż znajdą i zaoszczędzą pieniądze. Inni zaś że jak się należy to dlaczego by nie skorzystać, w mojej okolicy prawie nikt nie pastwiskuje więc z kontrolować rolników z całego powiatu to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeżyłem tyle kontroli i nikt nigdy nie szukał dziury w całym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

chcę zaznaczyć do uprawy TUZ niżowe i świeże górskie łąki (6510) -uprawa ekologiczna -TUZ cenny . Czy są jakieś wymagania i czy zmieni się wysokość dopłaty ?? czy będą jakieś kontrole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2329    0

Witam. Mam takie pytanie odnośnie dopłaty do wypasu krów. U mnie połowa jest wpisana w typie kombinowanym. Muszę to zmienić w agencji na mleczny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe pytanie... Raczej jest to nie możliwe skoro tak zgłosiłeś.... Ale tu może ktoś znający temat będzie wiedział..... A w IRZ jest taka możliwość? 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Może ktoś pomoże :  uprawiam  działke którą właściciel podzielił  geodezyjnie i powstał nowy numer dziąłki którą uprawiam i jak go zmienić w wniosku czy potrzeba dołaczać jakiś dokument który by to potwierdzał Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@wiesiek63zmc pytasz o działkę w aplikacji E wniosek? W tej aplikacji możesz mieć jeszcze numer działki przed podziałem. Nie masz możliwości nadania nowego numeru czy nowych numerów po podziale. Nie masz takich uprawnień.

Jedynie co możesz zrobić to na istniejącej działce przed podziałem wyrysować geometrie, dodać uprawę/uprawy i zaznaczyć płatność/płatności.

Jeśli w domu masz skaner i mapę podziałową to możesz to zeskanować i podłączyć do E wniosku. Oczywiście musiał byś zgłosić rozbieżność do tej działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Ponoć mogę wycofać z płatności działkę która przestała istnieć a nanieść nową a w rozbieżnościach wyjaśnić że zaistniał podział działki i zmiana numeru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Cześć, mam pytanie złożyłem wniosek 1 kwietnia a dziś padło mi cielę na które złożyłem dopłatę. Nie minęło 31 dni, gdy będzie już wyrejestrowane w systemie trzeba nanieść korektę do wniosku i usunąć pozycję zwierzęcia ? Dopłata do tej sztuki przepada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do @kierowiec, masz następujące wybory:

--jeśli masz niezgłoszoną jakaś sztukę do płatności, to możesz zastąpić padniętą sztukę.

--Jeśli zadeklarowałeś więcej sztuk niż 20szt do dopłat nie musisz nic robić.

-- jeśli zadeklarowałeś mniej niż 20 sztuk i tobie padło(nie masz możliwości zastąpienia), powinieneś ja wycofać w ewnioskuplus (żebyś sankcji nie miał), zgłoszenie do IRZ swoją drogą.

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj