alvaroalvaro78

Dopłaty bezpośrednie 2020

Polecane posty

gosciu506    196

jeszcze to wysyłają muszą z naszych pieniędzy dofinansowac poczte polska. Ile kasy idzie na biurokrację znaczki itp to szok Lepiej by wypłacili dopłaty za 2019r


A przecież od kilku lat składa się elektronicznie to po co wydylaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Też mnie to zdziwiło. Miał być okres przejściowy w którym pomimo dopłat elektronicznych wysyłać będą papierowe ale on miał chyba trwać 2 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dobrze pokombinują to zrobią dwie wypłaty na raz i będzie to najwyższa dopłata w historii . I następny sukces . :D

Ardanowski , oddaj mi moje pieniądze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał11    3
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

Jak dobrze pokombinują to zrobią dwie wypłaty na raz i będzie to najwyższa dopłata w historii . I następny sukces . :D

Ardanowski , oddaj mi moje pieniądze !

Ale byśmy byli bogaci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kasa nie przychodzi , ale za to przyszło pismo że kontrolę pod koniec października miałem . Nie widzę nieścisłości jedynie "powiększenie zasięgu pola zagospodarowania" .

w jednej działce . Może przez zakrzaczenia ?

Pewno już kasa w drodze . 9_9

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354

Hehe mi jeszcze nawet złotówki nie dali, pisma też brak, a tu już 2020. Niedługo będziemy dostawać zaległe dopłaty z poprzednich lat w roku bieżącym. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał11    3
3 godziny temu, Nintendo napisał:

Hehe mi jeszcze nawet złotówki nie dali, pisma też brak, a tu już 2020. Niedługo będziemy dostawać zaległe dopłaty z poprzednich lat w roku bieżącym. 😂

U mnie taka sama sytuacja :D nawet grosza :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

a jesli zabralem pola w dzierzawe to musze sie udac do agencji o tam zlozyc wniosek? wlasciciel nie bedzie skladal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W aplikacji to zrobisz.

Dodasz nowe działki i na koniec wyskoczy ci komunikat że w zeszłym roku ktoś inny składał na te działki dopłaty naciśniesz dalej i działka dodana. Tak było w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
Dnia 28.01.2020 o 06:58, gosciu506 napisał:

jeszcze to wysyłają muszą z naszych pieniędzy dofinansowac poczte polska. Ile kasy idzie na biurokrację znaczki itp to szok Lepiej by wypłacili dopłaty za 2019r

A przecież od kilku lat składa się elektronicznie to po co wydylaja

Znaczków na takich pismach nie ma.Obowiązuje umowa na przesyłki pomiędzy agencją a pocztą. Z tego co pisze na pierwszej stronie informacji, jest to ostatni rok wysyłania wersji papierowej, od przyszłego roku informacje odnośnie wniosków będą na stronach ARIMR i MRIRW.

Zmiany które można zauważyć we wniosku to dobrostan świń i krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

U mnie decyzja przyszła 2 tyg temu, kasy brak narazie. Ani suszowego ani onw , prow itp jedynie zaliczki były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

W tym roku mają być oświadczenia o braku zmian do roku 2019 czy nie? słyszal ktoś coś bo mi nic się o uszy nie obiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

mają być od 15 marca do 15 kwietnia

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Aaaa bo myślę cisza, poprzednie lata od 15 lutego do 14 marca chyba było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 17.02.2020 o 23:35, witejus napisał:

mają być od 15 marca do 15 kwietnia

Zla data

 

Dnia 17.02.2020 o 23:37, Roki212 napisał:

Aaaa bo myślę cisza, poprzednie lata od 15 lutego do 14 marca chyba było

Zła data.

Oświadczenia są od 2 marca do 15 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W końcu JEST !

 

 

Pismo że rozpatrzą po 30 kwietnia ... 😫

A nie bede na Dude głosował !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobre stwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Ktoś coś wie jak zarejestrować lochę? W aplikacji irmz jest już taka mb pozycja,a żeby pisać i dopłatę z dobrostanu to trzeba je mieć oznaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

jest wersja papierowa kampanii 2020 z tymi samymi błędami na mapkach, co zawsze, a większość okienek, gdzie powierzchnie się wpisuje jest puste ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj