venti79

Ursus C-330 -Zaczep górny starego typu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
venti79    0

Mam pytanie odnośnie zaczepu starego typu, czy da się go obrócić o 90 stopni (te nowsze się obracają) np do kosiarki rotacyjnej tak żeby podnosząc kosiarkę wałek WOM wszedł w zaczep (w normalnej pozycji zaczepu blokuje wałek i można podnieść tylko do pewnego stopnia) próbowałem i daje się obrócić do pewnego stopnia (ok 45 stopni) a dalej blokuje płaskownik który się zapiera o korpus zaczepu, Można ten płaskownik wyciąć lub wyrzucić, nic się nie stanie z zaczepem jeśli go wywalę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
venti79    0

Tutaj jak go zdejmę to pozbędę się jednocześnie mocowania cięgła, więc odpada. Mój wygląda jak ten na zdjęciu, ten płaskownik obraca się razem z zaczepem i blokuje go nie pozwalając mu się obrócić o 90 stopni

ursus-c-328.jpg

Edytowano przez venti79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
venti79    0

Na początek chciałbym się dowiedzieć czy mogę się pozbyć tego płaskownika, jeśli tak i obrócę zaczep to powinno załatwić problem z podnoszeniem. w ostateczności będę do niego dzwonił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Popatrzyłem w Google to to jest zaczep od C328. 

Wg mnie można wywalić. Wydaje mi się, że on robi tylko jako ogranicznik obrotu. Dobrze mówię?

Przed chwilą, tomek1974 napisał:

to jest tył od 328 a jak chcesz mieć 330 to musisz wymienić cały blok tylnego mostu 

Blok? 

To ja Nie wystarczy tych 4 srub odkręcić?

zaczep-gorny-c328-32201341.jpg


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To jak już tak robić to lepiej z porządnej blachy zrobić taki na kształt nowych ciągników. Tylko to wszystko koszta :/


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Najprostsze rozwiązanie, to odkręcić zaczep (same tylko widełki, te w które wpinasz ucho dyszla przyczepy), zostawiając cały korpus zaczepu. Sam zaczep powinien być zamocowany za pomocą jednej nakrętki, do której jest pewnie przyspawany ten płaskownik ograniczający obrót zaczepu. Gwint na połączeniu zaczep-nakrętka będzie bardzo mocno trzymał ale musi, przy użyciu odpowiedniej siły puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

@BIZULEK w C 325 i C 328 za przedłużenie końcówki wałka robiła przystawka pasowa. Dzięki temu  wałek przegubowo-teleskopowy nie haczył o zaczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Karol12
      To co w temacie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj