Bartekmtzursus

Renault 85-32 czy Zetor 7711??

Polecane posty

Ciągnik miałby pracować przy kosiarce rotacyjnej polskiej rozsiewacz 800l opryskiwacz 1000l brony 4.5 m prasą sipma kostka rozrzutnik 3t i przyczepa 5t. Był by to ciągnik pomocniczy na gospodarstwie 40h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiście, że fetorek. Taki 7711 to pewnie ma z 95 koni skoro podobno 7211 nie ustępuje mocą 85 konnym traktorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

renalut jest trochę silniejszy i ma 12/12 co będzie wygodniejsze niż w zetorze, zetor ma lepszy promień skrętu, co do wygody w kabinie to każdy ma swoje poglądy na pewno zaletą będzie że można wyrwać renówkę 40km/h i jest o 300 kg cięższa wałek oba mają 540/1000 więc tu remis ale w zachodnim będzie wygodniejsza obsługa i pompa całkowicie niezależna od wom, dostępność części właściwie to chyba trochę na + dla zetora jednak poza skrzynią to wszystko mi się wydaje w podobnej dostępności jak nie na sklepie to na następny dzień. szukać dobrego egzemplarza i wybrać w lepszym stanie 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

tylko zetor z prostej przyczyny łatwo go sprzedać bo czesi biorą a o reniach to szkoda gadać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

@tomek1974 argument totalnie bez sensu, jak za tą cenę zetor jest konstrukcyjnie 20 lat starszy a ceny zetorów nie odzwierciedlają tego co oferują, największe zalety to dostępność części stara sprawdzona konstrukcja i że sąsiad w portki popuści z zazdrości 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

polecam renault, mam już jeden 110 54 d ciężkich prac a teraz szukam coś mniejszego tak samo żeby dał rady zawieszanym 1000-1200 l i z większym rozsiewaczem, myślę że taka Renatka  spokojnie będzie latać z 1000 kg nawozu, c 360 800 kg się sypie, fakt że to katastrofa , renówki są bardzo trwałymi ciągnikami, i bardzo prostymi, o o wiele wygodniejsze od zetorka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Ja również obstawiam Renówkę sam użytkuje 160-94 tz  i ciągnik jest wygodny ,bez awaryjny i małe spalanie,   Nidy nie miałem Zetora ale uważam ze technologicznie Renault bije Zetora o głowę 

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

renia bije tego zetora na głowę, rewers i półbiegi, do tego wysoka i dość komfortowa kabina, udźwig i uciąg też o wiele lepszy, a obciążników na kole brak
jeśli trafisz ładny i zadbany z pewnością posłuży długo i bezawaryjnie

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

oczywiście że tak

 

Edytowano przez izydor6280
  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że wez zachodnią Renówke, miałem wcześniej przez 7 lat model 75.14 i można powiedzieć że bezawaryjna i bardzo małe spalanie, zetory to technologia za murzynami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
17 minut temu, arturwojtowicz napisał:

Oczywiscie że wez zachodnią Renówke, miałem wcześniej przez 7 lat model 75.14 i można powiedzieć że bezawaryjna i bardzo małe spalanie, zetory to technologia za murzynami. 

Zetor to taka lepsza c360 :D

ale polscy rolnicy kochają te zetorki i cena w górę idzie jakby bylo ze zlota 😛

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

tylko zetor ,popsuje się pierdołka to jadę do sklepu i kupuje ,konstrukcja prosta że dziecko naprawi a to jest najważniejsze , jak chcesz aby zetor mniej palił to załóż pompę rotacyjną  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy1997    2

Ja polecam zetora. Moze trochę mało biegów ale z maszynami które wymieniłeś bez problemu można pracować, w razie awarii to robota i cena podobna do c360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Tylko Renault porównując Fetora do Renault to jak porównać gówno do twarogu. Dostępność części do Fetora to bujda bo o ile do tych starszych krajowych wersji są oczywiście dostępne o tyle do tych nowszych a tym bardziej eksportowych można zapomnieć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

Mam dwa zetory z eksportu 92r i 99r i nie miałem problemu z dostaniem części tylko fakt że przez 10-12 lat użytkowania w jednym robiłem sprzęgło (od reki w agromie Kutno a że chciałem orginal Zetora to na drugi dzień z Kalisza sciagneli) a w drugim rurkahydrauliki zasilania pompy to od ręki w wiejskim sklepie w mojej okolicy w promieniu 30-50km nie spotykałem się w sklepie z częściami do renowek zostaje tylko i Internet ale wtedy to już trzeba mieć katalog części żeby się nie mylić . napewno teraz jest dużo łatwiej z częściami do zachodnich niż 20lat temu wiem to przykładzie claasa. I to też zależy jakie traktory są w okolicy jak jest sporo zachodnich to i sklepy z częściami zaopatrzone bo każdy chce zarobic


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj