News
MarcinNH

Zawory elektrohydrauliczne

Polecane posty

MarcinNH    118

Cześć, planujemy zrobić ehr do mojego traktora. Aktualnie czekamy na siłownik. Fajnie by było dorobić jeszcze elektrozawory do hydrauliki, są do kupienia takie na allegro tylko pytanie jak to zrobić żeby działało zamiast wajchy. Nie znam się na tym za bardzo a takiego tematu nie znalazłem. Ktoś podpowie? 

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

MarcinNH    118

Chce tylko do obracania pługa sobie zrobić i do opryskiwacza, bo musze dźwignie blokować żeby był ciągły przepływ przez opryskiwacz. Do sterowania podnośnikiem będzie tak jak jest dźwignia a nią steruje siłownik elektryczny, 

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    265

a to nie ehr to najłatwiej jak masz zasilanie z pompy podłączyć pod dodatkowy rozdzielacz elektryczny a z niego zasilanie (przez tuleję ciśnieniową ) dać dalej gdzie tam leciał -pewnie rozdzielacz zewnętrznych wyjść czy podnośnik .

zawor-elektryczny-e-1-12v.jpg.f1e7f9515aa7389d93f1516565360420.jpg

do pługa pasuje naciśniesz guzik i się obróci , a do opryskiwacza to jak ma chodzić cały czas pod ciśnieniem ? 

MarcinNH    118

Tak bo mam wszystkie sterowania w sterowniku i musi być ciągły obieg oleju. Ciśnienie robi się tylko jak np podnosze lance tak idzie na przelew wszystko

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kellyq
      Hej
      Postanowiłem zrobić drugą rozbudowaną wersje sterownika do zastosowania między innymi w wagoworkownicach półautomatycznych. Pierwsza wersja do zobaczenia w mojej galerii.
       Na ten moment:
      -mózgiem sterownika jest arduino uno
      -sterowanie za pomocą wyświetlacza dotykowego 3,2" 
      -sterownik dozuje towar na kosz wagowy za pośrednictwem jednego lub dwóch falowników, obsługujących silniki elektryczne, napędzające taśmę (taśmy), równie dobrze zamiast taśmy może być żmijka lub cokolwiek z silnikiem elektrycznym do którego można podpiąć falownik
      -ustawiamy wagę jaka nam pasuje w przedziale 1g - 999,999kg
      -ustawiamy opóźnienie dla przekaźnika sterującego elektrozaworami pneumatycznymi
      -możliwość ustawienia stopniowania prędkości taśmy w zależności od tego w jakim stopniu kosz wagowy jest napełniony (3 stopnie, definiowane przedziały wagowe i prędkości)
      -funkcja automatycznej kalibracji wagi i ręcznego dostrajania
      -wszystkie ustawienia zapisywane są trwale w pamięci urządzenia
      -funkcja zliczania ilości zważonych partii towaru

A teraz mini sonda, jakie wg Was ten sterownik powinnien posiadać jeszcze funkcje?

• Przez szymon15
      Mam zamiar zrobić drzwi przesuwne do garażu w którym trzymam ciągnik bo zawsze nawiewa mi liści, wchodzą oba psy i robią ****,przesuwne ponieważ nie mam za dużo miejsca na inny typ, więc tak.. mam wejście do garażu 5m szer. i 3m wys. (PRZYBLIŻENIE;garaż w stodole obok stajnia wszystko wybetonowane) uwarzywszy na to że trzymam tam ciągnik(c360 3p) jak mam zrobić prowadnice aby ich nie zgiąć przy wjeżdżaniu do garażu? Myślałem aby na górze zrobić prowadnice z takich dwóch kątowników zespawanych-nie wiem jak to się fachowo nazywa:)A NA DOLE CO? i z czego zrobić kółka na których będą się przesuwały drzwi?

Pozdrawiam:)
    • Przez igorass
      Witam,
      poszukuję numerów lakieru z palety RAL którymi Unia Grudziądz maluje swoje maszyny, chodzi mi o kolor zielony i czerwony którym malowane są np. agregaty uprawowe albo brony talerzowe.
      Jeżeli taki temat już jest, bądź tez wymaga przeniesienia to proszę moderatora o stosowne działania.
    • Przez dziki97
      Witam wszystkich mam pytanie do osób które posiadają żmijka do zboża z napędem przez motoreduktor. Buduję przenośnik poziomy który będzie zamontowany w 10 tonowej sztywnej przyczepie pod podłoga, normalnie zrobił bym napęd na paski niestety ogranicza mnie brak miejsca muszę zastosować silniki z motoreduktorem lub silniki hydrauliczny. przenośnik będzie miał prawie 6 m długości średnica ślimaka 140. Jakie macie u siebie motoreduktory w żmijkach???
    • Przez ktosik25
      Witam.
      Mam problem z rdzą na talerzówce, jak się sprawie pozbyć jej?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj