farmer_89

Krowa 600 plus

Polecane posty

samtech84    101

Zamiast plusów niech ludzie uczciwie zarabiają ze swojej pracy, a nie dają idiotyczne socjale wymyślając coraz to nowsze podatki itp. bo inaczej tego nazwać nie mogę

  • Like 8
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

proponowana doplata do krowy to nie socjal  , ciekawe czy ta doplata nie bedzie kolidowac z dotychczasowymi doplatami do krow i bydla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja to widze że inflacja sie rozpedza bo niedawno było 500 plus a teraz już 600 plus :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Po wprowadzeniu tej dotacji cenę mleka obniza do jednej złotówki, zeby sie rolnikom w glowach nie poprzewracalo od tego dobrobytu.. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

na razie  w rozporządzeniu pisze ze tylko wchodzą  w gre obory wolnostanowiskowe wiec dostana nieliczni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

jest juz rozporzadzenie  kiedy puscili w obieg , ja  znam tylko projekt 15 stycznia byl jeszcze w opiniowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

jezeli jest  z 4 listopada  to po co proceduja nad projektem  rozporzadzenia  u ardanowskiego na gov jest opiniowanie z data 15.01.2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

ale tego nie będzie tak prosto dostać, bo trzeba przecież zwiększyć powierzchnię na sztukę o 20% czy to stanowisko, legowisko czy bezlegowiskowa obora. tak czy siak dużo gospodarzy nie będzie mogło na to sobie pozwolić bo przecież nie będą przebudowywać nowych obór

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

z tego co plus minus zrozumialem to mozna zrobc kumulacje  powierzchnia  plus wypas chyba ze zle rozumuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Chyba można pakiety połączyć.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

mnie tylko interesuje czy mogą być krowy na uwiezi a reszte da się zrobić, a w moim przypadku przystosowac stodole na obore wolnostanowiskowa i to na kilkanaście sztuk mija się z celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

to by było za prosto i za łatwo, a w tym kraju nic nie jest proste i łatwe. ale to i tak nie zmienia faktu że gospodarz mający 100, 200 czy 300 krów nie będzie ich wypasał. pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

i jeżeli ktoś jest w jakims programie  np Mlody Rolnik nie może pomniejszyc stada jeśli ma w biznesplan wpisane krowy mleczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Znów idiotyczna zapomoga agencja jest zayeb... Susza nie radzą sobie z niczym a tu szykują nowe papierki i kontrolę się posypią a z nimi znając życie kary potrącenia z dotacji także myślę że niejednemu wyjdzie to bokiem. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/krowa-plus-i-swinia-plus-ustawa-przeszla-przez-sejm/

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/krowa-plus-i-swinia-plus-ustawa-przeszla-przez-sejm/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon360    13

jeżeli mam oborę uwiązową to jeśli zrobie za stodołą Pół hektara z pola łąki na wypas to kasę się dostanie czy trzeba jednak te 20% zwiększać stanowiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

z projektu wychodzi na to ze powierzchnia stanowiska  to osobne pieniadze  a wypas przez 120 dni to osobne pieniadze,jezeli zrobisz wypas to bedzie  kasa za wypas , jak nie zwiekszysz powierzchni stanowiska  o 20%  to nie bedzie kasy  za powierzchnie  tylko za wypas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Z tej krowy + to raczej skorzystają bardziej kombinatorzy niż rolnicy zajmujący się hodowlą. 

Stanowiska muszą mieć minimum 130cm szerokości i 200cm długości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj