mrjacoobek

Wiata na byki

Polecane posty

mrjacoobek    48

Witam 

Posiadam stodołe drewnianą i chciałbym dostawić do niej wiate na byki około 50 m2 i moje pytanie brzmi jak z pozowoleniem czy jest wymagane ile byków wejdzie (prawdopodobnie wolnostanowiskowa) i jaki mniej więcej koszt? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, debrzyna napisał:

Który sie tam wyśmiewa Nieładnie 

No co ? Wydawało mi się że żartem pojechałeś . 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

stawiasz wiatę 5x10 ta ściana 10 metrów długa robisz otwarta i tu stół paszowy 12 byków około będzie się mieściło a koszty to jak tanio zrobisz tak tanio będziesz miał grunt to słupy i dach a ściany to jakieś deski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrjacoobek    48
23 minuty temu, przemekuliski napisał:

stawiasz wiatę 5x10 ta ściana 10 metrów długa robisz otwarta i tu stół paszowy 12 byków około będzie się mieściło a koszty to jak tanio zrobisz tak tanio będziesz miał grunt to słupy i dach a ściany to jakieś deski

A obornik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrjacoobek    48
59 minut temu, przemekuliski napisał:

robisz jedną ścianę otwierana w sensie wrota 5m i już raczej nic trudnego aby słupy ci wytrzymały

No dobra ładowaczem ale gdzie bydło w tym czasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj