Danioslaw7

Wymiana WOM Ursus C-360

Polecane posty

Danioslaw7    0

Witam mam problem z wymianą wałka wom w c 360 oraz z zebatka krórą zaznaczyłem na zdjęciu(wymieniam gdyz frez na wałku jest bardzo juz zużyty oraz zębatka nie pracuje osiowo jest podbita Co powoduje straszne zgrzytanie przy pracujacym wałku) I nie wiem za bardzo jak go wybic czy musze rozpolawiac ciagnik? Jeszcze czy łozysko ktore zaznaczyłem wybija się do skrzyni aby je zdemontować? Z góry dziękuje za odpowiedzi I wszelkie dorady:) 

DSC_0079~2.JPG

DSC_0081~2.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioslaw7    0

Tylko ze nie wybije tego do tyłu gdyz bedzie blokowała zebatka ktora jest zaspawana do wałka I czy musze go rozciac aby wyszedl (bo I tak do nicz ego by sie nie nadawał juz) 

Czy to są moze 2 osobne element? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18

Wałek tylny i tą jak mówisz zębatka jest oddzielna. Wałek wom wyciągasz do tylu a ta zębatke do przodu musisz rozpolowic ciagnik miedzi skrzynia a mostem i go wyjac do przodu ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

czy 360 a 355 a 4011 różniły się jakoś tymi walkami? Kiedyś czytałem że w 360 są się wymienić sam WOM bo jest dzielony. A 4011 miał jeden wałek i trzeba było rozpolawiac. Ale może się mylę. Sami mamy 355 i też wałek jest słaby i nie wiem jak się za to zabrać.


https://youtu.be/WhLZnE5LzWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18

Jeśli chodzi o walkę to tak jest ze w 40 jest długi a w 55 60 jest krótki dzielony na dwa. Żeby szybko sprawdzić można odkręcić z tyłu tą pokrywke z uszczelniaczem i spróbować wyciągnąć do tylu. Wtedy widac czy mam długi czy krótki. w przypadku długiego spadnie nam koło zębate w przedniej części skrzyni od walka wom i później trzeba je dobrze włożyć najlepiej własne zrobić mniej więcej jak ten gość z filmu. Co do tej tuleja z trybem co napędza pompę żeby go wyjac trzeba wywalić właśnie wałek wom i rozebrać skrzynie przy moście wtedy go wyciagniesz do przodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Niczego nie musisz rozpoławiać.Tam są dwa wałki dzielone,rurowy na pierwszym,i całościowy na drugim zdjęciu,na drugim zdjęciu już wyjdzie przez tył,na wieloklinie jest otwór przelotowy,włóż śrubę i podważaj łyżką przez obudowę i wyjdzie z łożyskiem.Drugi wałek wyjdzie przez pokrywę pompy od dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18

Jeśli się da dołem to spoko nie wiedziałem, wiem ze kolega nie mógł go tak wyjac i rozkręcał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr39    0

Kurcze mam pytanie odnośnie wyciągnięcia 2 wałka Wom pod skrzynią. Czy on ma luźno wyjść do tyłu ciągnika czy tam jest jakieś zabezpieczenie bo jest kilka postów o tym ale nie ma konkretnej informacji jak się go wyciąga...

Może ktoś napisać jak się go wyciąga bo próbuje go wepchnąć ale nie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez silver90
      Witam mam pytanie czy ktoś z was wlewał do ursusa c360 do skrzyni olej Jasol utto 10w30. Chciałbym go tym zalać żebym mógł wywracać  przyczepy nim i moim drugim ciągnikiem który chodzi na tym właśnie oleju. Co wy o tym sądzicie? Proszę o odpowiedzi. 
    • Przez Ursusc385
      Zeby chodziło leciutko wystarczy załozyc przedłouzke do tego co wychodzi od silnika
      i załozyc łancuch jutro przesle zdjecia
    • Przez Szymono2106
      Witam.Posiadam zetora proxime 90 power z 2012r. Ma 2000 godzin. Na drugim półbiegu to znaczy jak świecą sie dwa żółwie zaczął się ślizgać pod obciążeniem. Bez obciążeni jedzie normalnie. Czyżby tarczki? Czy może coś innego. Da sie to jakoś jeszcze sprawdzić bez rozbierania? Dodam że na jednym półbiegu jedzie jak należy.
    • Przez Davidastra
      Witam panów mam następujący problem w moim 3p podczes pracy z womem np . prasą czy rotacyjna powyżej 1000 - 1200 obrotów silnika słychać dziwny odgłos przypomina odgłos pracujących bębnów kosiarki rotacyjnej no może jest troche tępszym odgłosem .Tylko podczas cięższej pracy WOM - em Kolega stwierdził że tak ma ten typ Ale mi się to niepodoba Dodam że wszystko sprawnie działa i lekko wskakuje WOM .
    • Przez MateuShew
      Witam użytkuje ursusa 4011 po 9 latach bez uruchomienia. Odpaliłem go kilka miesięcy temu  pojawił się  pewien problem odnośnie podnośnika w 4011. Bowiem kiedy chce podnieść  cięgła do góry ursus podnosi normalnie lecz  kiedy chce je opuścić i dam dźwignię na sam dół to on wtedy też podnosi, lecz gdy dźwignia jest po środku cięgla opadają na sam dół. Wie ktoś co może być przyczyną ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj