barosz99

Owies zasiany po życie na kiszonke

Polecane posty

barosz99    2
Jak myślicie czy udało by się zebrać owies na ziarno zasiany po życie na kiszonke na początku maja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman_h2    67

loteria z deszczem w maju prędzej liczył bym na sierpniowe ulewy po jeczmieniu ozimym posial bym np słonecznik. Słomę jęczmienna bydło też chętnie pobiera a pewnie i wartość jej plus ziarno większa jak żyta na kiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roman_h2 napisał:

loteria z deszczem w maju prędzej liczył bym na sierpniowe ulewy po jeczmieniu ozimym posial bym np słonecznik. Słomę jęczmienna bydło też chętnie pobiera a pewnie i wartość jej plus ziarno większa jak żyta na kiszonke

Dobrze zebrane żyto na kiszonke ma 16%białka w dodatku wprowadza bardzo dużo masy a na słomie nic nie urośnie. Ale na owies nie liczyłbym jedynie na kiszonke możesz posiać albo zamiast owsa żyto jare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    851

Ja jak kiedyś zasiałem owies po życie to przyszła susza i zebrałem 1balota z ha to gdzie tu mówić o kombajnowaniu 

Według mnie to się nie uda bo posiejesz owies około 15maja, on będzie miał przyspieszoną wegetacje bo temperatury to każdy się jakie są w czerwcu, ledwo zacznie się krzewic to zaraz w źdźbło strzeli i plon będzie marny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

u nas w okolicy sieją po życie wcześnie zebranym kukurydze na kiszonke


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barosz99    2

Mam zasiane żyto i życice taką mieszankę 8 ha i pójdzie to w pryzme kukurydze zasieje tylko na 3 ha po życie. Bliżej lasu nie ma sensu bo dziki wszystko wybiorą a na pozostałej części myślałem o owsie peluszce i łubinie słodkim Owies by może i dał radę jak by deszcze przechodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku tak zrobiłem z owsem z myślą że strące i zbiore troche zielonki i nigdy więcej, nadawał sie jedynie pod talerzówke w lipcu a ten rok zapowiada sie równie ostro sucho. Jeszcze kilka lat i jedynie sosna i kaktusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

U nas w tym roku niektórym po żniwach owies urusł prawie do koszenia, zasiana była mieszanka zbóż na poplon do bydła, nie dużo brakło żeby były drugie żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlaczek    0

A może by tak sorgo czy nutri honey spróbować, mogło by się udać nawet przy suszy, a plon też nie mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

Wzięliśmy kiedyś w dzierżawę pole od sąsiada , pod koniec kwietnia dopiero stwierdził ,że nie będzie obsiewał i postanowił oddać. Pole w niezbyt dobrej kulturze , nie ruszane od żniw , przeleciałem to talerzówką , później obornik , orka i siew owsa 1 maja bo akurat to zboże jeszcze było w zapasie. Wyrósł ładny owies , plon nie dał wiele gorszy ,niż te siane w normalnym terminie. Koszony był około połowy sierpnia. Tylkoo ,że to było parę lat temu gdzie z wiosny był zapas wody a i maj i czerwiec był bogaty w opady...


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
11 godzin temu, barosz99 napisał:

Jak myślicie czy udało by się zebrać owies na ziarno zasiany po życie na kiszonke na początku maja ?

Sianie owsa po życie to proszenie się o kłopoty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barosz99    2
soltys48 napisał:

11 godzin temu, barosz99 napisał:

Jak myślicie czy udało by się zebrać owies na ziarno zasiany po życie na kiszonke na początku maja ?

Sianie owsa po życie to proszenie się o kłopoty 

Dlatego was się o to pytam 😛 to Co byś Ty radził ?😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262
1 godzinę temu, barosz99 napisał:

To co byście polecili żeby zasiać coś po życie na kiszonke?

Można by spróbować jęczmień jary. Jeżeli będzie wilgoć to po tygodniu już powinien być na wierzchu. Słoma dobra na paszę ,zboże na śrutę lub sprzedaż ,pod warunkiem ,że coś urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8
3 godziny temu, soltys48 napisał:

Sianie owsa po życie to proszenie się o kłopoty 

 co masz na myśli konkretnie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Owies w kwietniu na wiosennej orce na piachu to nieporozumienie. A tym bardziej w maju. Autor tematu pisze że pole jest pod lasem, wiec pole to suchy piach na 99%. Tym bardziej nie będzie tam rósł jęczmień. Łubin słodki wyżra sarny. Kukurydzę dziki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barosz99    2
Buszmen11 napisał:

Owies w kwietniu na wiosennej orce na piachu to nieporozumienie. A tym bardziej w maju. Autor tematu pisze że pole jest pod lasem, wiec pole to suchy piach na 99%. Tym bardziej nie będzie tam rósł jęczmień. Łubin słodki wyżra sarny. Kukurydzę dziki. 

Az taki piach to nie jest bo pszenżyto potrafi 7 ton wydać z ha . 4-5 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810
5 godzin temu, barosz99 napisał:

Dlatego was się o to pytam 😛 to Co byś Ty radził ?😛

Jego nie pytaj :D jak siales zyto to on sie do owsa szykował :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barosz99    2
szymon09875 napisał:

5 godzin temu, barosz99 napisał:

Dlatego was się o to pytam 😛 to Co byś Ty radził ?😛

Jego nie pytaj :D jak siales zyto to on sie do owsa szykował :D

🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a co w ogóle  barosz99 Chcesz osiągnąć ? czy pasze objetosciową z owsa czy ziarno skosić kombajnem ?

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barosz99    2
jarecki napisał:

a co w ogóle  barosz99 Chcesz osiągnąć ? czy pasze objetosciową z owsa czy ziarno skosić kombajnem ?

Ogólnie żeby coś z tego było może być i zielonka na kiszonke albo coś nawet na ziarno żeby pole nie leżało odlogiem

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Dziś zaorałem pod owies czyli czwartek  i czy będzie dobrze jak zasieje go w sobotę ? Gleba słaba , do soboty to pewnie już kurzyć się będzie  Oczywiście pole zwałowane będzie przed siewem  
    • Przez LukaszC5
      Piszcie wszystko co wiecie o czarnym owsie,najbardziej interesuje mnie jak wypada jego plonowanie i wykorzystanie jako pasza w porównaniu do zwykłego owsa.
    • Przez MF6190
      Witam
      Mam pytanie odnośnie owsa głuchego w owsie, chce zrobić teraz zmianowanie po pszenżycie i w siać na wiosnę owies, tylko jak się pozbyć później tego owsika, chciałem axialem ale to spali mi też owies. I tu moje pytanie czym opryskać aby nie rósł owsik ?
    • Przez vailus
      Cześć. Czy można pryskac mieszankę owsa i pszenicy jarej zestawem tristar 50 sg + herbistar 200 EC?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj