Luki995

Faktury bez NIP

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Luki995    88

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy wydano komuś fakturę z numerem pesel? Bo jak wiadomo 1 stycznia weszła ustawa o obowiązku podania numeru NIP nabywcy na fakturze i ja w związku z tym nie dostałem ostatnio faktury za zakupiony koncentrat paszowy (  jestem ryczałtowcem ale jako że jestem młodym rolnikiem to zbieram faktury na dowód prowadzenia gospodarstwa żeby ewidencja przychodów i wydatków nie była pusta). Dotychczas posługiwałem się numerem PESEL jako normalna osoba fizyczna. Chodzi mi o fakturę za zakup paliwa. Zbliża się termin składana wniosków o zwrot akcyzy i na stacji chyba nie wydadzą faktury bez NIPu. Jak z tym u was?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Mam podobną sytuacje ale nip posiadam bo bank chciał do założenia konta rolniczego, także możesz sobie wyrobić nip a z vatu i tak się nie rozliczać. Choć to nie gwarancja tego że dostaniesz fakturę bo mam taką jedną firme że nie chce dać faktury bo nie rozliczam się z vatu i koniec... nawet paragonu imiennego nie chcą dać tylko zwykły, także w książke przychodów i rozchodów wpisuje także zwykłe paragony... Są też firmy takie, które wydawają faktury imienne bez nipu ani peselu...

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88
40 minut temu, JD1052 napisał:

Mam podobną sytuacje ale nip posiadam bo bank chciał do założenia konta rolniczego, także możesz sobie wyrobić nip a z vatu i tak się nie rozliczać. Choć to nie gwarancja tego że dostaniesz fakturę bo mam taką jedną firme że nie chce dać faktury bo nie rozliczam się z vatu i koniec... nawet paragonu imiennego nie chcą dać tylko zwykły, także w książke przychodów i rozchodów wpisuje także zwykłe paragony... Są też firmy takie, które wydawają faktury imienne bez nipu ani peselu...

Mi chodzi przede wszystkim o faktury za paliwo które kupuje na orlenie. Tam chyba powinni dać fakturę z nipem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można normalnie wystawić fakturę bez nipu, lub fakturę z numerem pesel. Różnica polega na tym, że teraz jeśli wystawia się fakturę do paragonu, i na tym paragonie nie ma numeru nip tego samego co na fvat, to nie można jej odliczyć.

  • Like 1

PROMOTOPONY.PL

Sklep online

Opony rolnicze / Opony przemysłowe / Dętki / Ochraniacze

BKT TIRES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

byłem w takiej samej sytacji ale przeszlem batalie z urzędem skarbowym i mam NIP . w skarbowce nie ma nikogo zorientowanego i wysylali mnie to tu to tam a teraz tylko czekam aż dowiem sie ze prowadze działalność 😂.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88
15 minut temu, robi57362 napisał:

byłem w takiej samej sytacji ale przeszlem batalie z urzędem skarbowym i mam NIP . w skarbowce nie ma nikogo zorientowanego i wysylali mnie to tu to tam a teraz tylko czekam aż dowiem sie ze prowadze działalność 😂.

Ja właśnie jutro wybieram się do US. Czy wepełniałeś może NIP-7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

mi na orlenie normalnie wystawiają bez NIP tylko zapytali czy deklaruje sie że nie jestem płatnikiem vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huncut    1

Osoby fizyczne nie muszą już od dawna posiadać NIP-u jeśli nie prowadzą działalności i nie są płatnikami VAT. Nie wiem, czy nawet jest taka możliwość, że NIP wydadzą, bo do niczego ci niepotrzebny.

Edytowano przez huncut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
pawel_rawa napisał:

mi na orlenie normalnie wystawiają bez NIP tylko zapytali czy deklaruje sie że nie jestem płatnikiem vat

ja brałem tez na orlen ie i bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
  • " Zmiana przepisów wprowadzająca NIP jako obowiązkowy element paragonu, na podstawie którego może zostać wystawiona faktura, dotyczy wyłącznie transakcji pomiędzy firmami. W przypadku transakcji tzw. B2C, czyli pomiędzy firmą a osobą prywatną, obowiązują przepisy w brzmieniu dotychczasowym. "

https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/faktura/3069283,Obowiazkowy-NIP-nabywcy-na-paragonie-od-1-stycznia-2020-r.html


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj