andzin

Owies z grochem.

Polecane posty

andzin    20

Tak jak w tytule jak wymłucić bizonem owies z grochem taką mieszankę jak by posiać. Czy są jakieś opryski od ziela? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Jako pasza dla bydła, i dobry przedplon na pszenżyto szczególnie że to czwarta i piąta klasa ziemi.

A konkretnie to jaki oprysk na tą mieszankę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek39    3

z oprysku przedwschodowego został sam chlomazon [command] tak więc nic z doglebowego nie zostało na ogroch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

stosowałem pendigan to zamiennik stompa chyba , pryskałem przed wschodowo , przepusciło ziele .zdenrwowałem sie i powschodowo zrobiłem chwastoxem i  został owies .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Od lat sieję taką mieszankę , pryskam chwastoxem 1,2 -1,4 l/ha a z młóceniem nie mam żadnego problemu ale nie mam bizona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Jaki chwastox. Jakie obroty dajesz a jak żeby nie pobić grochu a żeby wymłucić owies. Jakie proporcje siejesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
16 godzin temu, ZELKOW napisał:

a po chwastoxie grochu nie wzieło ?

wzieło i dlatego został sam owies .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Jeżeli zastosujesz chwastox turbo i na dodatek pełną dawkę to się nie dziwię że ci groch wymiotło , tylko extra i max 1,2 l/ha , czasami daję 1,4 ale to zależy od pogody , grochu wsiewam od 100 do 150 na ha , zależy na który kawałek jaki groch itp . młócę starym MF 87 , zakładam sito do owsa i wszystko , obrotów młockarni w tym kombajnie się nie reguluje , jakiś niewielki procent groch jest przetrącony ale mi to zwisa i tak na paszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2020 o 21:16, pepe2 napisał:

Od lat sieję taką mieszankę , pryskam chwastoxem 1,2 -1,4 l/ha a z młóceniem nie mam żadnego problemu ale nie mam bizona .

Witam,siejesz dalej taką mieszankę jak tak to w jakich proporcjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Kordar
      Witam, owies siany na początku marca, czy coś z niego może być ? Dodam, że jest siany na VI klasie ziemi, sam piach a deszczu znikome ilości jak na tą porę roku


    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Dziś zaorałem pod owies czyli czwartek  i czy będzie dobrze jak zasieje go w sobotę ? Gleba słaba , do soboty to pewnie już kurzyć się będzie  Oczywiście pole zwałowane będzie przed siewem  
    • Przez LukaszC5
      Piszcie wszystko co wiecie o czarnym owsie,najbardziej interesuje mnie jak wypada jego plonowanie i wykorzystanie jako pasza w porównaniu do zwykłego owsa.
    • Przez MF6190
      Witam
      Mam pytanie odnośnie owsa głuchego w owsie, chce zrobić teraz zmianowanie po pszenżycie i w siać na wiosnę owies, tylko jak się pozbyć później tego owsika, chciałem axialem ale to spali mi też owies. I tu moje pytanie czym opryskać aby nie rósł owsik ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj