drajwer12

Młocarnia Bizon

Polecane posty

Gość   
Gość

w moim przypadku było łożysko rozwalone + ramiona wygiete i pas na odrzut. jest jak narazie 3mm pod kołem pasowym ale tarcze jeszcze całkiem sie nie zeszły jeszcze podkrece tą śruba pod podajnikiem ziarnowym. Mam jeszcze pytanie odnosnie śrub mocujacych cepy na bebnie, są trochę wytarte tzn połowa "łba" starta, cepy są ok, czy to normalne?? Czy trzeba je zmienic?

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koparka    0

Czyli po przeczytaniu tego tematu można wyciągnąć taki wniosek że jeśli pas wystaje ponad obręcz kola odrzutnika to obroty młocarni powinny być wystarczające do omłotu pszenicy czy pszenżyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wręcz przeciwnie,jeśli pas wystaje ponad obręcz koła odrzutnika to są pełne obroty bębna młocarni około 1140 obr. jeśli zboże jest suche i dojrzałe to w zupełności wystarczy np. 900 obr. bo przy wyższych może " śrutować" ziarno i nie potrzebnie obciąża sita zbyt rozdrobnionymi zgoninami, ustawienie obrotów czy szczeliny klepiska zależy od różnych warunków a nie od jakiś regułek czy wzorowaniu się na ustawieniach u sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Witam, mam mały problem korbke mam ustawiona na max tak ze prowadnica lekko obciera o koło młocarn a prędkość młocarni wynosi ok 950obr przy prędkości silnika 2200, czy jak dokręce śrube ze sprężyną to powinno się poprawić, bo nie chce aby coś się tam tarło i wydzielało ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie, dokręcenie śruby ze sprężyną nie zwiększy Ci obrotów bębna, tylko zwiększy na pięcie pasa.

Być może Masz przy tarty już pas po niżej 50mm i dla tego już nie osiąga pełnych obrotów.

Pod żadnym pozorem prowadnica nie może ocierać o koło pasowe, musi tam być przerwa, bo spalisz kombajn.

Jest możliwość jeszcze zwiększenia obrotów - z tyłu za kołem pasowym na odrzutniku jest śruba co napina orczyk, ona wchodzi w kadłub, trzeba zluzować kontrę i drugą nakrętkę dokręcać do kadłuba, tylko pas powinien być albo mocno zluzowany, i po lekkim dociągnięciu, obracane kołami ażeby go wypychało do góry, albo najlepiej zdjęty, bo inaczej nic nie zrobisz, bo dokręcając tą nakrętkę do kadłuba, ściskają się koła na odrzutniku, a z napiętym pasem nie ściśnie.

 

O tu Masz to dokładnie pokazane rys. 66 ,pomoże, bo u siebie to robiłem.

 

large_125769677.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

zmierzyłem pas i po zewnętrznej stronie ma 47mm a od wewnętrznej 36mm i obroty przy 2100 obroty bębna wynoszą ok 870 a korba jest już przykręcona do oporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Silnik powinien mieć około 2300 obr. a 47mm po zewnętrznej to pas jest już wytarty i dlatego nie może osiągnąć 1100 obr.

Jak jest jeszcze dobry, to poluźnij pas i podkręć tak jak pisałem wyżej, to trochę się podniosą, lub wymień pas na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Po 30 godzinach bezawaryjnego koszenia zauważyłem, że pas od młocarni jest pęknięty od wewnątrz i jak już pęknie będę musiał wymienić tylko jaki najlepiej wybrać jakiej firmy i jak go wymienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giziulek    11

Witam, jestem posiadaczem Bizona Z056/5 Super i od jakiegoś czasu mam problem z łożyskami na odrzutniku po wykoszeniu kilku/kilkunastu hektarów wysiadają mi, jaka może być przyczyna? Tawotowane jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łożyska oporowe tak? Nie za mocno je skręcasz? Moze w tym jest przyczyna?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Witam, jestem posiadaczem Bizona Z056/5 Super i od jakiegoś czasu mam problem z łożyskami na odrzutniku po wykoszeniu kilku/kilkunastu hektarów wysiadają mi, jaka może być przyczyna? Tawotowane jak należy.

 

Miałem ten sam problem. Dwa razy w tym roku je robiłem bo popełniałem ten sam błąd. Są dwie możliwości, albo za ciasno zakręciłeś pokrywę, albo źle złożyłeś łożyska. Pokrywa ta zakręcana dornikiem lub czymś innym pełni rolę tylko i wyłącznie osłonki. Dokręć ją do oporu, a później odkręć o jeden obrót i zabezpiecz. Dobrze jest też włożyć filc w tą nakrętke, ona ma tam takie podtoczenie, tylko dobrze nasączony olejem. Dzięki temu jak się smaruje to smar nie jest wypychany na zewnątrz tylko idzie na drugie łożysko. Kolejna sprawa to poprawne założenie szalek łożyska. Ciaśniejszym na zewnątrz tej oprawy, czyli jedna szalka musi wejść na oś piasty i być nie ruchomo. Z resztą będziesz widział bo jedna będzie ciasna a druga będzie latać po tej osi jakbyś nawet się pomylił.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

witam mam takie pytanie gdy koszę swoim bizonem i bez wzgledu na zboże spadają obroty młocarni pas jest nowy koła też w porządku co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maldar    12

sprawdz naciąg pasa młocarni, naciąg jest z prawej strony za kołem pasowym od mlocarni za cięgłami od biegów, śruba jest na klucz 24 a ta sprężyna napinaczu ma mieć wartość okolo 9,5cm mierzone po zewnątrz miseczek

Edytowano przez Marcin91
błędy ortograficzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

dokręciłem tą sprężyne teraz tylko czekać na pogode i wszystko sie okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Witam, chciałem zapytać jakie części wymienić alby zwiększyć obr młocarni ?. Proszę o pomoc. :)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jak najprościej wymienić pas młocarni bo u mnie już trzyma się na włoskch, jest pęknięty, i tak wytrzymał ok 20 godzin koszenia a już od dawna zakupiony nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

To znaczy bizona mam 2 sezon i wszystko jest oryginalne nic nie było wymienianie, max obroty bębna młóconego przy obr silnika 2500 to 800-850. Chciałbym aby miał z 1000.

Edytowano przez PRZEMOxD11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zmierz szerokość nowego i starego pasa jak nowy just dużo grubszy to załóż nowy i tyle.A co do zmiany pasa to musisz zdjąć dolne koło wariatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Dokładnie, wymień pas na nowy i sprawdź, prawidłowo założony i pracujący powinien wystawać przy maksymalnej prędkości ok. 1-2mm poza obwód koła od odrzutnika. Wtedy spokojnie powinieneś osiągnąć 1000obr/min.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Jakie ma zastosowane koło pasowe odrzutnika na 3 pasy, gdzie wszędzie spotykamy standardowe koło 2-pasowe? (znalazłem takie koło w garażu nowe i zastanawiam do czego je przypiąć...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj