drajwer12

Młocarnia Bizon

Polecane posty

aro1975    324

mogą być również wytarte tarcze na odrzutniku i pas nie wyjdzie powyżej tarcz pomimo skręcenia do oporu. zaproponuję Ci patent jaki miałem w bizonie, chociaż będzie trochę roboty: kupiłem nowe tarcze na odrzutnik + wewnętrzna blacha (kółko), nowe tarcze założyłem na odrzutnik, a stare z odrzutnika założyłem na młocarnię. nawet na starym pasie obroty były powyżej 1000. kombajn bez wymiany pasa chodził około 6 sezonów i tak został sprzedany. jak coś to pytaj na priv bo są jeszcze szczegóły dotyczące napięcia pasa, a nie chce mi się pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Mam takie pytanie czy jezeli pas ma 48 mm  i jest w dobrym stanie a obroty max wynosza tylko 950 przy 2200 obr silnika to pay jest juz zlomem i go wywalic czy idzie nim jeszcze skosic okolo 30ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Czytajac ten temat mam rozumiec ze jezeli pas sie zdziera to siada  od glebiej w odrzutnik?  w noim wypadku  ma  on 48 mm szerokosci  i  jest nad talerzami okolo 3 mm co mam zrobic by zwiekszy obroty? czy wymiana pasa cos da jezeli nowy pas tez bedzie tyle wystawal ? Jest jeszcze opcja ze ktos  podkrecal na tej  regulacji odrzutnika. A czy naciag  paska ma wplyw na  obroty? bo moj jest dosyc naciagniety ale nie jest tez jakos bardzo podciagniety ;) idzie cos z tym zrobic by uzyskac te 1000 obr przy 2200na silniku ?

Edytowano przez Snajper20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Pewnie 48 mm?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak wystaje 3 MM to musisz mieć 1000 ale do czego ty potrzebujesz takich obrotów przecież ty już zboże łupiesz i plujesz za kombajnem 900 to już do suchego ziarna to już jest krytycznie no chyba że rozkręcasz młocarnie i ognień aby szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Nie mowie ze potrzebuje takie obroty miec ;) poprostu kupilem kombajn 1 go przegladam i usuwam jakies usterki nie powiem ze kombajn w zlym stanie ale powiem ze jest zdziadowany poprzedni wlasciciel usuwajac usterki kombinowal by to zrobic aby dzialalo np na wytrzasaczach zamiast dac klin nowy to wolal zapasac go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Proponował bym kupić tachometr np:http://allegro.pl/nowy-tachometr-laserowy-lcd-obrotomierz-ad32-i4977477769.html#tabsAnchor i pomierzyć sobie obroty nie tylko młocarni ale i silnika. Nie kosztuje majątku a dużo może wyjaśnić, wiem z autopsji. Obrotomierze w Bizonie potrafią mocno przekłamywać,u mnie po pomiarach okazało się że silnik bez obciążenia miał 2700obr/min, a młocarnia przy ustawieniach jakie podajecie ma 1100 i to przy obrotach sil. 2400 gdzie obrotomierz pokazywał poniżej 1000 jak sil. miał 2700.

 

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

skoro mowisz ze  900 mi wystarczy to kupie pas nowy i powiesze go sobie a tego tylko przereguluje i naciagne  lepiej bo szalu z tym nie ma ;) i mam pytanko aby odsunac ta dzwignie od kola to musze skrecic na tej srubie z nakretkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

Jeżeli masz 3mm pas ponad talerze na odrzutniku to szukaj problemu w zegarze prądnicy bądz w kablach. Takie wysuniecie pasa zapewnia ponad 1000 obrotów . mechaniki nie oszukasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

w bizonie jest tak że odrzutnik przy 2200 obr silnika ma 840 obr/min czyli jeśli pas porusza się po jednakowym obwodzie koła odrzutnika i bębna młocarni , uwzględniając jakaś sprawność nie powinieneś mieć mniej jak 800 na bębnie. a najlepiej sprawdzić to przyrządem do mierzenia prędkości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

dokładnie 830-840 prędkość odrzutnika. Możesz też zrobić mały eksperyment jęzeli znasz troche matematyke.na wyłączonej mlocarni i silniku zrób sobie znaki na talerzech odrzutnika i mołcarni względem czegoś stałego  zrób jeden pełny obrót talerzem odrzutnika i zobacz o jaki kąt więcej niz pełen obrót przesunie sie talerz na bebnie młocarni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Dobra, jak narazie dzieki za rady jade na małe zakupy za chwile i coś bede działał. Mozecie mi tylko zdradzic  jak najszybciej rozkrecic te dociski kół żeby wrazie czego  wyjac pas; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Macie racje! coś mnie oszukuje :) jeżeli obroty odrzutnika sa 840 obr przy 2200 silnika a ja mam po zmianie pasa ustawienie go prawie na zero z kolem odrzutnika mam tylko nie cale 900 obr. przy 950 obr obcieral mi ten plaskownik wiec go musialem odsunac z 5 mm ;) na mlocarni pas siedzi praktynie na spodzie. Jakie obroty powinienem miec przy takim ustawieniu? 1000 czy nawet wiecej ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I rozkręciłeś to koło pasowe? Ono gorzej wygląda niż się rozkręca. Nie ma aż takiej tragedii, w sumie ostatni raz to robiłem z 8 lat temu i po kolei nie powiem ci co i jak, ale nie ma się co bać, idzie gładko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

wystarczy tam rozkrecic sprezyne, pozniej pod podajnikiem te nakretki rozpiac te dzwignie na kolach na dole od sprezyzny i  u gory od tege Z pozniej na mlocarni 2 nakretki sciagnac;)  i wszytko sie rozchodzi ladnie;) do tego pare paskow i lancuch  sciagnac trzeba, zeby sie nie meczyc ;D

Edytowano przez Snajper20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

Mam problem w swoim bizonie z odrzutnikiem założony jest nowy pas i nie da się napiąć w żaden sposób, pas jest zagłębiony jakieś 5mm w talerzach odrzutnika. W odrzutniku były zmieniane łożyska z obudową a nawet talerze były staczane od wewnątrz po 2mm żeby sie lepiej schodziły ale to nic nie dało pas dalej luźny. Co robić ? Bo już pomysłów mam mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Sam nie wiem jak to tam jest do konca ogarniete ale czy przypadkiem nie musisz miec skreconej korbki od obrotow na maxa? i dopiero wtedy dokrecasz za odrzutnikiem te 2 nakretki a nastepnie na dole uciagasz pas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

witam , jakie mogą być przyczyny zgięcia wałka odrzutnika z prawej strony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

zatrzymanie młocarni tak zwane raptowne zaduszenie, łożysko zatarte, przemęczenie materiału, może byc tysiąc przyczyn.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

a mogło być przez napęd podajników ? bo łozysko mi sie zatarło w wkole napinaczu i łancuch zerwany został

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

bez przesady ale zeby skrzywic  wał to potrzebna jest siła;) zatarte  lozysko to raczej na podajniku mysle ze to za mala siła ;)nie zabiles czasem mlocarni?  i wogole czy jestes pewny ze wal masz krzywy ? jakie objawy ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

jestem pewien ze jest krzywa w jedną strone, bo jak jest wlaczona to widac po kole zebatym jak nim faluje , i nie zabiłem młocarni ,wszystko chodziło do konca, nie wiem co jest grane

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj