drajwer12

Młocarnia Bizon

Polecane posty

pasiu66    18

Mi się wydaje właśnie, że pas ma duże znaczenie tzn. jego szerokość. Pas mam schowany jakieś 1,5cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Regulacja powinna być dociśnięta do samego przenośnika a co dalej nie możesz kręcić regulacją dalej to sprawdź czy nie dokręciłeś regulacji na pomoście do nakrętek kontrujących ramie przy dźwigni regulacji obrotów koło koła młocarni.Musisz zlokalizować ten pręt od regulacji z pomostu za kołem młocarni.Tam powinny być nakrętki kontrujące ograniczające ruch albo masz zapieczone ramie regulacji na sworzniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Czy mógłby mi ktos powiedzieć lub podaj link do zdjęcia jakiegoś jak podłączyć nadajnik obrotów młocarni w bizonie? gdzie masa a gdzie prąd, jakie napięcie powinno być? 24v? Mam nowy pas młocarni nowe koła na odrzutniku pas wystaje ok 3mm a wskaźnik pokazuje 600 obrotów więc wydawać by się mogło że ten czujnik jest walnięty, jak go ewentualnie sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Co do podlaczenia to sa schematy instalacji w Internecie, ale mase masz przykrecona do jednej z 4 srubek pradniczki.

Nadajnik obrotow dziala jak dymano w rowerze im szybciej sie kreci tym wyzsze napiecie i wiecej wskazuje licznik(voltomierz tylko z inna skala) wiec nie ma tam tylko stalych 24V.

Zegar tez moze byc walniety ale zadziej sie to zdarza.

Jak bedziesz ciagle jezdzil z tym 3mm za kolem to ci sie zrobi prog na pasie, ja zawsze wpuszczam pas 1mm do srodka jak potrzebuje max. obr. np. do jeczmienia, ktory wymlaca sie ciezko.

 


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mam pytanie czy na 3pasie rozerwanym tj jeden jest oddzielnie można jeździć? Chodzi o to że pas jest jeszcze dobry ale przez pewną awarię się rozdzielił, awaria usunięta tylko trochę szkoda mi go wyrzucać jak myślicie da redę pokosić w taki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Mam pytanie czy na 3pasie rozerwanym tj jeden jest oddzielnie można jeździć? Chodzi o to że pas jest jeszcze dobry ale przez pewną awarię się rozdzielił, awaria usunięta tylko trochę szkoda mi go wyrzucać jak myślicie da redę pokosić w taki sposób?

Nowy w zapas i w pole a co miałeś za awarie że go rozpruło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U nas taki na sieczkarni chodził z 4 lata (ok. 150 h) w 40% był rozdzielony (oczywiście zapas był) .


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Chodzi o ten trójpas 3HB 2940 a co do awarii to ten napinacz (czy jak to się nazywa? http://www.google.pl/imgres?safe=off&client=firefox-a&hs=RrT&sa=X&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1280&bih=697&tbm=isch&tbnid=wKLafHNNNLxcLM:&imgrefurl=http://agromasklep.pl/sklep/product.php%3Fid_product%3D4508&docid=9Tqd32s0lnyUrM&imgurl=http://agromasklep.pl/sklep/img/p/4508-3088-thickbox.jpg&w=1024&h=768&ei=lo3xUd-5DMWQswaKyYHIBg&zoom=1&ved=1t:3588,r:3,s:0,i:90&iact=rc&page=1&tbnh=184&tbnw=249&start=0&ndsp=17&tx=133&ty=101) co załącza się młocarnię tą wajchą przy fotelu kierowcy to ta rolka jest trochę wyszczerbiona od wewnętrznej strony i pas z niej schodzi tj nie jest równo na tej rolce, to mocowanie orzy silniku jest trochę pęknięte i myślę że przez to pas spada tj oderwało jeden z tych trzech, rano pojade do Agromy i zobaczę jak wygląda nowe i czy to coś pomoże, chyba że może być jakaś inna przyczyna, co myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

U mnie jest to samo, pozrywane mam gwinty w bloku, tam gdzie się ten napinacz przykręca na dwie śruby m12. Skręcałem na klej ale puściło... Jaki jest sposób żeby to naprawić bez wyciągania silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Próbowałem założyć ten pas ale raz przy załączaniu a raz przy wyłączaniu spadał ten pojedynczy więc trzeba było kupić nowego, widziałem taki sanok zielony STANDARD powiedzcie czy warto by było w takiego inwestować, podobno ma mniej płócień czy jakoś tak, niby słabszy ale też da się używać a cena prawie połowę żółtego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A ten zielony w ogóle nie wytrzyma czy będzie mniej żywotny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zapierdzielisz młocarnie raz na zielonym to się dowiesz.a druga sprawa 100 d*py nie ma a satysfakcja gwarantowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Zapierdzielisz tzn? Zapcha się czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

zakładaj żółty lub czerwony ząbkowany zielony to najgorsza padlina jeszcze przy tym wyległym zbożu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Ja też miałem problemy z obrotami bo max 800 założyłem nowy pas i obroty zwiększyły się o 50 a pas był na równo z krawędzią koła odrzutnika. Pożyczyłem od mechanika mechaniczny miernik obrotów i wskazał obroty 1080 więc w moim przypadku przekłamuje zegar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@Hubert21 dlaczego bez porownania??

Widzialem ten niemiecki pas Optibelta, jest o 1mm szerszy od sanoka zoltego i ma zabki ktore zapobiegaja zalamaniom i najwazniejsze ze chlodza pas, koszt takiego pasa to 350 zl.

Podoblo stomil Sanok maja 4 kolory(jakosci) zielony, zolty, pomaranczowy i czerwony, wiec ten zolty jest dopiero 2 w kolejce.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawska    0

taka bogata kolorystyka kojarzy mi się jedynie z bardzo tanimi azjatyckimi wyrobami, ładnie kolorowo wyglądają ale żadnej satysfakcji nie dają ?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAZAK1PP    0

Witam! Chcę zapytać jak mocno powinna być dokręcona nakrętka z kontrą na końcu wału młocarni.Czym się kierować? Z góry dziękuję za podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

witam!!!! jak prawidłowo wyregulować śrubę tą pod podajnikiem ??? bo u mnie są niskie obroty ok 800 a jak bardziej dokręcę tą śrubą w kabinie  to się łożysko bardzo grzeje a obrotów nadal nie ma. wszystko już wyregulowane tak jak trzeba zostaje tylko ta śruba pod podajnikiem :(. pas jest troszkę schowany na kole odrzutnika więc mało dociśnięty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj