Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PRIMO    8046

Mimo że koła skręcone w prawo lub lewo to jechał prosto. 

Do tego zestawu ciągnik powinien być większy od 5211 lub mieć przedni napęd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Jak co? Pewnie przód fruwal. 

Mu mnie Renata z przodkiem70 km w 2,7  miała loty prY nawrotach. Primo czemu nie siejesz ursusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę że może nie pchać się w takie rozwiązanie bo trochę jednak mały ciągnik, może kupić agregat uprawowy 2.5m i nim przed siewem zrobić a potem siew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Dobrze myślisz. @PRIMO cwaniakuje że spokojnie da radę, a sam po sezonie udręki (bo wygodną pracą to na pewno tego nazwać nie można) przesiadł się na większego konia ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Rolnik5211zetor napisał:

Tak myślę że może nie pchać się w takie rozwiązanie bo trochę jednak mały ciągnik, może kupić agregat uprawowy 2.5m i nim przed siewem zrobić a potem siew?

Podnieść podniesie, zwłaszcza z hydropakiem, bo sobie złożysz na uwrociach, pociągnąć pociągnie też, kwestia tylko odpowiedniego dociążenia przodu, pomijając już fakt jazdy po polu, jednak  jeżeli na pola jeździsz po szosach, to żartów nie ma, musi być stabilna sterowność. Ale i z tym też nie ma tragedii, dociążyć przody to trzeba i w dużych Ursusach, wiadomo agregat cięższy, ale trzeba, dorabiasz ramkę, obciążnik z betonu i siejesz. Musisz to przemyśleć, wszystko zależy ile tego siewu jest, można też kupić taki agregat i spróbować, jeżeli nie zda to egzaminu, uprawiać samym i siać potem siewnikiem, na piachach ma to sens, jednak jeżeli są cięższe ziemie z bryłami, to zwykły agregat uprawowy zrobi lepiej. Ja mam ziemie ciężkie do uprawy i niestety ale najpierw trzeba przejechać agregatem uprawowym, niektóre miejsca nawet podwójnie i potrójnie żeby rozbić bryły, a potem dopiero agregat uprawowo-siewny, zależy jeszcze od pogody, ale zazwyczaj siew na raz nie wchodzi w rachubę.  

31 minut temu, MF675ursus napisał:

Dobrze myślisz. @PRIMO cwaniakuje że spokojnie da radę, a sam po sezonie udręki (bo wygodną pracą to na pewno tego nazwać nie można) przesiadł się na większego konia ;) 

Nie cwaniakuje bo napisał że powinien być ciągnik większy od 5211 do tego zestawu, jednak ja uważam że to dociążenie które miał z przodu @PRIMO , to stanowczo za mało, ramka wysunięta do przodu i wtedy obciążnik wcale nie musi być taki ciężki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439
Dnia 21.01.2020 o 18:01, PRIMO napisał:

@MF675ursus co tam seplenisz?

Jak nie da rady?

 

 

Dnia 21.01.2020 o 20:06, PRIMO napisał:

@MF675ursus tym zestawem to trza umić robić a nie he ja i do przodu 😁

No jak to nie jest cwaniakowanie, to nie mam pytań...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja uważam że akurat Zetor da sobie lepiej radę niż np. 60-tka czy 3p, tylko tak jak pisałem wyżej, trzeba go odpowiednio przygotować, oczywiście agregat tylko z wałem z tyłu i rura lub struna, bo inny już będzie za ciężkie wszystko.

A PRIMO no cóż, siałby dalej i kombinował jak go usterownić, ale że ma inny ciągnik to sieje innym.   :D

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean napisał:

12 minut temu, Rolnik5211zetor napisał: Tak myślę że może nie pchać się w takie rozwiązanie bo trochę jednak mały ciągnik, może kupić agregat uprawowy 2.5m i nim przed siewem zrobić a potem siew? Podnieść podniesie, zwłaszcza z hydropakiem, bo sobie złożysz na uwrociach, pociągnąć pociągnie też, kwestia tylko odpowiedniego dociążenia przodu, pomijając już fakt jazdy po polu, jednak  jeżeli na pola jeździsz po szosach, to żartów nie ma, musi być stabilna sterowność. Ale i z tym też nie ma tragedii, dociążyć przody to trzeba i w dużych Ursusach, wiadomo agregat cięższy, ale trzeba, dorabiasz ramkę, obciążnik z betonu i siejesz. Musisz to przemyśleć, wszystko zależy ile tego siewu jest, można też kupić taki agregat i spróbować, jeżeli nie zda to egzaminu, uprawiać samym i siać potem siewnikiem, na piachach ma to sens, jednak jeżeli są cięższe ziemie z bryłami, to zwykły agregat uprawowy zrobi lepiej. Ja mam ziemie ciężkie do uprawy i niestety ale najpierw trzeba przejechać agregatem uprawowym, niektóre miejsca nawet podwójnie i potrójnie żeby rozbić bryły, a potem dopiero agregat uprawowo-siewny, zależy jeszcze od pogody, ale zazwyczaj siew na raz nie wchodzi w rachubę.  

No siewu nie ma jakoś dużo około 10ha tylko dalekie pola. A drogi różne trochę asfalt a trochę dziury i to dosłownie. Ziemia też rozna i piach i cięższa więc muszę to przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, MF675ursus napisał:

 

No jak to nie jest cwaniakowanie, to nie mam pytań...

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 ale mam ubaw 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Nawet ironii nie potrafisz wyłapać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Nie lepiej jest uprawiać dobrym ciężkim agregatem z odpowiednimi  wałkami a pózniej posiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy lepiej? uważam że nie, po orce zaraz uprawiam agregatem zwykłym, rozbijam bryły jeżeli są, a później już się nie pitolę, tylko rozsiewam nawozy i zaraz uprawa i siew za jednym przejazdem, wilgoci więcej i czasu nie marnuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Czyli uprawiasz 2 razy Czasami warto jest pozostawić ziemie na podeschniecie 1-2 godzinki (jeśli jest taka potrzeba) Na wiosnę będę uprawiał orkę zimowa agregatem talerzowym i siał zobaczymy co z tego wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakbym zostawił nie ruszaną orkę do siewu, a nie spadł by deszcz, to mógłbym rozbijać bryły, ale przecinakiem i młotkiem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

I to jest 1 podstawowe pytanie do takiej ziemi dobieramy maszyny i technologię uprawy a reszta czy to taki agregat czy siaki to z chodzi na dalszy plan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj