Majorfarm

Rozwijanie i zwijanie drutu pastucha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Majorfarm    1

Witam od tego roku zaczol em Grodzić prawie 25 ha kukurydzy w zeszłym roku z dzikami nie mogłem dać rady pastucha załatwił sprawę ale mam straszny problem go rozwijać a później zwijac macie jakieś pomysły jak to usprawnić myśleliśmy o jakiejś zwijarce do ciagnika co byście mi polecili kołki do pastucha to nie problem ale z drutem musimy się nameczyc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

Też niestety grodze co rok ok.10 ha i jest to czasochłonne. Staram sie brac kogoś do pomocy żeby szybciej szło. Najlepiej gdyby koła łowieckie grodziły lub pilnowały. Ale to niestety marzenia u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majorfarm    1

Wlansie myslelm aby zrobić taką zwijarka nawet na takie zwykłe szpulki zrobić ja na wałek i w ciągniku zależne obroty jedna osoba by siedziała i plinowala aby drut się równo nawijal a jak rozwijać zdziac wałek doczepic na końcu pola do czekog mocnego i jechać i jedna osoba by aby wkladala w kołki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Było tu kiedyś zdjęcie dawno temu była zrobiona ala zwijarka do drutu, na ramkę zwykłego tura był włożony pręt, od środka były tarcze żeby nie spadł drut i z boku korbka, można i takie coś wykombinować na jakiś silnik, tylko będzie trzeba równo jeździć z silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Albo założyć silnik hydrauliczny i plynnie sterowac jego praca za pomoca rozdzielacza. Ewentualnie kółko napedowe i przekladnia jak w siewniku zbozowym... 

Edytowano przez peewee1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majorfarm    1

Myślę aby zrobić taką ramę z pretem napędzany silnikiem hydraulicznym osoba by siedziała i rozporwadzala drut po szpulce aby był równo nawiniety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

przecież można by to rozbudować w taki sposób żeby drut nawijał się jak sznurek w prasie od prawej do lewej


Wcześniej pisałem o takim patencie https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/642980-zwijacz-do-drutu-pastuchowego-na-ladowaczu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił ode mnie przewracarke taśmową, mówił że odetnie wszystko zostawi tylko główną ramę,  zrobi wzmocnienia i dospawa koło,  włączy wałek wom i samo będzie zwijać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Majorfarm napisał:

Grzesiek1994 mas zmoze jakieś zdj tego albo opisz lepiej co i jak jest zrobione 

Wiesz co nie mam,  bo mi tylko mówił jak to planuje zrobić,  ale jak go spotkam to zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Wersje budzetowa takiej zwijarki mozna zrobic z owijarki do balotow. Zdjec lancuch od napedu bebnow, postawic na nich jakas duza szpule i gotowe. Nie potrzeba budowac calego napedu od nowa, a duza szpule o srednicy ok 1 metra mozna kupic w hurtowni elektrycznej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak masz większe kawałki to pozostaje kupić lub zrobić metalową szpulę o średnicy np. 50cm.  w środku rura, zamocować ją na blacie metalowym z blachy 3mm i może jako napęd od WOM traktora uda się zamontować napęd od bramy przesuwnej on powoli zwijał by. Nie wiem jak szybko przystawka kątowa do traktora kręci się, bo jak powoli to byś szajbę zdjął w jej miejsce zamontował wałek frezowany czy pręt z klinem i na końcu zawleczka by szpula nie spadła, by można było zakładać i zdejmować szpule i cyk robota idzie. Tylko tyłem byś jeździł. Jak ma być tam jeszcze ktoś, kto będzie druta pilnował by skrętek nie było to może pomyśleć można o większym stole, by i siedział ktoś i kołki się zmieściły. Kolega podpowiedział o owijarce ale to łomot ciężki, trzeba by było ją odchudzić z kg., ale silnik hydrauliczny jako napęd też myśl Jak masz parę gniazd w traktorze małym. Są jeszcze wojskowe szpule do kabla na plecy z kolbką niedrogie. A najprościej to kupić tyle szpul, tylko z metalowym stojakiem na kolbkę, nie te dziadostwo z plastikowym stojakiem, jak masz na tylny tuz te widły do balotów to tam blat zamontować zdejmowany z chwytakiem szpuli, by nie spadła i ktoś będzie siedział i zwijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

https://www.agrofoto.pl/articles/szkody-lowieckie/czym-odstraszac-dziki-na-polu-zobacz-sprawdzone-sposoby/

Sa tez jakies rosliny, które sieje sie dokola pola i tez dziki je omijaja, ale nie pamiętam nazwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Armatki hukowe, ale czy to działa i jak musiałbyś wejść w temat głębiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj