Patrykf123

Oszukany na bydle

Polecane posty

Patrykf123    0

Witam, sprzedałem tydzień temu cielaka, pan tłumaczył się "że zapomniał spisać sobie numer gospodarstwa". Dał kasę do ręki, wzią paszport cielaka i gość nie odbiera teraz telefonów, świat o nim zaginą. Nie mam cielaka a w dokumentach figuruje nadal na mnie. Czy ktoś miał podobną sytuację? Jak mam postępować w tej sprawie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

teraz lecisz do agencji ze kupujący nie przerejstrował cielaka i nie masz z nim kontaktu, cielaka wyrejestruja na nr stada nieznany i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262
1 godzinę temu, Patrykf123 napisał:

Witam, sprzedałem tydzień temu cielaka, pan tłumaczył się "że zapomniał spisać sobie numer gospodarstwa". Dał kasę do ręki, wzią paszport cielaka i gość nie odbiera teraz telefonów, świat o nim zaginą. Nie mam cielaka a w dokumentach figuruje nadal na mnie. Czy ktoś miał podobną sytuację? Jak mam postępować w tej sprawie? 

Nie ma numeru ,nie ma handlu. Co można było zrobić. Jeżeli musiałeś sprzedać ,spisać dane z dowodu osobistego ,paszport zostawić u siebie dopóki nie pojawi się z numerem gospodarstwa. Pozostaje wizyta w agencji ,może być nie przyjemna. Ewentualnie jeżeli to Twój cielak ,to możesz do pół roku zrobić ubój gospodarczy. Informacji udzielą Ci w Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej. Jakie wymogi musisz spełnić przy uboju gospodarczym.

Tylko pamiętaj ,że jeżeli cielak został sprzedany dalej ,to nowy właściciel ma pod górę w tym przypadku. Może być zarejestrowany nawet na Twoje dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Ta pod górke ;d dawno poszedl na cielecine a kolczyki spalone. Juz nie jeden u mnie chcial kupic tylko nr gospo zapomniał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

Hmmm... To jak w takim przypadku to załatwić?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe czy nie będzie żadnych sankcji w ARiMR. 

Można zgłosić na policję i nr tel, może namierzą. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, tay29 napisał:

teraz lecisz do agencji ze kupujący nie przerejstrował cielaka i nie masz z nim kontaktu, cielaka wyrejestruja na nr stada nieznany i tyle

Ta akurat wyrejestrują, powiedzą to co, niby sprzedałeś a nie wiesz komu, nie z nami takie numery Brunner.    xD

Ja bym takiemu co zapomniał swoich danych cokolwiek sprzedał, to odechciało by mu się zaraz kupować.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No a co legalnie w takiej sytuacji ? Wystarcza druk od jednej ze stron . Co kto winny że druga strona to oszust ? Da się obejść , ale to trza by się później spowiadać . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jest winny że nie sprawdził komu sprzedał, cielak to nie np, zboże, cielaka musi wyrejestrować, a jak wyrejestrować jak nie wie komu sprzedał, tamten mógł go kupić, albo żeby go zjeść, albo mu brakowała sztuka i teraz już ma, założy swoje duplikaty i stan mu się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

czekaj na urodzenie  nastepnego cielaka na jego miejsce, albo kup cos bez papieru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman_h2    67

zadzwoń z innego numeru że chciałbyś sprzedać cielaka bez kwita a numer dostałeś od znajomego powiedz też że najlepiej go przywieziesz koleś da Ci adres a ty pojedziesz wyjaśnić pierwsza sprawe xD

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262
47 minut temu, karol6130 napisał:

Ciekawe czy nie będzie żadnych sankcji w ARiMR. 

Można zgłosić na policję i nr tel, może namierzą. 

 

Szczegółowa kontrola stada,kolczyki na uszach ,paszporty ,księga rejestracyjna stada i wszystko musi się zgadzać ,do momentu tej sprzedaży. Tyle na początek.

20 minut temu, szmergiel napisał:

2 lata paki jak nic

Nie strasz chłopaka :).

11 minut temu, aderus napisał:

czekaj na urodzenie  następnego cielaka na jego miejsce, albo kup coś bez papieru

9 miesięcy :D ? Jeżeli faktycznie poszedł na mięso lub na podmianę to .....nie wiem kto to forum czyta :).

Może być taka wersja ,że być może handlarz chciał ominąć pewien urząd ,kupuje towar na dane właściciela i sprzedaje drugiej osobie.Także w papierach figurują tylko właściciel i nabywca a pośrednik jest czysty. Można by to sprawdzić za ok. miesiąc w agencji ,bo dłużej po Polsce nikt by raczej nie jeździł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, dsbh napisał:

Może być taka wersja ,że być może handlarz chciał ominąć pewien urząd ,kupuje towar na dane właściciela i sprzedaje drugiej osobie.Także w papierach figurują tylko właściciel i nabywca a pośrednik jest czysty. Można by to sprawdzić za ok. miesiąc w agencji ,bo dłużej po Polsce nikt by raczej nie jeździł.

Wtedy u drugiej strony stan by się zgadzał . Sporo drobnych handlarzy tak robi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

W najgorszym przypadku ten cielak za 2 lata pojawi się w ubojni i wtedy będzie problem. Nie ma co kombinować z przekładaniem numerów na kolejnego cielaka bo syf może być jeszcze większy wtedy. Do agencji trzeba iść i sprawę przedstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    485

Poczekaj z tym zobaczysz a moze go zarejestruje. A jak nie to duplikat kolczyka rob i na innego i paszport tez mozna wyrobic. I z innego nr próbuj zadzwonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

Dlatego umowę trzeba było spisać, dane cielaka i pomiędzy kim zawarta, tez się raz z frajerowalem, jak sprzedawałem takie 600kg, dał kasę gościu i wypisaliśmy tylko do zgłoszenia sprzedaży do agencji a ten pajac sb dwa byki wykreślił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jechać do agencji i powiedzieć prawdę. Do paki za to nie pójdziesz.  Niech sprawdzą w swoim rejestrze czy cielak nie został zgłoszony na nowego właściciela. Jeśli nadal figuruje na Ciebie to będziesz myślał co dalej,może w agencji coś podpowiedzą.

Edytowano przez MarcinZetor8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Postaraj się zadzwonić z innego numeru lub zablokuj wyświetlanie nr w twoim telefonie.I wyjaśnij delikwentowi że zgłaszasz na policję i do weterynarii lub podaje ci brakujące dane .W tej chwili jesteś jeszcze ofiarą natomiast w momencie gdy zaczniesz kombinacje z zatajeniem stajesz się współwinny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574
20 godzin temu, Patrykf123 napisał:

Witam, sprzedałem tydzień temu cielaka, pan tłumaczył się "że zapomniał spisać sobie numer gospodarstwa". Dał kasę do ręki, wzią paszport cielaka i gość nie odbiera teraz telefonów, świat o nim zaginą. Nie mam cielaka a w dokumentach figuruje nadal na mnie. Czy ktoś miał podobną sytuację? Jak mam postępować w tej sprawie? 

Miałem podobną sytuację  ; sprzedałem cielaki chandlarzowi i miał mi za kilka dni dać numery gospodarstwa gdzie cielaki pójdą i ciul niedał i tel. tez przestał odbierać no ale h.... z tobą pomyślałem i pojechałem do agencji i pani po numerach kolczyków odszukała gdzie poszły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pani odszukała, bo je zgłosił, i tam bylo raczej olanie sprawy, zresztą skoro zgłosił to przez irz plus można tylko potwierdzić, a w tym przypadku moze byc celowe dzialanie, i cielak widnieje tylko w rejestrze u pierwotnego właściciela . Ofiarą tez raczej nie jest bo nie powinien wydac paszportu skoro nie dostał numeru stada. Tez tak robie oddaje handlarzom i po kilku dniach gdy  opylą towar nabywsa zglasza przemieszczenie  bezposrednio ode mnie. Do tej pory było oki, w tej chwili czekam już tydzien i jeszcze w irz nic nie ma, ale to zaufany kupiec nigdy mnie nie zawioodl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj