Patrykxd

Deutz Fahr DX90 przybywa olej w silniku

Polecane posty

Patrykxd    37
Witam ciągnik stał 2 miesiące nie odpalany i przed odpaleniem sprawdziłem stan oleju było maksimum i przez ten czas przybyło około litr oleju. Pompkę zasilającą olej napędowy wymieniałem rok temu. Moje pytanie jest takie czy może się dostawać ropa przez pompę wtryskową przez simering lub sekcje (dodam, że pompa rzędowa i smarowanie z silnika) bądź przez pompę hydrauliczną ( przez simering), która jest napędzana z rozrządu przy silniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Ropa może iść przez peknieta membranę pompki zasilającej, simmering na pompie wtryskowej , lejace wtryski, świece plomieniowa, przez pompę hydrauliczna też może się dostawać tylko że wtedy olej z hydrauliki. Najpierw zobacz czy to ropa czy olej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37
Vroobel napisał:

Ropa może iść przez peknieta membranę pompki zasilającej, simmering na pompie wtryskowej , lejace wtryski, świece plomieniowa, przez pompę hydrauliczna też może się dostawać tylko że wtedy olej z hydrauliki. Najpierw zobacz czy to ropa czy olej 

Ale jak rozpoznać ropę w oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w tym dojczu jest chłodzone powietrzem 🤣

Także płyn to to nie może być na pewno.

 

W koparce mam podobny silnik, jak nie taki sam. 4 cylindry. I przybywało oleju w silniku, przez pompę hydrauliczną wspomagającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37
damianzbr napisał:

w tym dojczu jest chłodzone powietrzem 🤣

Także płyn to to nie może być na pewno.

 

W koparce mam podobny silnik, jak nie taki sam. 4 cylindry. I przybywało oleju w silniku, przez pompę hydrauliczną wspomagającą.

Tu akurat mam 5 cylindrów 🙂 też powoli obstawiam pompę hydrauliczną.


Anetka1 napisał:

jak szybko przebylo to tylko menbrana w pompce

Pompka jest nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425

Nowa świeżo założona?  Bo u mnie w kombajnie po kilkudziesięciu godzinach pracy poszła membrana (pompka była nowa). Ciężko jest ocenić czy to ropa jak nie dużo, bo miesza się dobrze z olejem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Moze odkrec pompke zasilajaca, nie odlaczaj przewodow paliwowych. Podstaw pod nia jakis pojemnik i zostaw na jakis czas. Jesli bedzie z niej wyciekac paliwo to masz rozwiazanie problemu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj