piotr89

Ciągnik 250 km

Polecane posty

piotr89    49

Witam, zastanawiam się nad zakupem głównego ciągnika do gospodarstwa o mocy 250 km. Maszyna ma pracować z agregatem bezorkowym, brona talerzową i siewnikiem. Jak do tej pory oglądałem ciągniki: CASE Optum 250, Claas  AXION 250, NH T 7.275 HD, MF 7726S. Macie jakiegoś faworyta z tej grupy ? albo czy dodalibyście tu jeszcze jakiś model ? ( JD i fendt nie są brane pod uwagę ze względu na kosmiczną cenę) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

a na jąką ziemie bierzesz i z jakimi szerokościami mają współpracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5393

Koniecznie Valtre zobacz, niedawno bo w ubiegłym roku znajomemu trochę doradzałem i jeździłem dwoma nieco mniejszymi (200-220) koniami tzn. NH i Valtrą właśnie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Ciągnik będzie pracować na raczej lżejszych ziemiach (Dolny Śląsk okolice Wrocławia ) a szerokość agregatu jeszcze nie ustalona ( 3 albo 4 metry). bo mamy małe kawałki 2-3 ha, i będzie to maszyna zawieszana typu Köckerling Trio lub Horsch Terrano.  Do Valtry  i Duetz fahr nie mam serwisu koło siebie dlatego nie biorę jej pod uwagę.

4 minuty temu, tomek904 napisał:

case magnum 250

A co jakieś argumenty za tak ciężkim ciągnikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

silnik 8.7l plus możliwość późniejszego zwiększenia mocy, skrzynia powershift bez strat jak w wyżej wymienionych optumach i t7hd z turbinami wielkości wiadra i niskim momentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jak chcesz te 250 km na kolach to new hollanda na auto command sobie odpusc bo bedziesz lekko mowiac zawiedziony. Jak juz bezstopniowke to massey bo masz vario z fendta i tez konkretny silnik sisu z valtry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

moim zdaniem jako operatora pumy 200cvx i fenda 720 case bije fenda i w polu i na drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

a ja sie zapytam czy zorientowałes sie cenami u jd bo jak jak szukalen to ci pwiem ze przy negocjacjach wychodziły porownywalne pieniadze z wszystkimi wymienionymi przez ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

to słabo negocjowałeś bo jd między case to około stówki różnicy jest na full opcji


case mnie pozytywnie zaskoczył co do osiągów w polu i w transporcie a co do wytrzymałości nie powiem wiele bo krótko mam, mam tylko sprawdzoną firme mf, wytrzymały ciągnik porównywalnie z johndeere oczywiście tymi seriami bardziej wytrzymałymi, z skrzynią vt czyli vario robi robotę. z case przy tej mocy jeśli cena nie ogranicza to jednak wolałbym magnum bo to już prawdziwy czołg a optum to nowy ciągnik w sumie nie wiele jeszcze ich jeździ a też swoje kosztuje, chyba że ma być oszczędny bardzo no to możliwe że optum mniej spali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

zelkow wlasnie chyba dobrze negocjowalem bo kupilem jd bo nie bylo az tak wielkiej roznicy o której mowisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Case Optum 250 z kilkoma bajerami i przednim tuzem kosztuje około 550 tys netto. I nie chciałbym przekroczyć tej kwoty. O JD 250r pytałem na targach i cena to około 650-700 tys netto. Wiec go skreśliłem bo jest za drogi!
Nie powiem bo silnik 8,7 litra to juz kawał silnika i taki Magnum 250  byłby na pewno mocnym koniem pociągowym, ale nie znam ceny niestety.
Tego ruskiego klamota nie chce nawet za darmo :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niuch2016    29

Najlepiej bierz ciągniki od wiosny na testy i wybierz to co ci będzie najlepiej odpowiadać. A jak chcesz poznać opinię innych to niech dealer da ci kontakt do kogoś kto użytkuje taki ciągnik ponieważ większość opinii na forum jest typu " wujka sąsiad zna kolegę znajomego co ma takiego samego i mu się psuje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo za pewne ten ,,klamot,, ma za zadanie ciągnąć a nie podnosić.

@piotr89 czemu klamot? Coś więcej o nim wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

W dużych DF ludzie narzekają na awaryjność skrzyń biegów produkowanych przez ZF a w tym Claasie chyba są te same skrzynie.Ja bym patrzył na systemy oczyszczania spalin żeby kupić ciągnik który ma AdBlue zamiast DPF który jest bardziej kłopotliwy,chyba że teraz już wszystkie ciągniki mają jedno i drugie bo nie nadążam już za tymi normami.

Albo zaszalej i kup nowego Kirowca a tamten XTZ to pewnie jakościowo coś jak Belarus 😀

 

https://youtu.be/iSU7Pm518U4

 

Edytowano przez LukaszC5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Claas ma skrzynie biegow Gima czyli to samo co massey dyna 4 i dyna 6 za to tylny dyfer i podnosnik ma ZF no chyba ze zmienili dostawce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

John deere 7250r ma 6.8l silnik, od 7290r są 9l.


7250r spokojnie kupisz do 600 tys, już z dożywotnią nawigacją do 14cm, pompa 320l, szerokie i duże koła, najlepsza skrzynia e23 już ta ulepszona. Tylko wg. Ten silnik już tą mocą będzie wyżyłowany. Ja kupiłem początek mocy na 9l tj. 7290r


Piotr 89 Napisz do mnie wiadomość to Ci coś doradzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Prezesie Sąsiedzie dopomóż. Napisz im po co nawigacja. To nie chwyt marketingowy. To działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Nie znam naprowadzania do 3cm, ale ok, do 14cm gruber i Talerzowanie to chyba wystarczająco, a nawet do siewu trzyma się tak naprawdę może do 5cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

jesli jest dobry sygnal to na tym do 15cm mozna nawet siac bo odbiega w rzeczywistosci ok 2cm, chyba ze sa drzewa lub pagorki to gubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj