Filipkowski15

Fendt 308 LS wolny podnośnik

Polecane posty

Witam forumowiczów. Mam roblem z Fendtem 308 LS, otóż ciągnik użytkuje od ponad roku i od samego początku był problem, że podnośnik wolno podnośił, hydraulika jest dobra bo na wolnych obrotach kipruje przyczepe aż przewody się prostują i słychać że naprawde jest ciśnienie na przewodzie. Ostatnio wymieniłem olej hydrauliki i wymieniłem filtr ten co jest na powrocie w zbiorniku ale za dużo nic nie dało. Jakiś  czas temu zauważyłem dziwną rzecz, otóż jak kręce wspomaganiem to podnośnik przestaje prawie wogóle podnosić, dziwne bo to są dwie oddzielne pompy i zasysają olej z dwóch odzielnych rurek. Być może w środku zbiornika jest jakiś filtr ???Czy może pompa się kończą??? Czekam na jakieś podpowiedzi😃

piotrkrk25    32

Podłącz manometr do gniazda od wywrotu i sprawdź ciśnienie. Przy sprawdzaniu kręć kierownicą. Jeśli ciśnienie będzie spadać to wina leży po stronie pompy, jeśli nie to najprawdopodobniej kończy się sekcja w rozdzielaczu odpowiedzialna za podnośnik. Jeśli to sekcja to dla pewności można spróbować przepiąć przewody zasilające podnośnik pod sekcję od wywrotu, tylko z tym będzie trochę roboty bo te przewody są metalowe i trzeba będzie trochę pokombinować. Nigdy nie rozbierałem tego rozdzielacza, ale z wyglądu wydaje mi się że ma budowę modułową i można też zamienić sekcje miejscami i tą najbardziej wysłużoną wstawić na sekcję zewnętrzną.

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrkrk25    32

Po wielu latach posiadania Fendta w końcu się dowiedziałem do czego służy ten wichajster. Tylko że u mnie ta dźwignia kręci się w kółko bez żadnego oporu.

Pstrąg    4
7 minut temu, piotrkrk25 napisał:

Po wielu latach posiadania Fendta w końcu się dowiedziałem do czego służy ten wichajster. Tylko że u mnie ta dźwignia kręci się w kółko bez żadnego oporu.

U mnie jest to samo :D. Ewidentnie wada fabryczna. Ciekawe czy da się naprawić bo w sumie przydatna funkcja.

Hmm tyle, że u mnie jest problem z wolnym podnoszeniem, a nie opuszczaniem... Tą dzwigienką ruszałem i reaguje się nią tylko na opuszczanie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez edwin1990
      Witam wydaje mi się że mój fendt słabo wkręca się na obroty brakuje mu takiego ,, drygu,, tak to ujmę. Jeździłem u znajomego i wydawał się zrywniejszy. A poza tym zaczęło się gorzej wybierać biegi ciężej chodzą. Co może być przyczyną tych  nastepstw.?? 
    • Przez sebas97
      witam, mam problem z Fendtem 310 LSA. Rocznik 1990. W trakcie jazdy nagle zanika mi prądy, resetuje się EHR, włącza przedni napęd. Zaczęło się tak że w trakcie orki gdy opuściłem pług w ziemię i orałem po kilkunastu czasami kilkudziesięciu ( czasami za jednym przejazdem nic się nie stało) metrach nagle przestało działać pokrętło na EHRze od głębokości. musialem ta dźwigienką dać na STOP i znów w dół, wtedy dalej mogłem sterować pokrętłem. na początku pomyślałem że jakiś problem z EHRem jest, ale jakiś czas później, w trakcie jazdy po drodze asfaltowej nagle włączył mi się przedni napęd. to już mnie baaardzo zaniepokoiło. od tego czasu w 80 procentach gdy wjadę w jakąś dziurę z większą prędkością czy nawet jak zabuja ciągnikiem od razu giną prądy na sekundę i zaraz wracają. Reset EHR, włącza się przedni napęd wyskakują jakieś kontrolki. stwierdziłem że pewnie gdzieś masa nie łączy i rozłącza mi prądy , no to jeden w ciągniki siedzi i patrzy czy się napęd włączy, a drugi chodzi dookoła ciągnika i rusza wszystkimi kablami. i nic. napęd się nie załączył. wystarczyło ujechać kilka metrów po nierówności i zaraz znów zanika i załącza się na nowo. może miał ktoś podobny problem i wie gdzie może być jakaś usterka? albo doradzi od czego zacząć. proszę o pomoc, bo praca tuż tuż a w takim stanie nie da się tym niestety jeździć.
    • Przez Krasok6911
      Cześć, stoję przed zakupem ciągnika 100-130KM, jadę dziś oglądać fendta farmer 311 lsa z turem sprowadzony z Niemiec, 11239 tys moto godzin ma nabite. Pytanie co sądzicie o tych ciagnikach, na co zwrócić uwagę i jak jest z eksploatacją ?? Jakieś rady ? 
    • Przez adamzdroje74
      Mam niewielki problem z podłączeniem tura do Fenda308... 89 rok produkcji chodzi mi o podłączenie zasilania i powrótu  z rozdzielacza tura do hydrauliki ciągnika tak aby tur działał sprawnie  😁 prosiłbym o zdjęcie podłączenia ze wskazaniem zasilania i powrotu... Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie
    • Przez Jarekb20
      Witam. dzisiaj zauważyłem że w moim Fendzie nie działa WOM.
      Wczoraj siałem pszenice do późnego wieczora i wszystko chodziło bez problemu. Gdy dzisiaj chciałem włączyć WOM nie chciał sie on załączyć. W ogóle to przy zapalaniu ciągnika nie chcą sie kontrolki 2 zielone zaświecić od wałka (jedna od przedniego druga od tylnego wałka) zawsze sie zaświecąły i gasły podczas włączania ciągnika. Jaka może być przyczyna że nagle przestało działać. Dodam ze bezpieczniki sprawdzałem i są ok.
      Prosze o pomoc.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj