Stachowy

Ostrówek

Polecane posty

Kaszlak79    749

nie zakładając nowego tematu....czy ktoś dokładał do ostrówka napęd na przód? Zastanawiam się nad zakupem takiej maszyny. Z tego co wstępnie zauważyłem odnośnie kosztów to sam ostrówek około 15k napęd zakładając że od 60 zmieści sie około 8k do tego ramka adaptacyjna do narzędzi które posiadam około 1k plus elektrozawór na 3-sekcje ponizej 1k czyli do 25k maszyna do załadunku paszowozu wypychania obornika byłaby wsam raz. Pytanie tylko czy napęd np z robura zmieściłby się tam?

 

Chłopie, daj sobie z tym spokój ... Miałem, a w zasadzie mam do czynienia w życiu z dwoma Ostrówkami, jeden to był K 162 zbudowany na Ursusie C 360 a drugi, którym obecnie czasem pracuję, to nowsza jego wersja NK 0451B na Ursusie 4512. Przede wszystkim obie te maszyny to "ulepy", goły ciągnik obłożony osprzętem budowlanym. Jeśli chcesz tego używać w środku budynków (wypychanie obornika), to pamiętaj że K 162 nie ma składanego tylnego ramienia i przez to jest długi. Zero zwrotności. NK 0451B ma już składane, ale złożone jest wysokie i wystaje poza obrys maszyny, czyli cały czas trzeba uważać żeby w coś nie przypier.olić. Możesz ramię zdjąć, ale wtedy masz 50% maszyny no i trzeba kombinować z balastem z tyłu = koszty. Słabiutki skręt, nie mam małego podwórka a pomimo to, żeby zmienić tor jazdy o 90º to na 2-3 razy. Kolejna rzecz, hydraulika. Sama w sobie nie jest słaba, ale na wolnych obrotach nie ruszysz niczym, łącznie z kierownicą. Na plus to fakt że nie słabnie po nagrzaniu, no chyba że faktycznie przegrzejesz. Kolejna rzecz, masa. Zarówno K 162 jak i NK 0451B mają opony 14.9 R 28 które już w C 360 są za wąskie. Ostrówek waży jakieś 5 t z hakiem, spróbuj się pokusić o robotę na podmokłym terenie... Ciągłe wyciąganie. Do tego pchanie czegoś cięższego przodem kończy się z reguły staniem w miejscu i obracaniem kół. Blokada za wiele nie daje. Co jest na pewno na plus to udźwig, przodem spokojnie tonę podniesiesz, ale już przy przewożeniu pełnej łychy np. gruzu, na nieutwardzonym podłożu czuć, maszyną buja na boki i tył-przód. O ergonomii nie wspominam bo to inna epoka.

 

Reasumując chcesz wydać 15 tyś. na K 162. W tej kasie to będzie niesamowity żużel, bo nie oszukujmy się, za dobrą gołą C 360 trzeba tyle dać. Zanim co, to dołożysz do samej maszyny 5 tys. jak nic. Potem ten nieszczęsny napęd za 8 tyś., według mnie z Robura może być za słaby, jeśli zobaczysz kiedyś oś w Ostrówku to zrozumiesz. Do tego 2 tyś twoje przeróbki + nieokreślony czas na pracę przy tym, a nie zapominaj że dostępu tam nie ma jak przy gołym ciągniku żeby napęd założyć. To daje 30 tyś. i dalej masz ani koparkę ani ładowarkę. Lepiej dołożyć te 10 tys. zł i za 40 k to już poszukasz w miarę ładowarkę, kupisz, wsiądziesz i pojedziesz robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radar83    0

Witam czy mógłby ktoś podać mi wymiary siłowników podnoszenia przedniego "tura"(średnica cylindra tłoczyska długości itp w ostrówku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Witam planuję kupić Ostrówka jakie powinien mieć ciśnienie hydrauliki i gdzie tam jest jakiś korek żeby wpiąć zegar i sprawdzić ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kafarek1123
      witam. mam problem z moim case 4240. nagle przestało dzialac wspomaganie.wieczorem dzialalo a rano odpalam i nie mogę skrecic ani w lewo ani w prawo. zaczalem od uszczelnienia siłownika a dziś wymieniłem orbitrol i nic.na szczescie kupilem tani zamiennik bo mialem przeczucie ze to nie wina orbitrolu bo dziwilo mnie ze stalo sie to tak nagle.ale zapasowy orbitek sie pewnie kiedys przyda. i teraz nie mam pojecia co zrobic dalej. czy do wspomagania jest dodatkowa pompa? pytam bo podnosnik pieknie podnosi nawet na wolnych obrotach z podpietym plugiem.przedni tuz tez dziala bez zarzutu i juz mi sie pomysly skonczyly. mam traktor od pieciu lat i nigdy nie bylo problemów wiec nie zdazylem poznac budowy ukladu.jesli ktos ma jakis pomysl lub mial podobny problem to prosze o pomoc bo juz rece opadaja a chcialbym sie z tym uporac bez mechanika.
    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj