Wojtek026

ostrzałka elektryczna do łańcuchów

Polecane posty

Wojtek026    76

czy używacie takich ostrzałek a jeśli tak to jakie w jakich cenach?

podobno te najtańsze mają kiepskie kamienie co słabo ostrzą czy przypalają materiał, więc może coś lepszego tylko co?

https://allegro.pl/oferta/ostrzalka-do-lancuchow-indukcyjna-800w-led-2tarcze-7686206106?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=ZmYwZDc4MzYtMzAxYi00MjVhLTljNWYtOTBmNzZkMjc1NmEwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=735e3dc0-4a16-446d-b06b-5736b9060cbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

Warto, dziś sobie wszystkie łańcuchy przeleciałem wyprowadziłem kąty i długość zęba. Po wczorajszym ostrzeniu dziś całkiem inne cięcie niż po kilkukrotnym ostrzeniu pilnikiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Tylko po tym ostrzeniu spróbuj naostrzyć pilnikiem. Po ostrzeniu tak ząb się utwardził że nie idzie go potem naostrzyć  w lesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz55555    12

Bo ostrzyc to trzeba umieć, a nie cisnąć na siłę przypalając i zachowywać odpowiednie katy dla danego lancucha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
damiandg napisał:

Tylko po tym ostrzeniu spróbuj naostrzyć pilnikiem. Po ostrzeniu tak ząb się utwardził że nie idzie go potem naostrzyć  w lesie.

jak tak sie utwardzil to i tępil sie nie będzie 👏


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, damiandg napisał:

Tylko po tym ostrzeniu spróbuj naostrzyć pilnikiem. Po ostrzeniu tak ząb się utwardził że nie idzie go potem naostrzyć  w lesie.

Pilnik nowy kup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
10 godzin temu, damiandg napisał:

Tylko po tym ostrzeniu spróbuj naostrzyć pilnikiem. Po ostrzeniu tak ząb się utwardził że nie idzie go potem naostrzyć  w lesie.

utwardza się bo w tych tanich ostrzałkach elektrycznych kamień jest lepikiem z czegoś tam i ma tak że przypala, dlatego pytam o te droższe może mają jakieś lepsze kamienie takie jak profesjonalne ostrzałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Kamienie w tańszych i profesjonalnych  z czasem się zaklejają ale to nie wina kamieni tylko ostrzenia nie odtłuszczonych łańcuchów . Obecnie mam ostrzałkę z obi kupiona kilka lat temu chyba za 80 zł jak na swoje potrzeby jest wystarczająca . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Im droższa ostrzałka tym solidniejsza - stabilniejsza konstrukcja . Na własne potrzeby niekoniecznie jest sens przepłacać - kwestia znajomości kilku zasad przy obsłudze. Obecnie w większości ostrzałek są montowane tarcze twarde o grubej strukturze kolor różowy , rzeczywiście nimi można łatwo przypalić ostrze . Tarcze w kolorze brązowym  ( przynajmniej te z którymi miałem styczność) są lepsze - drobniejsza ziarnistość- lepiej dogładzone ostrze , mniejsza możliwość  przegrzewania ostrza , są " miękkie" szybciej się zużywają.  W tańszych ostrzałkach ( ok 100 zł ) często trzymak łańcucha jest nieosiowo zamocowany i trzeba korygować zapadkę aby uzyskać jednakową  długość ostrzy lewych oraz prawych. W czasie ostrzenia dobrze jest napierać ostrzałką lekko w bok ( do ostrza) , aby zniwelować wibracje , pozwala to uzyskać jednolitą długość ostrza , dokładniejszą krawędź , szczególnie w przypadku tańszych ostrzałek z plastikową konstrukcją,  Każdą tarczą można przypalić ostrze , dlatego lepiej czasem podzielić ostrzenie całego łańcucha  na dwa etapy , jak też ostrzenie każdego zęba przeprowadzić w kilku energicznych ruchach ostrzałką( tarczą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurna , prędzej gołym pilnikiem naostrzę niż wprowadzę w życie wszystkie zasady ostrzenia byle jaką ostrzałką .

Nie wierzę w to utwardzanie po ostrzałce . Pewno źle po tym ostrzyć pilnikiem , bo ostrzałka zrobi swój ślad , a pilnik musi później najpierw wyrównać i dopiero da radę naostrzyć .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ściernice się obciąga, czyli wyrównuje oraz otwiera przestrzeń miedzy ziarnami aby zachować jej właściwości ścierne. Zakupcie osełki i życie będzie łatwiejsze. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

ja lidlowa polecam szczegolnie ze była w promocji chyba za 59 albo 69 zl. 3 lata gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

nauczyć się trzeba dobrze pilnikiem a nie pojedziesz do lasu na cały dzień i bierzesz kilka łańcuchów? a jeśli katy się rozjadą po jakimś czasie niech ci w serwisie wtedy wyprowadza i dalej pilnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

A cóż w tym złego ? Kilka łańcuchów , prowadnica ,a nawet druga pilarka to często norma przy wypadzie do lasu.  Co do " serwisu " to jak wszędzie , w jednym znają się na robocie , a w innym nie. Wystarczy niewielka faza na krawędzi tarczy , aby kąty były niezgodne , oraz nieumiejętne operowanie ostrzałką aby zabarwic ostrza na fioletowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj