kkzloty

zakup ładowarki z napedem hydrostatycznym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kkzloty    0

Witam. W planach mam zakup ładowarki z napedem hydrostatycznym. Pytanie brzmi jak najlepiej przetestować maszynę podczas oględzin pod względem poprawnego działania napędu hydrostatycznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FiTiwelder    17

Wiele jest rzeczy do sprawdzenia, ale jak będzie zrywna, i wraz z wzrostem temperatury oleju nie będzie spadała jej siła to wszystko w porządku. Najlepiej sprawdzić ciśnienie na napędzie ale pewnie nie każda maszyna posiada taką możliwość. Można zbadać ciśnienie orientacyjnie zapierając się lub przyczepiając się linką do jakiejś dużo większej maszyny i sprawdzenie uciągu, jak na zimnym i ciepłym oleju (80 C) będzie uciąg (koła grzebną w ziemi) to raczej jest wszystko w porządku (uciąg może lekko zmaleć ale nie dużo). Dodatkowo po dłuższej jeździe sprawdzić czy nie tworzy się piana i olej nie buszuje w zbiorniku oleju, co by mogło wskazywać na większe nie szczelności pompy na kanale ssawnym lub w samej pompie.
Pompa ma pracować cicho, nie stukać, jedynie ma wydawać charakterystyczny bzyk przy zwiększaniu przepływu oleju(ruszaniu maszyną i podczas jazdy, na pusto nie powinna wydawać jakichkolwiek głośnych dźwięków) (piszę tu o pompach zmienno-geometrycznych o płynnej regulacji prędkości, które są montowane w większości napędów hydrostatycznych)
Jak nie masz jakiegokolwiek pojęcia najlepiej zapytać się jakiegoś mechanika, który pracuje przy koparkach lub z takimi napędami i z nim przedyskutować zakup.
W pewnych słowach mogę się mylić bo ile maszyn tyle rozwiązań ale główne założenia mojej wypowiedzi muszą się zgadać, brak hałasów stuków i dobry uciąg nie ważny od temperatury oleju.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

zapierasz się o coś i gaz w podłogę, wszystkie koła mają mielić, i to samo do tyłu, od razu będziesz wiedział czy wsteczny działa , tylko wiadomo że to musi być na ziemi bo na betonie/asfalcie hydraulika bardzo w d*pę dostanie 

 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj