News
kkzloty

zakup ładowarki z napedem hydrostatycznym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kkzloty    0

Witam. W planach mam zakup ładowarki z napedem hydrostatycznym. Pytanie brzmi jak najlepiej przetestować maszynę podczas oględzin pod względem poprawnego działania napędu hydrostatycznego?

FiTiwelder    17

Wiele jest rzeczy do sprawdzenia, ale jak będzie zrywna, i wraz z wzrostem temperatury oleju nie będzie spadała jej siła to wszystko w porządku. Najlepiej sprawdzić ciśnienie na napędzie ale pewnie nie każda maszyna posiada taką możliwość. Można zbadać ciśnienie orientacyjnie zapierając się lub przyczepiając się linką do jakiejś dużo większej maszyny i sprawdzenie uciągu, jak na zimnym i ciepłym oleju (80 C) będzie uciąg (koła grzebną w ziemi) to raczej jest wszystko w porządku (uciąg może lekko zmaleć ale nie dużo). Dodatkowo po dłuższej jeździe sprawdzić czy nie tworzy się piana i olej nie buszuje w zbiorniku oleju, co by mogło wskazywać na większe nie szczelności pompy na kanale ssawnym lub w samej pompie.
Pompa ma pracować cicho, nie stukać, jedynie ma wydawać charakterystyczny bzyk przy zwiększaniu przepływu oleju(ruszaniu maszyną i podczas jazdy, na pusto nie powinna wydawać jakichkolwiek głośnych dźwięków) (piszę tu o pompach zmienno-geometrycznych o płynnej regulacji prędkości, które są montowane w większości napędów hydrostatycznych)
Jak nie masz jakiegokolwiek pojęcia najlepiej zapytać się jakiegoś mechanika, który pracuje przy koparkach lub z takimi napędami i z nim przedyskutować zakup.
W pewnych słowach mogę się mylić bo ile maszyn tyle rozwiązań ale główne założenia mojej wypowiedzi muszą się zgadać, brak hałasów stuków i dobry uciąg nie ważny od temperatury oleju.

igor10246    119

zapierasz się o coś i gaz w podłogę, wszystkie koła mają mielić, i to samo do tyłu, od razu będziesz wiedział czy wsteczny działa , tylko wiadomo że to musi być na ziemi bo na betonie/asfalcie hydraulika bardzo w d*pę dostanie 

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dzikidaniel
      Stoję przed zakupem nowej miniładowarki do około 100 tysięcy zł netto. Mam ofertę na Weidemann 1140, Ohler 2600 i Schaffer 2024, z wymagań to do 90 szerokości cm, 3 funkcje i ryglowanie hydrauliczne osprzętu. Jakieś opinie o tych sprzętach? Jak wygląda serwis? Może inne marki?
    • Przez Peter320
      Witam. Poszukuję dokumentacji technicznej tj. Instrukcji napraw, katalogu części itp. ładowarki teleskopowej Sanderson 725 lub modelów bliźniaczych. Potrzebuję informacji odnośnie serwisowania i wymaganych płynów eksploatacyjnych, proszę o pomoc 
    • Przez lolek2000
      Hej ,Mam ładowarkę schaeff i jest uszkodzone koło 36 zębów w dyfrze , wałek ataku ma 5 zębów I zamierzam zmienić koło trybowe na 40 zębów i wałek ataku 6 zębów. Jaka różnica prędkości będzie w tych różnych przekładniach?
    • Przez kkzloty
      Witam.
      Chciałbym wymienić wszystkie oleje w ładowarce matbro ts 280. Moje pytanie do was to jakie oleje zastosować ?
    • Przez szaman1
      Witam chciałem się zapytać jak w temacie tylko zależy mi na tym że ładowarka nie może mieć więcej niż 240  wys i 240 szerokości i koła min r 20. Co mam do wyboru? Manitou 634, Merlo32,6, JCB 536 LP. Możecie podać jakie maszyny jeszcze łapią się w tym przedziale głównie wzrostu bo szerokość 240 to więcej jest do wyboru. W marce jestem elastyczny . Czy ta wysokość liczona jest z lampami i  ewentualnie z halogenami. Merlo 34.7 się mi podoba ale właśnie chyba ma 247,5
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj